Prowadzenie e-samochodu w trosce o klimat: te modele szczególnie chronią środowisko

Prowadzenie e-samochodu w trosce o klimat: te modele szczególnie chronią środowisko

Pozytywny wkład w ochronę środowiska i klimatu to najważniejszy powód, dla którego niemieccy kierowcy przechodzą z silników spalinowych na pojazdy elektryczne. Ale z jakim e-samochodem możesz wycisnąć z niego maksimum? Eksperci Green NCAP ustalili to teraz. Na próżno szukać niemieckich e-samochodów w czołówce.

Zielony test NCAP: te samochody elektryczne są najlepszym wyborem dla środowiska

Każdy, kto jeździ e-samochodem, chce zrobić coś dobrego dla klimatu i środowiska. Nie bez powodu pozytywny aspekt środowiskowy jest jednym z głównych powodów, dla których wielu nabywców przestawia się na samochody elektryczne. Powstaje wtedy pytanie: Jakiego producenta lub jaki model kupić? Eksperci Green NCAP badają samochody pod kątem ich wpływu na środowisko od 2019 r. – od niedawna również poprzez analizę wpływu na środowisko w całym cyklu życia.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

W ich obecnym śledztwie zabezpieczą się siedem e-samochodów w pierwszej kolejności, z których cztery osiągają doskonały wynik. Z 10 na 10 możliwych punktów, następujące modele są najlepszym wyborem z punktu widzenia ochrony środowiska:

Fiat 500 Electric (pojemność akumulatora 42 kWh): 10,0 punktów Hyundai Kona e (39 kWh): 10,0 punktów Renault Zoe R110 ZE (52 kWh): 10,0 punktów Nissan Leaf e+ (62 kWh): 10,0 punktów Lexus UX 300e (54,3 kWh) : 9,9 punktu VW ID.3 (58 kWh): 9,9 punktu Ford Mustang Mach-E: 9,8 punktu

Hyundai Nexo to pierwszy elektryczny model bez baterii z oceną 9,1 i wodorowym ogniwem paliwowym. Najlepiej oceniona hybryda to Toyota Prius w wersji plug-in, która uzyskała tylko 7,1 punktów na możliwych (źródło: Green NCAP via ADAC).

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

ADAC: Zielony test NCAP ma mocne i słabe strony dla e-samochodów

Na potrzeby testu Green NCAP określa między innymi realistyczne wartości zużycia dla poszczególnych samochodów. W przypadku e-samochodów ADAC przede wszystkim podnosi próba wytrzymałościowa w temperaturze -7 °C, których wyniki ujawniłyby jedynie niewielkie różnice na górze. Według Green NCAP śledztwo ograniczono do 61 popularnych modeli. Podczas gdy VW już tam jest, Tesla wciąż jest na uboczu.

Przesiadka na e-samochód może być również opłacalna ze względu na koszty:

ADAC zwraca jednak uwagę na błąd w badaniu Green NCAP: w przypadku e-samochodów ocena nie bierze pod uwagę, skąd pochodzi energia elektryczna i jak powstaje. Oznacza to, że gdyby Stromer był zasilany energią elektryczną w 100% opalaną węglem, nadal byłyby najwyższe noty. Zielony NCAP wskazuje również, że ty sam brak oceny na lepsze lub gorsze sprawia, że. Punktacja służy do informowania potencjalnych nabywców.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech