Czym jest Twitch i czym różni się od YouTube?

Czym jest Twitch i czym różni się od YouTube?

Sama gra nigdy nie jest tak zabawna, jak dzielenie się doświadczeniem z innymi. Nawet szaleńcy gier opartych na narracji, którzy skupiają się wyłącznie na świecie gry podczas ośmiogodzinnej rozgrywki, wiedzą, że jest coś magicznego w dzieleniu się tym światem z innymi. Jako streamer Twitch pozwala w każdej chwili dzielić się bieżącymi wydarzeniami z globalną publicznością na żywo. Jako widz masz mnóstwo opcji, aby wspierać swoich ulubionych streamerów poprzez subskrypcję lub darowizny. Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć zarabiać jako gracz, czy po prostu dzielić się swoimi wrażeniami z gry z publicznością, przyjrzyjmy się, czym jest Twitch i jak działa.
CZYTAJ WIĘCEJ: Czym jest Twitch Turbo i czym różni się od Twitch Prime?

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
Od swojej premiery w 2011 roku Twitch stał się popularną platformą do strumieniowego przesyłania na żywo gier, a także ogólnej rozrywki, sportu, muzyki i nie tylko. Niezależnie od tego, czy chcesz przesyłać strumieniowo, czy oglądać strumienie innych osób na Twitchu, możesz uzyskać dostęp do platformy z urządzenia mobilnego (aplikacja na Androida i iOS) lub komputera (Twitch.tv).


KLUCZOWE SEKCJE

Czym jest Twitch i jak działa?

Twitch to jedna z wiodących na świecie usług transmisji strumieniowej online. Znani głównie ze strumieni gier, wielu użytkowników decyduje się na publiczne udostępnianie rozgrywki na żywo na Twitchu. Inni decydują się na przesyłanie strumieniowe innych kategorii treści, takich jak produkcja muzyczna, sztuka, a nawet strumienie „Just Chatting”, w których streamerzy decydują się pojawiać przed publicznością i prowadzić z nimi rozmowę. Co to jest transmisja na żywo? Transmisja na żywo polega na tym, że ktoś transmituje treści w czasie rzeczywistym do odbiorców. Pomyśl o tym jako o pokazie na żywo, ale oglądasz, jak to wszystko dzieje się online ze źródła takiego jak Twitch.
Curtis Joe / Android Authority „To była błędna informacja”. Streamerzy mają dużą swobodę w konfigurowaniu swojego strumienia. Większość streamerów korzysta z kamery internetowej, aby ich widzowie mogli zobaczyć ich reakcje. Korzystając z oprogramowania do przesyłania strumieniowego, takiego jak OBS lub Streamlabs, możesz również skonfigurować niestandardową nakładkę, aby dostosować wygląd i działanie swojego strumienia.xqc klips drgający 2022Curtis Joe / Android Authority Jeden z najpopularniejszych streamerów Twitcha, xQc. Jako widz możesz doświadczać rzeczy razem ze swoim streamerem. Na przykład, jeśli streamer po raz pierwszy gra w horror, skoki przerażają ich tak samo, jak mogą cię zaskoczyć.

Czym Twitch różni się od YouTube?

Pod względem funkcji przepaść między Twitchem a YouTube jest bardzo mała. Obie witryny umożliwiają przesyłanie treści na żywo na platformę bezpośrednio za pomocą oprogramowania do przesyłania strumieniowego i przesyłanie stałych filmów bezpośrednio na konto. To powiedziawszy, musisz być zweryfikowanym kontem Twitch (Partnerem lub Towarzyszem), aby móc przesyłać filmy do Twitcha.youtube na żywoCurtis Joe / Android AuthorityOd premiery w 2005 roku, Youtube jest centralnym punktem treści wideo online w Internecie. Użytkownicy przechodzą do YouTube, aby oglądać filmy, które zostały już utworzone (nagrane i zmontowane). W 2015 roku YouTube wprowadził własną funkcję transmisji na żywo; jednak transmisja na żywo nie jest wizytówką YouTube.drgać na żywoCurtis Joe / Android AuthoritySkurcz różni się od YouTube w podstawowym celu. Pomyśl o tym w ten sposób: Twitch nie mógłby przetrwać bez transmisji na żywo, ale mógłby przetrwać bez stałych filmów. YouTube nie mógłby przetrwać bez stałych filmów, ale mógłby przetrwać bez transmisji na żywo. Twitch jest znany jako usługa przesyłania strumieniowego na żywo, podczas gdy YouTube jest znany z filmów. Czy możesz przesyłać strumieniowo zarówno do Twitcha, jak i YouTube? Tak, możliwe jest jednoczesne przesyłanie strumieniowe na Twitchu i YouTube. Musisz jednak użyć programu takiego jak Restream, Streamlabs Prime lub MelonApp.

Twitch Prime i Twitch Turbo

Twitch Prime i Twitch Turbo to dwie główne usługi subskrypcji Twitcha. Obie oferują własne korzyści, ale istnieją pewne podobieństwa.Twitch Prime (znany dziś jako „Prime Gaming”) jest dostarczany z Amazon Prime. Ponieważ Amazon jest właścicielem Twitcha, nie musisz płacić nic więcej za Twitch Prime, jeśli jesteś już subskrybentem Amazon Prime.

Twitch Turbo to zastrzeżona usługa subskrypcji Twitcha. Jest to kupowane za pośrednictwem Twitcha, a nie Amazona, i kosztuje 8,99 USD miesięcznie. Najważniejszą zaletą Twitch Turbo jest możliwość ominięcia wszystkich reklam odtwarzanych podczas transmisji.

Twitch Turbo (8,99 USD/mies.)

