Nokia podąża za Google: tak wygląda smartfon przyszłości

Nokia podąża za Google: tak wygląda smartfon przyszłości

Nokia chce, aby jej smartfony były bardziej ekologiczne. Dzięki nowemu telefonowi komórkowemu możesz więc sam sobie pomóc. Firma macierzysta HMD podjęła teraz ważną decyzję w tym zakresie.

Naprawa QuickFix: Nokia nawiązuje współpracę z iFixit

Nokia ma w tym roku Światowy Kongres Mobilny (MWC) w Barcelonie między innymi jego nowy, niedrogi smartfon, tzw Nokii G22, przedstawione. Wyjątkowe jest to, że możesz samodzielnie naprawić smartfon w kilka minut.

Aby to umożliwić, HMD, firma macierzysta Nokii, jest jedną z nich Współpraca z serwisem samonaprawczym iFixit otrzymane (źródło: The Verge). W iFixit znajdziesz odpowiednie części zamienne i instrukcje wymiany: tylnej obudowy (cena 30 euro, patrz iFixit), baterii (30 euro, patrz iFixit), wyświetlacza (55 euro, wkrótce dostępne w iFixit). Podczas demonstracji prasowej wymieniono baterię G22 na żywo. Chociaż proces ten jest nieco trudniejszy niż na przykład Fairphone 4 (do testów), zajmuje w sumie nie więcej niż 5 minut. Chcąc przyłożyć rękę do wyświetlacza, trzeba liczyć się z około 20 minutami. Dopasowanie tego HMD to funkcja samonaprawy jako “Szybka naprawa” opisuje.

Użytkownicy mogą szybko i łatwo naprawić telefon Nokia G22 (źródło obrazu: HMD)

Nokia podąża więc za plany zrównoważonego rozwoju od Google’a i Samsunga. Duże marki Androida są od dawna partnerami kooperacyjnymi iFixit. Tak oferują swoim klientom wytrzymałe smartfony Na. Te decyzje nie są jeszcze na poziomie Fairphone, ale idą w dobrym i ważnym kierunku. Fakt, że Nokia podąża tą drogą, mówi o przyszłości marki i wyróżnia ją na tle innych znanych producentów smartfonów, takich jak Xiaomi.

Przy okazji: Jeśli do naprawy użyjesz narzędzi iFixit, producent uzna to za autoryzowaną naprawę. To znaczy Nie unieważnia to gwarancji na urządzenie (Co: Nokia)

Prezentujemy nową Nokię G22 w praktyce:

Nokia G22: Dostawa aktualizacji wygląda źle

Nokia G22 jest telefon klasy podstawowej: Wyświetlacz o przekątnej 6,53 cala ma częstotliwość odświeżania 90 Hz i rozdzielczość tylko HD+. Pamięć RAM ma pojemność 4 GB, a pamięć wewnętrzna to 64 GB. Jednak może rozszerzony nawet o 1 TB stać się. Dzięki wbudowanemu procesorowi Unisoc telefon idealnie nadaje się do codziennych zadań. Do bardziej wymagających zadań należy używać smartfonów o większej mocy.

Umierać Kamera zatrzaski z przodu z 8 megapikselami, z tyłu z 50 megapikselami iz 2-megapikselowymi czujnikami głębi i makro. Wartości na papierze nie brzmią źle, ale jakość aparatu musi się jeszcze sprawdzić w praktyce. Cechy szczególne to (niewielkie) Wodoszczelność i pyłoszczelność z certyfikatem IP52 i wbudowanym gniazdem słuchawkowym.

Otwarty i rozłożony smartfon Nokia G22 z narzędziami od iFixit leży na fioletowym stole.Dzięki możliwości samodzielnej naprawy Nokia G22 powinna towarzyszyć użytkownikowi przez długi czas – inaczej jest z oprogramowaniem. (Źródło obrazu: HMD)

Temat zrównoważonego rozwoju obejmuje również dostawa aktualizacji i tutaj Nokia pozostaje w tyle za Google i Samsungiem. Jeśli te dwie marki obiecują długoterminową gwarancję na ponad 5 lat, Nokia dotrzymuje kroku tylko 2 aktualizacje Androida i 3 lata aktualizacji zabezpieczeń silne plecy. Tym bardziej, że smartfon zadebiutuje z Androidem 12, który ukaże się w 2021 roku. Adam Ferguson, menedżer produktu w HMD, jest świadomy problemu. Decyzję o zakupie nowej Nokii G22 uzasadnia jednak niską ceną: „Wiem, że w klasie super-premium latają większe numery. Tak, byłoby to absolutnie niesamowite móc to zrobić, ale wszystkie te rzeczy mają swoją cenę”.

Na koniec pozostaje pytanie: jak bardzo zrównoważony jest smartfon, jeśli sprzęt, a nie oprogramowanie, zostało zaprojektowane z myślą o trwałości? Jeśli nadal jesteś zainteresowany Nokią G22, dostaniesz tę od połowy marca za około 180 euro.

Nasze aktualne rekomendacje dotyczące smartfonów z różnych przedziałów cenowych można znaleźć tutaj:

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu smartfonów w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android