Niedrogie wakacje: te aplikacje planują za Ciebie

Niedrogie wakacje: te aplikacje planują za Ciebie

Christoph Lumetzberger 24 czerwca 2022 r.

Wspaniałe wakacje nie muszą być drogie, jeśli wiesz, gdzie i jak zaoszczędzić. Pokażemy Ci aplikacje, które planują za Ciebie!

Okres świąteczny jest tuż za rogiem, a ponieważ koronawirus stopniowo przekształcił się w aktora drugoplanowego, nic nie stoi na przeszkodzie w święta. Niektórzy wsiadają do samolotu i czekają na wakacje na plaży na wymarzonej plaży, inni będą zwiedzać klasycznie, a jeśli posiadasz przyczepę stacjonarną, dom wakacyjny i tak będziesz miał wszędzie ze sobą. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że możesz dużo zaoszczędzić zarówno przed, jak i w trakcie wakacji? Na przykład przy wyborze odpowiedniej wakacyjnej linii lotniczej? Szukasz taniego, ale pięknego hotelu? Nawet przy rezerwacji biletu kolejowego istnieje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Przedstawiamy liczne aplikacje, które mogą Ci dobrze służyć w okresie świątecznym. Bez względu na to, jakie wakacje wybierzesz, na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jeśli zaoszczędziłeś jedno lub dwa euro, możesz je wykorzystać na przykład na ładną pamiątkę. Ponieważ nadal masz coś z tego, gdy wakacje już dawno się skończyły.

samolot

Nieważne, czy to krótka wycieczka po mieście, czy wakacje na plaży z dala od domu: samolotem w krótkim czasie dotrzesz do każdego zakątka świata. W całym kraju jest mnóstwo lotnisk, więc Twoje wymarzone wakacje często wydają się być tylko chwilą. W praktyce lot na ulubioną wakacyjną wyspę Niemców – Majorkę zajmuje tylko około dwóch godzin. Dzięki triumfowi tzw. tanich linii lotniczych latanie jest teraz tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niektóre linie lotnicze oferują loty do hotspotów turystycznych już za dziesięć euro. Należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, których można się jeszcze spodziewać. Podatki lotniskowe lub opłaty bagażowe mogą znacznie podnieść cenę.

pociąg / autobus

Popularną alternatywą dla latania jest niewątpliwie pociąg. Deutsche Bahn i ÖBB oferują zniżki na liczne wycieczki po mieście, choć sztuką jest, aby uzyskać ją bezpośrednio podczas rezerwacji za pośrednictwem aplikacji bez większych objazdów. Flixbus ułatwia to swoim użytkownikom. Gigant dalekobieżnych autobusów jest bezkonkurencyjnie tani, więc możesz podróżować z Berlina do Stuttgartu, z Hamburga do Kolonii lub z Frankfurtu do Berlina za jedyne 9 euro. Ale z Flixbusem możesz także podróżować na duże odległości w okazyjnej cenie. Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy autobus, który zabierze Cię z Monachium do Rzymu za mniej niż 30 euro. Należy jednak zabrać ze sobą dobry luz.

Automatyczny

Patrząc na zatłoczone autostrady w okresie świątecznym można stwierdzić, że Niemcy i Austriacy również lubią jeździć na wakacje własnymi samochodami. Jeśli weźmiemy też pod uwagę, że w jednym pojeździe zazwyczaj podróżuje kilka osób, to samochód można śmiało określić jako najtańszy środek transportu. Przynajmniej jeśli w obliczeniach uwzględnisz tylko cenę paliwa i zignorujesz wszelkie zużycie. Oczywiście jest to męczące dla kierowcy pojazdu, zwłaszcza na długich dystansach. Jesteś również elastyczny w miejscu na wakacje i przez cały czas mobilny. Dzięki wyszukiwarkom cen paliwa lub wykrywaczom radarowym możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy nawet na samochodzie.

karawana

Czy to w Holandii, czy w Austrii: dla wielu Niemców wakacje we własnej przyczepie kempingowej są po prostu częścią tego. Posiadanie przy sobie własnego salonu i ciągłe bycie w ruchu to to, co wielu Niemcom kojarzy z wolnością i świetnym podejściem do życia. Spektrum waha się od krótkiej wycieczki, która trwa maksymalnie tydzień, po kilkumiesięczną wycieczkę do niezliczonych krajów i miast.

Właścicielom przyczep kempingowych możemy pomóc tylko w ograniczonym zakresie, jeśli chodzi o oszczędzanie, ale przyjrzeliśmy się przewodnikowi po parkingach, który powinien oszczędzić Ci jednego lub drugiego irytującego poszukiwania miejsca na nocleg.

Strony: 1 2 3

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android