Kierowcy samochodów elektrycznych: te 9 aplikacji ułatwia życie

Kierowcy samochodów elektrycznych: te 9 aplikacji ułatwia życie

Po prostu jedziesz do stacji benzynowej za rogiem i do dystrybutora? Te czasy dla kierowców e-samochodów minęły, stacje ładowania zwykle nie są tak łatwe do znalezienia, jak najbliższa stacja benzynowa. Aplikacje pomagają właścicielom pojazdów elektrycznych w tych i kilku innych wyzwaniach. Znaleźliśmy dziewięć praktycznych aplikacji dla Twojego smartfona.

Każdy, kto odważy się przesiąść się na samochód elektryczny, może otworzyć nieznany świat e-mobilności za pomocą aplikacji. Wraz z rozwojem elektromobilności i rosnącym tempem, w jakim producenci stale prezentują nowe e-samochody, wiele się dzieje również w sklepach z aplikacjami Apple i Google Play Store. Mamy przegląd i kilka Wybrane aplikacje na smartfona, które ułatwią Ci życie jako kierowcy e-samochodu.

W każdym razie przynajmniej to należy Aplikacja własnego dostawcy ładowania na smartfonie, niezależnie lub od producenta Twojego e-samochodu. Ponieważ funkcja Plug&Charge staje się coraz bardziej powszechna, ale jeśli nie masz obecnie Tesli, często musisz korzystać z aplikacji, aby rozpocząć proces ładowania i zapłacić za ładowanie. Jako kierowca e-samochodu powinieneś zainstalować te aplikacje na swoim smartfonie:

Mobilność EnBW+

Aplikacja Energie Baden-Württemberg (EnBW) to niemal klasyka. Możesz go używać do ładowania akumulatorów na stacjach ładowania największego obecnie niemieckiego sprzedawcy. W Niemczech jest ponad 30 000 punktów ładowania, a także coraz więcej krajów europejskich, dzięki czemu ponad 200 000 punktów ładowania spotkanie.

Możesz poszukać pobliskich stacji ładowania i zdeponować kartę do ładowania. Teraz jest to również możliwe, jeśli Twój plan ładowania na to pozwala, aby aktywować funkcję Plug&Charge. Nie musisz już ręcznie uruchamiać procesu ładowania za pomocą aplikacji.

Fajny bonus: nawet zanim dokonasz zmiany, możesz Symuluj jazdę samochodem elektrycznym. Po prostu zrozum trasy, którymi regularnie jeździłeś samochodem, a aplikacja podpowie Ci, który Stromer może być dla Ciebie odpowiedni.

Mobilność EnBW+

EnBW Energie Badenia-Wirtembergia AG

Mobilność EnBW+

Lepsze planowanie tras (ABRP)

Do Map Google przejdziemy poniżej, ale „A Better Routeplanner” (ABRP) to praktycznie Mapy Google dla kierowców samochodów elektrycznych. Aplikacja działa w całej Europie i umożliwia Precyzyjne planowanie trasy, w tym przystanki załadunkowe i czas potrzebny na zrobienie tego. W przeciwieństwie do niektórych planistów tras z przeszłości lub oficjalnej aplikacji Autobahn, tutaj również otrzymujesz nawigację na żywo, jak przywykłeś do Google.

Karty do ładowania są obecnie również wdrażane w ABRP w fazie beta. W rezultacie wczesny faworyt wielu kierowców e-samochodów staje się coraz bardziej Dostawca kompleksowych usług wśród aplikacji e-samochodowych.

Lepsze planowanie tras (ABRP)Lepsze planowanie tras (ABRP)

Iternio Planowanie AB

Lepsze planowanie tras (ABRP)Lepsze planowanie tras (ABRP)

Iternio Planowanie AB

&Opłata

&Opłata jest mała Poufna wskazówka dla łowców okazji wśród was: Dwie funkcje pozwalają jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Dokonując zakupów online, możesz zbierać kilometry, podobnie jak punkty od innych dostawców. Te kilometry są warte gotówki na następnej stacji ładowania. Tam możesz doładować taniej z kilometrami &Charge. Uczestniczy w nim wiele dużych sklepów internetowych, w tym Otto i eBay. Jedyny haczyk: liczba partnerów ładujących, którzy akceptują kilometry, jest do opanowania.

