Nintendo Switch Sports nie jest koniecznością, ale to świetna gra imprezowa

Nintendo Switch Sports nie jest koniecznością, ale to świetna gra imprezowa

Nintendo Switch Sports to świetna gra imprezowa. Wszystkie sześć minigier to świetna zabawa, idealna dla rodzin lub na randkę. Ale w przeciwieństwie do swojego duchowego poprzednika, Wii Sports — najpopularniejszego tytułu z całej biblioteki Wii — Nintendo Switch Sports nie wydaje się obowiązkową grą, ale po prostu dobry na wypadek, gdyby pojawiło się towarzystwo. W Nintendo Switch Sports dostępnych jest sześć sportowych minigier: piłka nożna, badminton, tenis, kręgle, siatkówka i chambara. Każda gra obsługuje tryb solo lub multiplayer, a niektóre gry pozwalają jednocześnie na maksymalnie czterech graczy. Przed rozpoczęciem gry gracze mogą stworzyć własną postać, wybierając z menu opcji dostosowywania lub importując Mii. Nie ma zbyt wielu opcji do wyboru (jest tylko jedna opcja z naturalnymi włosami, boo), ale wygląda na to, że będzie sposób na potencjalne zarobienie większej liczby strojów i fryzur, mimo że nie natknąłem się na to podczas gry.

Mam wrażenie, że możesz zdobyć więcej opcji ubioru, grając online, co nie było dozwolone w okresie testowym. Nintendo Ponieważ NSS jest grą imprezową, urządziłem imprezę. Mój partner ma siostrzenicę i siostrzeńca, Jane i Jude, i zaprosiłem ich, aby pomogli mi w zabawie. Chciałem zobaczyć, jak dzieci doświadczą gry, ponieważ wyliczyłem, że większość osób zainteresowanych Nintendo Switch Sports to rodziny z dziećmi. Podobało im się. Jude, młodsze rodzeństwo, jest graczem w swoim domu, więc natychmiast zabrał się do gry. Zajęło jej trochę Jane, chłodnej starszej siostrze, żeby to „złapać”, ale pod koniec uśmiechała się i krzyczała razem z bratem.

Jane projektuje wizerunek zbyt fajnej na szkołę starszej siostry, ale nawet ona dostała się do Nintendo Switch Sports. Ash Parrish / The Verge W sześciu meczach Jane i Jude ogłosili wyraźnych zwycięzców i przegranych. Wyglądało na to, że nie przepadali za tenisem. Gra wymaga grania w deble, a oddanie ich pod kontrolę nad dwiema postaciami jednocześnie stało się mylące. Myślałem, że siatkówka też nie da wysokich ocen, ponieważ sterowanie podskakiwaniem, ustawianiem i podbijaniem wydawało mi się trochę skomplikowane nawet dla mnie, ale to był jeden z ich ulubionych. Oba dzieci lubiły piłkę nożną, ale uważały, że sterowanie jest zbyt wybredne. Piłka nożna NSS polega na pogoni za dużą piłką na wysokim boisku (coś w rodzaju Rocket League), wymagając kompletnej konfiguracji kontrolera Joy-Con dla każdego gracza. Dużo było ścigania uciekającej piłki, odbijania strzałów od ścian i słupków bramkowych z bardzo małą liczbą zdobytych punktów. Ale piłka nożna to nie wszystko. Jest to jedna z nielicznych gier, które mają specjalne tryby gry, a tryb shoot-out to miejsce, w którym cała zabawa jest ukryta. Jude dostał kopa (heh) od wymachiwania się w moim salonie, fizycznie kopiąc piłkę za pomocą Joy-Conu przywiązanego do jego nogi.

Jude naprawdę lubił używać Joy-Cona do kopania piłki. Ash Parrish / The Verge Chambara to wersja NSS walki na miecze. W nim musisz usunąć przeciwnika z podwyższonej areny, zanim skończy się czas. Każde udane uderzenie odrzuca przeciwnika w kierunku krawędzi areny, a każdy udany blok ogłusza przeciwnika na kilka sekund, pozostawiając go podatnym na atak. Chambara był niekwestionowanym mistrzem sześciu minigier. Doprowadziło to do jednych z najbardziej ekscytujących meczów z moimi testerami-wolontariuszami, z mnóstwem szybkich porażek i przedłużających się pojedynków rozstrzygniętych w ostatnich sekundach. Chambara jest najbardziej zależną od strategii minigrą i na tym polega większość jej uroku. Inne gry to powalające, przeciągające się punkty, nagradzające każdego, kto jest najbardziej agresywnym graczem. Wypróbuj tę strategię w chambarze, a zostaniesz sparaliżowany szybką porażką. Chambara wymaga czytania języka ciała przeciwnika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy. Jest to gra dla myślących ludzi, która wymaga również bezbożnej szybkości z ramieniem z mieczem. Machałem obolałymi ramionami grając chambarę z dziećmi i uwielbiałem każdą jej sekundę. Jeśli jesteś starszym graczem i czujesz potrzebę ukorzenia się w związku z dziesięcioleciami gry, zagraj w chambarę z 12-latkiem.

