Najlepsze generatory chmur słów: 3 strony internetowe i 2 aplikacje

Najlepsze generatory chmur słów: 3 strony internetowe i 2 aplikacje

Chmury słów lub chmury słów to struktury złożone ze słów o różnych rozmiarach, które można wykorzystać na różne sposoby. Przedstawiamy najlepsze generatory i aplikacje chmur słów.

Chmura słów jest często widziana na stronach internetowych w celu graficznego przedstawienia procentowego rozkładu tematów poprzez kolor i rozmiar słów. Najpopularniejsze tematy są pokazane w dużym rozmiarze i intensywnie pokolorowane, mniej popularne słowa znajdują się na marginesie i są małe. Można to również zrobić z normalnymi tekstami. Jednak w tekście niemieckim początkowo oznacza to, że słowa lubią ten, ten, ten są duże i częste. co za Generator chmur słów tak dobry zależy również od tego, jak dobry jesteś w tym Wyklucz słowa wypełniające Móc. Ponadto większość ofert pochodzi z krajów anglojęzycznych i często nie dogaduje się z niemieckimi umlautami.

Platz 3: Simple Word-Clouds z TagCrowd

TagCrowd to zdecydowanie dość proste rozwiązanie, nie ma tu żadnych sztuczek. Nie ma żadnych większych opcji konfiguracyjnych pod względem kształtu, koloru czy czcionki. Możesz dodać tekst, przesłać plik tekstowy lub wskazać stronę internetową i to wszystko.

Chmura słów TagCrowd jest prosta - bardzo prostaChmura słów TagCrowd jest prosta – bardzo prosta

Na plus jest możliwość przełączania języków i określania niechcianych słów, których nie chcesz, aby pojawiały się w chmurze słów. Być może dla niektórych ta prostota jest teraz kusząca. Czasami mniej znaczy więcej. Nadal możesz zapisać proste chmury w odcieniach niebieskiego jako plik PDF lub wziąć pełny kod HTML do umieszczenia na stronie internetowej. Dodatkowo taką chmurę można zapisać jako plik SVG.

Platz 2: Word-Cloud-Creator Tagxedo

Ten generator chmur słów nie jest łatwy w użyciu. Musisz sobie z tym poradzić przez jakiś czas, zanim uzyskasz jakiekolwiek wyniki. Ale wtedy są całkiem niezłe. Na przykład dzięki Tagxedo możesz uformować chmury w „kształty”. Następnie słowa wypełniają kontur, którym może być dymek, ziemia lub banan.

Aby jednak móc korzystać z Tagxedo, należy zainstalować wtyczkę Silverlight do przeglądarki, która nie jest już obsługiwana przez niektóre przeglądarki.

Tagxedo Word Cloud to zdecydowanie coś innego!Tagxedo Word Cloud to zdecydowanie coś innego!

Ciekawą funkcją Tagxedo jest to, że możesz zapisać swoją chmurę Worda jako grafikę w formacie JPG lub PNG, z możliwością nawet różnych rozdzielczości. Możesz nawet zapisać go jako chmurę HTML (dla własnej witryny). Możesz także edytować listę wykluczeń najczęściej używanych słów. Wyświetlane są wszystkie słowa w tekście, posortowane według częstotliwości. Następnie po prostu kliknij słowa wypełniające, których nie chcesz widzieć w chmurze. Możesz znaleźć tę funkcję w „Opcje układu słowa → Pomiń”.

Jeśli chodzi o źródła, Tagxedo jest elastyczny dzięki swojej chmurze Word. Tutaj możesz wprowadzać strony internetowe i wstawiać tekst ze schowka. Ale istnieje również możliwość przesłania pliku tekstowego ze słowami.

1. miejsce: wszechstronna chmura słów

Tworzenie chmur słów na tej stronie jest świetną zabawą i może skutkować spędzeniem tam sporej ilości czasu. Pomyśl o dowolnej funkcji dla chmury słów – at Worwolke.com znajdziesz to Możesz przesyłać pliki tekstowe, pliki Office i pliki PDF jako źródła chmur słów, ale możesz także wprowadzać adresy stron internetowych lub po prostu wklejać tekst ze schowka. Można je zapisać w formacie PNG i JPG – w razie potrzeby z mapą obrazu na stronę internetową. Możesz także zapisać je jako PDF lub SVG. Możliwe są rozmiary do 3000 na 3000 pikseli!

word-cloud-wortwolkeWord-Clouds w wersji Luxus

Dostępnych jest wiele kształtów i modeli kolorów dla samych chmur słów. Jeśli predefiniowane kształty nie są dla Ciebie wystarczające, witryna oferuje opcję przesyłania własnych kształtów w formacie PNG lub GIF.

Aplikacja pozwala wybierać spośród wielu czcionek, a ponadto Czcionki Google Aby się wycofać. Lista słów oferuje możliwość ręcznego wpływania na wagę poszczególnych słów, a nawet definiowania wartości kolorów i linków.

Jeśli nie otrzymasz atrakcyjnej chmury słów z tą ofertą, może po prostu nie jest dla Ciebie…

Aplikacje w chmurze Word na iPada i Androida

Nie musisz koniecznie ograniczać się do ofert w sieci, aby uzyskać atrakcyjną chmurę słów. Istnieją również świetne aplikacje, jeśli chcesz zrobić te zdjęcia samodzielnie. Ma to również tę zaletę, że można go tutaj zapisać jako plik.

Z Cloudart tworzymy Word Cloud na iPadzieZ Cloudart tworzymy Word Cloud na iPadzie

Naprawdę eleganckim i przemyślanym przedstawicielem tych aplikacji jest CloudArt przez Richarda Wilsona. Jest dostępny tylko na iPada. Możesz wstawić teksty do chmur ze schowka lub wpisać tutaj stronę internetową.

Samą chmurę słów można następnie dość szeroko dostosować. Dostarczanych jest wiele czcionek, a kombinacje kolorów są również eleganckie. Typowa aplikacja Apple. Gotowy wynik można zapisać i udostępnić jako JPG lub PDF. Bardzo dobrze jest również, że możesz zmieniać, usuwać lub przeważyć poszczególne słowa, aby dostosować chmurę do własnych pomysłów. Przy cenie 1,09 euro jest mniej więcej tak droga jak tania czekolada.

CloudArt
Chmura słów

Android-chmura słów

Umierać darmowa aplikacja na Androida w tym celu oznacza równe „Chmura słów”. Możesz go użyć do generowania chmur słów w różnych rozmiarach i kolorach, które można nawet zapisać jako obrazy PNG. Wpisywanie tekstu jest trochę uciążliwe, bo trzeba to robić słowo w słowo. Urozmaicenie zapewniają przygotowane modele kształtów i kolorów, ale jeśli chcesz, możesz także samodzielnie określić kolory.Wyniki nie są szczególnie ekscytujące, ale na pewno przydają się „od czasu do czasu”.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android