Możesz także użyć sieci &Charge, aby naładować wypożyczyć własną skrzynkę ścienną kierowcom e-samochodówktórzy sami nie mają. W ten sposób nadal możesz zarobić trochę pieniędzy. Oczywiście działa to również w drugą stronę. Jeśli sam nie masz skrzynki naściennej, być może uda Ci się znaleźć kogoś w okolicy, która udostępni skrzynkę innym kierowcom za pośrednictwem aplikacji. Im większa społeczność, tym bardziej ekscytujące są możliwości.

&Opłata
&Opłata

Ładowanie fuch

Ladefuchs jest szczególnie przydatny, jeśli dopiero myślisz o zakupie e-samochodu. Twórcy podsumowali tutaj wiele taryf ładowania samochodów elektrycznych i stwierdzają, że która karta doładowująca kosztuje, ile, w którym operatorze punktu ładowania. W gąszczu taryf to prawdziwy plus ze względu na przejrzystość. Jednak dane z Ladefuchs opierają się na danych innej aplikacji z naszej listy. Zaletą jest tylko wyraźniejsza prezentacja.

Ładowanie fuch
Ładowanie fuch

Cena doładowania

I to wszystko: dane Ladefuchsa pochodzą z Chargeprice. Prawdopodobnie oferuje najbardziej szczegółowe porównanie kosztów dla kierowców samochodów elektrycznych. Możesz dowiedzieć się, gdzie znajdują się stacje ładowania i czy możesz tam znaleźć odpowiednie połączenia dla swojego e-samochodu – na całym świecie. Również bezpłatne publiczne stacje ładowania mogą zostać odfiltrowane.

W płatnych punktach ładowania możesz zaplanować swoje koszty za pomocą Chargeprice. Aplikacja oblicza na życzenie dokładnie ile kosztuje Cię ładunek, na przykład jeśli chcesz naładować ID.3 od VW (moc 45 kW) taryfą ADAC e-Charge od 18 proc. do 85 proc. Brzmi skomplikowanie, ale dla Chargeprice to nie problem.

Jednak głębia funkcji i szczegółowe porównanie cen mają swoją cenę: do codziennego użytku Chargeprice jest prawie przepełnione i przez to staje się mylące.

Cena doładowania
Cena doładowania

mapy Google

Mapy Google to niezbędny dla wielu kierowców czy to z silnikiem spalinowym, czy z napędem elektrycznym. Ponadto wielu innych dostawców korzysta z danych Google do nawigacji. Więc prawdopodobnie i tak korzystasz z aplikacji, nawet jeśli sam nigdy nie aktywujesz usług Google.

W tym roku Mapy Google otrzymają również ekscytującą dodatkową funkcję: jeśli chcesz, możesz pozwolić Google poprowadzić Cię po trasie, na której zużycie jest minimalne. Niezależnie od tego, czy chcesz jeździć oszczędnie, czy maksymalnie obniżyć koszty, skorzystają na tym kierowcy samochodów elektrycznych i spalinowych.

Zaparkuj teraz

Park Now to także klasyczna aplikacja samochodowa, która może być pomocna nie tylko dla kierowców e-aut. W wielu przypadkach, zwłaszcza w dużych miastach, można: Pociągnij bilet parkingowy przez aplikację zamiast zasilać parkometr. W końcu w czasach płatności zbliżeniowych nie każdy ma przy sobie zawsze drobne drobne.

ZAPARKUJ TERAZ
ZAPARKUJ TERAZ

ADAC

ADAC nie posiada aplikacji dla kierowców samochodów elektrycznych. Nie należy jednak kpić z dobrze znanych zastosowań automobilklubu, nawet z napędami elektrycznymi. Szczególnie Pomoc w razie awarii i wyjazdy ADAC nie powinno go zabraknąć na smartfonie, który często prowadzi kierowcę, nawet jeśli podróżujesz z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować.

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

Wycieczki ADAC
Wycieczki ADAC

Wiele można powiedzieć o szybkim przejściu na e-samochód:

LidlPlus

Jeśli chcesz ładować podczas zakupów, powinieneś również zainstalować aplikacje z supermarketów lub sprzedawców detalicznych. Do procesów ładowania na publicznych stacjach ładowania Lidla, na przykład Do zasilania e-samochodu świeżą energią potrzebna jest aplikacja Lidl Plus.

LidlPlusLidlPlus

Lidl Digital International GmbH & Co. KG

LidlPlus

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android