Niespodzianka dla użytkowników Androida: Google ogłasza nowe funkcje

Niespodzianka dla użytkowników Androida: Google ogłasza nowe funkcje

W tym roku Google przynosi prezenty: amerykańska firma ogłosiła szereg nowych funkcji dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Innowacje powinny pomóc zwłaszcza w stresującym okresie świątecznym. Ale nawet kierowcy i miłośnicy emoji nie odchodzą z pustymi rękami.

„Specjalne prezenty”, głosi wpis na blogu od Google, który zapowiada szereg nowych funkcji dla użytkowników Androida (źródło: Google). Dotyczą Bożego Narodzenia, samochodu, emotikonów i ochrony danych. Kolejno:

Wspólny system powiadomień dla rodzin

Wraz z „Family Bell” Google wprowadza wspólny system powiadomień dla rodzin . Każdy członek rodziny może tworzyć spotkania i przypomnienia, które informują innych członków rodziny. Działa na smartfonach, inteligentnych głośnikach lub inteligentnych wyświetlaczach. Google podaje jako przykłady wspólne wieczory filmowe lub przed snem dla dzieci.

Tak „Dzwonek Rodzinny” działa w praktyce:

Android Auto przechodzi gruntowny remont

Google ma też w worku prezenty dla użytkowników Androida Auto. Android Auto powinien teraz uruchamiać się automatycznie po podłączeniu smartfona do kompatybilnego samochodu . Ponadto dostępne są już gotowe odpowiedzi na przychodzące wiadomości tekstowe. Zmieniono również przycisk muzyki na ekranie głównym: po jego dotknięciu muzyka jest odtwarzana natychmiast, a lista odtwarzania nie jest już otwierana jako pierwsza.

Według Google samochody i smartfony również powinny się do siebie zbliżyć. Teraz powinno być możliwe odblokowanie własnego pojazdu za pomocą telefonu komórkowego . Na razie działa to tylko z Pixel 6, Pixel 6 Pro lub Samsung Galaxy S21 dla „kompatybilnych pojazdów BMW” w „wybranych krajach”. Jednak Google nie ujawnia w ogłoszeniu, które BMW i kraje należą.

Większa ochrona danych dzięki resetowaniu autoryzacji aplikacji

Od przyszłego miesiąca autoryzacje dla aplikacji, z których użytkownik nie korzystał od dłuższego czasu, mają zostać automatycznie zresetowane . Według Google powinno to służyć ochronie danych. Warunkiem jest co najmniej Android 6.0. W razie potrzeby użytkownicy mogą oczywiście w dowolnym momencie ponownie zezwolić na autoryzację.

Połącz dwa emotikony razem

Jeśli nie możesz znaleźć właściwych słów i wolisz używać emotikonów, będziesz zadowolony z „Kuchni Emoji” we własnej aplikacji klawiatury Google Gboard. Pozwala to na zmieszanie dwóch emotikonów i użycie ich jako naklejek (patrz poniżej).

Funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Gboard w wersji beta ze skutkiem natychmiastowym i będzie dostępna dla użytkowników Gboard „w nadchodzących tygodniach”.

Na koniec pojawiły się nowe widżety dla Książek Google Play, Muzyki YouTube i Zdjęć Google .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android