Czy to moje najbardziej pochlebne zdjęcie? Nie. Czy dobrze się bawię, gdy 12-latek mnie depcze w chambarze? Bardzo tak. Ash Parrish / The Verge Bowling był zabawny, choć nijaki, dla dzieci, ale skończyło się na tym, że była to jedna z lepszych gier, które mój partner i ja lubiliśmy na własną rękę. Mój partner był w drużynie kręgielni w liceum i nadal jest cholernie dobry. Jego kręgle w prawdziwym życiu wyglądają dla mnie jak magia. Mój umysł po prostu nie może pojąć, w jaki sposób może rzucić piłkę prosto na środek toru, a potem nagle skręcić w lewo lub w prawo, gdy dotrze do kręgli. To czary — powinienem go spalić na stosie. I jakimś sposobem może zrobić to samo w grze wideo. To dzikie. W kręgielni możesz wybierać pomiędzy grą na tradycyjnym płaskim torze lub na specjalnym torze z przeszkodami, które zmieniają się z każdą ramką. Granie na specjalnym polu w największym stopniu wykorzystywało zdolności mojego partnera do zginania piłek. Tak jak w prawdziwym życiu, skręt nadgarstka zaczepiał piłkę wokół barierek na środku toru, jakby kierował jej ruchem swoim umysłem. Zniszczył mnie łatwo, a nawet nie przeszkadzało mi to; Byłem po prostu zachwycony umiejętnością gry w kręgle mojego partnera i wiernością, z jaką została stworzona ta konkretna minigra. Jedną z najbardziej rażących irytacji Nintendo Switch Sports jest niespójność z samouczkami. Z chambarą, piłką nożną i siatkówką będziesz mieć możliwość przejścia przez samouczek lub pominięcia go. W tenisa, badmintona i kręgle natychmiast wrzucasz się do gry i tylko od Ciebie zależy, jak zagrać. W większości to w porządku. Przynajmniej w przypadku gry w kręgle, małe wyskakujące okienko będzie od czasu do czasu przypominać o przytrzymaniu spustu Z podczas nakręcania i zwalniania, a na dole znajduje się zawsze włączona legenda sterowania, która przypomina, jak ustawić i ustawić swoje strzały . Tenis i badminton nie mają takich wskazówek. Istnieje kilka różnych sposobów uderzania piłki / lotki z różnymi prędkościami i trajektoriami, a gra odmawia wyjaśnienia, jak wpłynąć na kierunek lub prędkość, którą możesz chcieć. Po prostu machasz ręką i masz nadzieję.

Twoje przypuszczenia są równie dobre jak moje, jeśli chodzi o skuteczną grę w badmintona lub tenisa. Nintendo W obu grach pojawia się kolorowa smuga, która ciągnie się za pociskiem w zależności od tego, jak został trafiony. Normalne trafienie daje niebieską smugę. Słabe trafienie sprawi, że pocisk będzie chybotał się wysoko w powietrzu z fioletową smugą. Żółta smuga wydaje się wskazywać na szybsze, bardziej agresywne uderzenie, a różowa smuga oznacza „będziesz cholernie szczęśliwy, jeśli trafisz to”. Bez tutoriala nie mam pojęcia jak wywołać niestandardowy hit. Kiedy mój przeciwnik posyła we mnie chwiejny, wysoko w powietrzu lob, idealny do woleja z różowymi smugami, bez względu na to, jak mocno wymachuję kontrolerem lub kiedy trafię pociskiem, jest to całkowicie losowy rodzaj uderzenia, Dostawać. Gry nadal są fajne, ale żałuję, że nie mogłem w nie mieć większej strategii niż „machnij ręką i módl się”. Wydaje się, że Nintendo Switch Sports przyszło trochę za późno. Wii Sports był tytułem startowym i ugruntował, że Wii jest konsolą sterowania ruchem. I chociaż Switch ma część tego DNA, wydaje się, że gry zaprojektowane w celu wykorzystania tego schematu sterowania są refleksją. Podobał mi się Nintendo Switch Sports — to fajna, mała gra, która będzie hitem wśród dzieci, ale wydaje się, że przypomina coś, co ma przypominać ludziom, że Switch ma sterowanie ruchem, które w rzeczywistości jest całkiem dobre. Wii Sports było kluczowe dla ogromnego sukcesu Wii. Chociaż nie sądzę, że Nintendo Switch Sports będzie miało taki sam wpływ na Switcha, wiem, że przyda się na imprezie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android