Oglądanie bez reklam (z ograniczonymi wyjątkami) Odznaka czatu Rozszerzony zestaw emotikonów Niestandardowe kolory nazwy użytkownika czatu Rozszerzone miejsce do przechowywania transmisji

Kim są partnerzy i partnerzy Twitcha?

Partnerzy Twitcha

Partnerzy Twitcha są zazwyczaj bardziej znanymi twórcami treści, którzy regularnie śledzą. Partnera Twitcha można odróżnić od fioletowego znacznika wyboru, który pojawia się obok jego nazwy użytkownika.odznaka partneraCurtis Joe / Android Authority Według Twitcha Partnerzy to „ci, którzy są zaangażowani w przesyłanie strumieniowe i są gotowi na awans z Towarzysza”. Jako partner Twitcha możesz zarabiać na zarabianiu, dostosowywać swój kanał, uzyskiwać dostęp do możliwości tylko dla partnerów i nie tylko.droga do partnera 1Curtis Joe / Android Authority Aby zostać partnerem Twitcha, musisz zgłosić się do programu partnerskiego Twitcha. Uprawnienie do tego zależy od tego, czy pomyślnie ukończyłeś Droga do partnera osiągnięcie. Musisz „konsekwentnie zachowywać kryteria określone w osiągnięciu”.

Towarzysze Twitcha

Program Towarzyszy jest dla tych, którzy nie spełniają bardziej rozbudowanych kryteriów programu partnerskiego Twitcha. Nie, nie otrzymasz fioletowego znacznika wyboru jako Towarzysz Twitcha, ale będziesz mógł przesyłać filmy na swoje konto i – co najważniejsze – zarabiać na swoich treściach.droga do afiliacjiCurtis Joe / Android Authority Aby zostać Towarzyszem Twitcha, musisz spełnić (i utrzymywać) Ścieżka do stowarzyszenia kryteria osiągnięcia. Oznacza to dotarcie do 50 obserwujących, przesyłanie strumieniowe przez 8 godzin, przesyłanie strumieniowe przez 7 różnych dni i średnio 3 lub więcej widzów.

Kategorie transmisji Twitch (tagi)

Strumienie Twitcha mogą zawierać Tagi strumieniowe, Kategoria Tagioraz Tagi automatyczne. Pojawiają się one pod tytułem strumienia lub gry, dzięki czemu pojawiają się w bardziej ogólnych wyszukiwaniach.
przykład tagu twitchCurtis Joe / Android AuthorityPrzykład tagów na Twitchu. Rolą tagów na Twitchu jest pomoc w rozróżnianiu strumieni na kategorie lub gatunki. Na przykład, gdybyś poszedł do biblioteki, nie spodziewałbyś się, że zobaczysz encyklopedię w dziale komiksów, prawda? „Tagi to publicznie udostępniane szczegóły dotyczące Twoich treści, które pozwalają innym łatwiej Cię odkryć. Są one wyświetlane obok miniatury filmu, tytułu strumienia i gry lub kategorii za każdym razem, gdy zobaczysz film na Twitchu”. — Pomoc Twitcha Jeśli wejdziesz na twitch.tv/directory, możesz przeglądać transmisje Twitcha według kategorii. Tagi kategorii wyszukiwania pole, gdy masz już na myśli kategorię strumienia.Tagi TwitchaCurtis Joe / Android Authority

Tagi strumieniowe i tagi automatyczne

Tagi strumieni i tagi automatyczne są wyświetlane jako małe szare przyciski pod tytułem strumienia na Twitchu. Wskazują konkretne kluczowe szczegóły dotyczące strumienia.tagi na TwitchuCurtis Joe / Android AuthorityTwórcy i redaktorzy kanałów mogą zgłosić do pięciu Tagi strumieniowe do ich strumienia. Dodatkowo niektóre mają unikalne wymagania.Tagi automatyczne, podobnie jak tag „angielski” w przykładowym strumieniu xQc, są automatycznie stosowane przez Twitcha po spełnieniu określonych warunków. Nie mogą one być dodawane ręcznie przez streamerów.

Kategoria Tagi

Twitch dodaje automatycznie Kategoria Tagi do strumieni na podstawie zawartości strumienia. Możesz zobaczyć Tagi kategorii pod grami lub kategoriami na stronie twitch.tv/directory.tag kategoriiCurtis Joe / Android AuthorityCategory Tags, jak trafnie wskazuje ich nazwa, kategoryzują wszystkie różne bieżące strumienie Twitcha. Są najbardziej przydatne przy opisywaniu gier według gatunku. To powiedziawszy, tagi kategorii nie mogą być ręcznie dodawane przez streamerów.


CZYTAJ WIĘCEJ: Jak tworzyć i pobierać klipy na Twitchu?

Często zadawane pytania

Kto jest właścicielem Twitcha? Amazon jest właścicielem Twitcha od 2014 roku. Kupili go za 970 milionów dolarów. Czy Twitch jest darmowy? Twitch, jako platforma, jest darmowy. Transmisje można oglądać bezpłatnie, a aplikację można pobrać bezpłatnie. Jeśli jednak chcesz subskrybować Prime Gaming lub Twitch Turbo, będzie to kosztować. To samo dotyczy Twitch Bits. Czy streamerzy Twitcha otrzymują wynagrodzenie? Tak. Możesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem samego Twitcha, jeśli jesteś Partnerem Twitcha lub Towarzyszem Twitcha. Czym jest TwitchCon? TwitchCon to doroczna konwencja organizowana przez Twitch. Głównym celem jest wspieranie kultury transmisji na żywo, a także strumieniowania gier wideo i gier w ogóle. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android