Najlepsze tablety E-Ink: więcej niż czytanie!

Najlepsze tablety E-Ink: więcej niż czytanie!

Czytniki Rita El Khoury / Android AuthorityE-Ink świetnie nadają się do czytania treści pisanych, ale zwykle nie mogą zrobić wiele więcej. Dlatego większość ludzi wybiera męczący wzrok, wysysający baterię tablet z dostępem do aplikacji, przeglądarki i nie tylko. A gdyby tak znaleźć hybrydę? Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym dostępnym tabletom E-Ink.

Tablet E-Ink a czytnik e-booków: jaka jest różnica?

Amazon Kindle 2022 użytkownika opiera się o kawałek bagażu podręcznego.Tablety Kaitlyn Cimino / Android AuthorityE-Ink zwykle działają pod kontrolą inteligentnego systemu operacyjnego, takiego jak Android i mają dostęp do sklepów z aplikacjami. Oznacza to, że możesz zrobić znacznie więcej niż czytać książki czy czasopisma. Możesz łatwo przeglądać Internet, sprawdzać pocztę e-mail, korzystać z mediów społecznościowych, a nawet grać w gry. Ponieważ wyświetlacze E-Ink są znacznie mniej zasobochłonne, mają również lepszą żywotność baterii. I zgadnij co; działają również doskonale jako czytniki elektroniczne, jeśli korzystasz z aplikacji takich jak Kindle lub Książki Google Play. Ponieważ mają być używane jako zwykłe tablety, tablety E-Ink mają również wydajniejsze specyfikacje, lepsze ekrany E-Ink (niektóre z kolor) i ogólnie lepsze wrażenia. Mają też ekrany dotykowe i lepiej nadają się do robienia notatek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wyświetlacze E-Ink nie ulegają odblaskom i można je wygodnie oglądać w bezpośrednim świetle słonecznym. Wszystkie te zalety oczywiście przekładają się również na wyższe koszty. Z drugiej strony e-czytniki są stworzone do robienia bardzo konkretnych rzeczy. Możesz ich używać do czytania książek lub czasopism lub słuchania audiobooków. Niektóre mogą mieć bardziej zaawansowane funkcje, takie jak przeglądarka lub możliwości udostępniania. Niezależnie od tego nie są najlepsi w wykonywaniu żadnych dodatkowych funkcji. To powiedziawszy, wydają się być bardzo przystępne cenowo.

Wybór odpowiedniego rozmiaru tabletu E-Ink

Pamiętaj, że nie są to urządzenia tylko do odczytu, które możesz wrzucić do torby i wyciągnąć, aby móc czytać w podróży. Tablety E-Ink mają być używane jako mobilne urządzenia komputerowe, tak jak każdy inny tablet z systemem Android lub iPad. Jedyna różnica polega na tym, że nie ma tradycyjnego wyświetlacza. W związku z tym powinieneś wybrać odpowiedni rozmiar. Nasza rada jest taka, aby wybrać swój ulubiony rozmiar tabletu. Zwykle polecamy wszystko od około 8 do 11 cali. Cokolwiek mniejsze, a będziesz miał trudności z używaniem dotykowych elementów sterujących i wygodnym przeglądaniem treści. Postaw na większy, a możesz mieć za dużo ekranu, aby używać go i nosić ze sobą efektywnie.

Najlepsze 5 tabletów E-Ink

Szukaliśmy w górę i w dół, i to są nasze ulubione czytniki E-Ink.

Od redakcji: Będziemy regularnie aktualizować ten post, gdy pojawią się nowe tablety E-Ink.

Papier Huawei MatePad: najlepszy ogólnie

Papierowe tablety E-Ink Huawei MatePadRita El Khoury / Android AuthorityPapier Huawei MatePad nie jest pozbawiony wad, ale nadal uważamy, że jest to najlepszy tablet E-Ink, jaki można znaleźć. Na początek ma specyfikacje godne tabletu z Androidem, w tym chipset Huawei Kirin 820E, 4 GB pamięci RAM, 10,3-calowy ekran 1872 x 1404, Wi-Fi, Bluetooth, czytnik linii papilarnych, głośniki, mikrofony i 3625 bateria mAh. Wszystko jest zasilane przez Harmony OS 2, który jest oparty na systemie Android. Tablet trochę upadł pod względem wyświetlacza, ale po panelach E-Ink należy spodziewać się lagów i niskich klatek na sekundę. Dodatkowo bateria nie była tak dobra, jak w e-czytnikach, ale i tak udało nam się uzyskać od czterech do pięciu dni na jednym ładowaniu, czyli znacznie więcej niż zwykły tablet z Androidem. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że nie ma wsparcia dla aplikacji Google, tak jak w przypadku każdego nowoczesnego urządzenia Huawei. Musisz polegać na tym, co ma do zaoferowania AppGallery. Jednak wciąż jest tam wiele świetnych aplikacji. Sprawdź naszą pełną recenzję, aby dowiedzieć się więcej o papierze Huawei MatePad.

