Najlepsze aplikacje na Androida, aby zachować formę

Najlepsze aplikacje na Androida, aby zachować formę

Jeśli i tak zawsze masz przy sobie smartfona, możesz go używać do wielu rzeczy. Aplikacje fitness na Androida są obecnie bardzo popularne. Pomagają one w ocenie informacji z trackera i przekształceniu ich w przejrzyste wyniki. Jeśli chcesz konsekwentnie pracować nad swoją kondycją, powinieneś nie tylko zbierać dane za pomocą trackera, ale także optymalnie je oceniać. Tylko w ten sposób można poprawić efekt treningu. Więc zejdź z kanapy, nawet jeśli kusi atrakcyjny bonus bez depozytu w wysokości 7 € w kasynie online.

Nie tylko fitness, ale i wellness

Nowoczesne aplikacje służą nie tylko ocenie wyników treningów, ale także wspierają w codziennym życiu. Istnieją również funkcje, które zajmują się zdrowiem, pomagając zapobiegać stresowi. Ze względu na tak wiele funkcji nie jest łatwo podjąć decyzję z szerokiej gamy aplikacji.

Aby pomóc Ci wybrać, zebraliśmy w tym poście kilka ważnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji fitness. W przeciwnym razie prawdopodobnie warto zapytać o doświadczenia z jedną lub drugą aplikacją. Obecnie istnieje wiele społeczności, które wymieniają informacje na tematy związane z fitnessem. Na pewno dostaniesz tam kilka ciekawych wskazówek. Aby zdecydować się na odpowiednią aplikację, należy również przyjrzeć się jej działaniu. Dokładnie o tym jest następna sekcja.

Tak działają aplikacje fitness i zdrowotne

Możesz zobaczyć te aplikacje jako, że tak powiem, notatnik, w którym zapisywane są wszystkie dane dotyczące codziennych czynności i treningów. W zależności od zakresu programu obejmuje to również informacje na temat zdrowia psychicznego i żywienia. Są to zatem bardzo obszerne dane, które są tam nie tylko gromadzone, ale również przetwarzane. Większość ludzi używa do treningu trackerów fitness lub smartwatchów. Przede wszystkim aplikacja na Androida wykorzystuje czujniki i algorytmy do tworzenia precyzyjnych raportów i przejrzystych statystyk.

Bild: Shutterstock (zdjęcie naziemne)

Czujniki dostarczają dużo danych

Oczywiście im więcej czujników jest dostępnych, tym dokładniejsze są dane i ich ocena. Należą do nich czujniki ruchu i krokomierz, a także wysokościomierz i funkcje nawigacyjne. Niektóre urządzenia mają również czujnik tętna lub czujnik EKG. Istnieją również inne czujniki, takie jak czujniki bioimpedancji, które dostarczają informacji o śnie, tętnie czy częstości oddechu. Jednak ta duża ilość danych musi być wtedy poprawnie odczytana i zinterpretowana. Algorytm pomaga w kolejnym kroku. Wymaga to pewnych danych, które użytkownik musi wprowadzić o sobie. Należą do nich waga, wzrost, wiek i płeć. Zebrane dane można następnie obliczyć i przedstawić w raportach.

Gorąco polecane aplikacje na Androida

Oczywiście każdy musi sam zdecydować, która aplikacja będzie dla niego najlepsza. Tutaj czasami indywidualne preferencje skłaniają do skłaniania się do tej lub innej aplikacji. Ogólnie można jednak powiedzieć, że istnieje kilka szczególnie polecanych programów, którym powinieneś przyjrzeć się bliżej, jeśli szukasz nowoczesnej aplikacji fitness. Obejmuje to na przykład aplikację Nike Fitness. Tutaj możesz uzyskać różne programy treningowe, które doskonale nadają się do ćwiczeń w domu. Dostępne są filmy, dzięki czemu łatwo jest samodzielnie przeprowadzić szkolenie.

Pomocne są również wskazówki dotyczące dobrego samopoczucia i odżywiania, podobnie jak specjalne promocje, które są oferowane wielokrotnie.

Kontrola sprawności i zdrowia

Bardzo popularna jest również aplikacja Withings Fitness. Zapewnia obszerne raporty zdrowotne i jest szczególnie dobry do śledzenia snu i monitorowania wagi. To sprawia, że ​​jest to szczególnie dobra pomoc przy odchudzaniu, ale także przy problemach z nadciśnieniem i chorobami układu krążenia.

Jeśli czasami brakuje Ci motywacji, przyjrzyj się bliżej aplikacji FitTrack Fitness. Rejestruje również drobne postępy, co motywuje wszystkich do dalszej pracy. Praktyczne jest również to, że możesz używać go również jako grupa. Fitness jest jeszcze przyjemniejszy w społeczności.

Bild: Shutterstock (Monkey Business Images)

Bild: Shutterstock (Monkey Business Images)

Dopasuj do Garmin i Google

Możemy również polecić aplikację Garmin Fitness. Pomaga w tworzeniu indywidualnych sesji treningowych i udziela osobistych wskazówek, jak zwiększyć swoją kondycję. Dodatkowo inspiruje dokładna analiza tego oprogramowania, w której można ustalić priorytety. Dobrze przemyślane jest również to, że tę aplikację można synchronizować z innymi. Zapewnia to jeszcze lepszy wynik treningu. Jeśli pomaga w tym konkurencyjna postać, możesz użyć aplikacji, aby wyzwać znajomych na zawody.

Aplikacja Google Fitness wykorzystuje wypróbowany i przetestowany system nagród, ponieważ dzięki tej aplikacji możesz zbierać serduszka. Ta aplikacja została opracowana przez Google we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i American Heart Association (AHA). Zbieranie serduszek zmotywuje Cię lepiej i pozwoli Ci kontynuować trening. Twoje serce ci podziękuje. Monitorowanie aktywności aplikacji Google Health wykorzystuje czujniki smartfonów z systemem Android lub smartwatchy Wear OS i niezawodnie ocenia wszystkie dane. Dodatkowe wskazówki pomagają zoptymalizować trening.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android