Google anuluje projekty na lewo i prawo, starając się być bardziej wydajnym

Google anuluje projekty na lewo i prawo, starając się być bardziej wydajnym

C. Scott Brown / Android AuthorityTL;DR Google stara się działać wydajniej, koncentrując się tylko na projektach, które uważa za priorytetowe. Podobno ruch mający na celu zwiększenie wydajności spowodował, że połowa projektów w Strefie 120 została anulowana. Pracownicy, którzy pracowali przy anulowanych projektach mogą zostać zwolnieni, jeśli nie mogą znaleźć innej pracy w firmie. Ponieważ Google stara się oszczędzać pieniądze i działać wydajniej, gigant wyszukiwarek zlikwidował połowę swoich projektów w jednym ze swoich działów badawczo-rozwojowych, znanym jako Area 120. Ostatnio dyrektor generalny Google i Alphabet, Sundar Pichai, dużo o tym mówi zwiększenie wydajności Google. W lipcowej notatce wewnętrznej uzyskanej przez The Verge, Pichai powiedział swoim pracownikom, że firma będzie musiała pracować, „większa pilność, większa koncentracja i większy głód niż pokazaliśmy w słoneczne dni”. Niedawno, przemawiając na zeszłotygodniowej konferencji Code Conference, Pichai powiedział uczestnikom, że chce, aby firma była o 20% bardziej wydajna, według CNBC. Teraz możemy zobaczyć, jak Pichai wprowadza te słowa w czyn.Według TechCrunch, Google potwierdził, że anulował projekty, nad którymi pracuje Area 120 — jego „moonshot” dział badawczo-rozwojowy odpowiedzialny za projekty, które mogą, ale nie muszą być opłacalne . Dywizja pracowała podobno nad 14 projektami, a obecnie pracuje tylko nad siedmioma. Jednak anulowanie projektów nie jest tutaj jedynym zmartwieniem. Kiedy Pichai zaczął mówić o wydajności, spekulowano, że firma może w końcu dążyć do zmniejszenia liczby pracowników. Teraz wydaje się, że spekulacje mogą dojść do skutku. Jak donosi TechCrunch, we wtorek Google poinformował personel o „zmniejszeniu siły”, które dotknęłoby ludzi w Strefie 120. Każdy, kto pracował w zespole, którego projekt został anulowany, był powiedziano im, że muszą znaleźć inną pracę w Google do końca stycznia 2023 r. lub zaryzykować zakończenie pracy. Na czym skupi się zespół Google Area 120 teraz, gdy połowa jego projektów została zlikwidowana? Lider Strefy 120, Elias Roman, mówi, że oddział chce doskonalić się tylko w projektach zorientowanych na sztuczną inteligencję. Jest to sprzeczne z wcześniejszym stanowiskiem, które zachęcało do inkubacji w całej firmie.W odpowiedzi na decyzję Google rzecznik firmy stwierdził:

Area 120 to wewnętrzny inkubator nowych eksperymentalnych produktów. Grupa regularnie rozpoczyna i zatrzymuje projekty z myślą o wykorzystaniu najbardziej obiecujących możliwości. Niedawno powiedzieliśmy, że Area 120 skupi się na projektach, które opierają się na głębokich inwestycjach Google w sztuczną inteligencję i mają potencjał, aby rozwiązać ważne problemy użytkowników. W rezultacie Strefa 120 zamyka kilka projektów, aby zrobić miejsce dla nowych prac. Członkowie zespołu, których to dotyczy, otrzymają dedykowane wsparcie podczas odkrywania nowych projektów i możliwości w Google.

Wygląda na to, że jednym z wyciętych projektów była usługa oferująca witryny sklepów internetowych dla twórców cyfrowych o nazwie Qaya. W przeciwieństwie do pozostałych sześciu projektów, ta usługa została uruchomiona już w zeszłym roku. W tej chwili Dolina Krzemowa doświadcza wielu zwolnień, a giganci technologiczni, tacy jak Coinbase, Netflix i Shopify, zwalniają setki pracowników. Możliwe, że zobaczymy więcej takich historii, zanim sprawy się poprawią. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android