Onyx Boox Tab Ultra: kolejny najlepszy wysokiej klasy tablet E-Ink

Karta Onyx Box UltraJeśli szukasz wydajnego tabletu E-Ink i nie jesteś przekonany do Huawei, Onyx Boox Tab Ultra jest obecnie kolejnym najlepszym. Ma ładny 10,3-calowy ekran o rozdzielczości 1872 x 1404. Inne specyfikacje obejmują ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci, Wi-Fi, Bluetooth, dwa głośniki, dwa mikrofony i baterię 6300 mAh. Ma nawet tylną kamerę 16 MP, co jest rzadkością w świecie tabletów E-Ink. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 11, ale nie ma bezpośredniego dostępu do sklepu Google Play. Możesz do niego sideloadować aplikacje.

Onyx Boox Note Air 2 Plus: Sklep Google Play po wyjęciu z pudełka

Onyx Boox Note Air 2 Plus - Tabletki E-InkJeśli nie chcesz komplikować swojego życia z innymi sklepami z aplikacjami ani pobierać plików apk, to Onyx Boox Note Air 2 Plus to najlepszy tablet E-Ink. Oprócz tego, że jest całkiem niezłym urządzeniem, jest dostarczany z Google Play Store po wyjęciu z pudełka. Poza dostępnością aplikacji, otrzymujesz 10,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1404 x 1872. Posiada ośmiordzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci, łączność Wi-Fi / Bluetooth i baterię 3700 mAh. Urządzenie jest zasilane przez system Android 11. A jeśli ma to dla ciebie jakiekolwiek znaczenie, to wygląda całkiem ładnie!

Niezwykłe 2: Najlepsze do robienia notatek

Niezwykłe tabletki 2 E InkJeśli to, czego oczekujesz od tabletu E-Ink, zapewnia lepsze wrażenia podczas robienia notatek, to Remarkable 2 może być najlepszą opcją. Kosztuje znacznie mniej niż większość wymienionych tutaj opcji. Sugerowana cena producenta to 279 USD. Jak zwykle jednak niższa cena wiąże się z pewnymi poświęceniami. Wydajność nie będzie tak dobra, ponieważ tablet E-Ink jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i tylko 1 GB pamięci RAM. Wyświetlacz o przekątnej 10,3 cala nie jest jednak zły i ma wymiary 1872 x 1404. Jedynym problemem jest to, że to urządzenie nie będzie tak w pełni funkcjonalne, jak inne. Działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux o nazwie Codex i jest specjalnie zaprojektowany do pisania, czytania i wizualizacji.

Onyx Boox Nova Air C

Onyx Boox Nova Air CJesteśmy na rolce Onyx Boox! Przepraszamy, ale musieliśmy uwzględnić ten. Nie ma lepszego tabletu E-Ink z kolorowym wyświetlaczem. Jest też najmniejszy na liście, z panelem o przekątnej 7,8 cala. Pomimo mniejszych rozmiarów, wciąż ma rozdzielczość 1872 x 1404 i ma podświetlenie ekranu. Wnętrze też jest całkiem dobre. Posiada ośmiordzeniowy procesor, 3 GB pamięci RAM, Wi-Fi i Bluetooth. Bateria jest trochę mała i ma 2000 mAh. Nadal masz Androida 11 i możesz ręcznie instalować aplikacje na Androida.

Często zadawane pytania

Ile kosztują tablety E-Ink? Można sobie wyobrazić, że tablet E-Ink będzie kosztował mniej niż tablet ze zwykłym ekranem. Jednak tak nie jest. W rzeczywistości wydaje się, że mogą być nieco droższe niż zwykle. Ceny tabletów E-Ink wahają się od około 300 do 600 USD. Czy mogę korzystać ze Sklepu Google Play na tablecie E-Ink? Większość tabletów E-Ink działa z systemem Android, ale nie oznacza to, że zawsze możesz uzyskać dostęp do Sklepu Google Play. Większość faktycznie nie obsługuje Google Apps. Istnieje jednak kilka tabletów E-Ink z dostępem do Sklepu Google Play. Jednym z naszych ulubionych jest Onyx Boox Note Air 2 Plus. Czy powinienem kupić kolorowy tablet E-Ink? Zakup kolorowego tabletu E-Ink nie jest konieczny, jeśli zamierzasz używać urządzenia głównie do czytania i robienia notatek, a także do ogólnego czytania tekstu. Może stać się pomocną funkcją, jeśli chcesz wizualizować bardziej kolorowy materiał. Może to obejmować czasopisma, a nawet filmy. Miło jest też widzieć i używać aplikacji w kolorze. Czy tablety E-Ink mają zaawansowane specyfikacje? Ogólnie rzecz biorąc, tablety E-Ink nie mają tych samych specyfikacji, które można znaleźć w standardowych tabletach. W żadnym z nich nie znajdziesz żadnych zaawansowanych procesorów ani nadmiernej pamięci RAM. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android