Najlepsze alternatywy ChatGPT, które możesz wypróbować już teraz

Najlepsze alternatywy ChatGPT, które możesz wypróbować już teraz

Calvin Wankhede / Android AuthorityChatGPT, niezwykle wydajny chatbot, stał się najnowszą internetową sensacją — i nie bez powodu! Od upraszczania skomplikowanych koncepcji po generowanie wierszy w stylu Szekspira — możesz z nim wiele zrobić. Ale pomimo tego, jak rewolucyjny może się wydawać ChatGPT, nie jest to pierwsza generatywna sztuczna inteligencja, a nawet chatbot o ludzkim brzmieniu. Niezależnie od tego, czy szukasz innej perspektywy, czy po prostu chcesz wiedzieć, jakie są inne opcje, oto najlepsze alternatywy ChatGPT, które możesz wypróbować już teraz.

Czat Binga

Microsoft Bing w EdgeCalvin Wankhede / Android Authority Firma Microsoft dużo zainwestowała w OpenAI, start-up założycielski ChatGPT. A ostatnia inwestycja o wartości 10 miliardów dolarów jeszcze bardziej zbliżyła do siebie obie firmy. W związku z tym wyszukiwarka Bing firmy Microsoft oferuje teraz nowy tryb czatu oparty na technologii OpenAI. W rzeczywistości funkcja czatu Bing wykracza poza obecne możliwości ChatGPT, ponieważ może również analizować strony internetowe w celu uzyskania informacji. Bing może przeszukiwać sieć, w przeciwieństwie do ChatGPT. Na poniższym zrzucie ekranu poprosiłem Bing, aby dostarczył mi sugestii związanych z przygodami na wakacje i kontynuowałem zadawanie pytań związanych z datami podróży i wielkością grupy. Za każdym razem zadawał pytania uzupełniające, aby udoskonalić swoje odpowiedzi. Bing oferuje również zajrzenie za zasłony, ponieważ pokazuje wyszukiwane hasła przed wygenerowaniem odpowiedzi.zrzut ekranu czatu bingNowa funkcja czatu Calvina Wankhede / Android AuthorityBing jest bezpłatna, ale obecnie wymaga dołączenia do listy oczekujących. Nawet gdy uzyskasz do niego dostęp, będziesz musiał użyć przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Ale chociaż ma kilka ograniczeń, Bing jest nadal jedną z najpotężniejszych alternatyw ChatGPT. Jakie są te ograniczenia? Firma Microsoft dodała limit odpowiedzi na rozmowę, aby zapobiec jej odejściu od tematu. Oznacza to, że od czasu do czasu musisz wyczyścić czat. Nie jest tak źle, jeśli używasz Bing do szybkiego wyszukiwania. Jednak to ograniczenie może stać się problematyczne podczas próby debugowania kodu lub innych złożonych zadań. Co więcej, chociaż Bing wykorzystuje technologię OpenAI jako rdzeń, czasami przyjmuje zupełnie inne podejście. Może odmówić napisania surowego e-maila, powołując się na powody moralne lub zostać przytłoczonym istniejącymi treściami znalezionymi w Internecie. Porównując Bing z ChatGPT, stwierdziliśmy, że ten drugi zapewnia lepsze kreatywne odpowiedzi. Oczywiście Bing radził sobie lepiej w odpowiedziach obejmujących wiedzę obiektywną lub rzeczową.

ChatSonic

Interfejs ChatSonic wygląda jak ChatGPT, co czyni go bezpośrednią alternatywąCalvin Wankhede / Android AuthorityChatSonic na pierwszy rzut oka bardzo przypomina ChatGPT, ale ma asa w rękawie: możliwość dostępu do nowszych informacji. Widzisz, bazowy model językowy ChatGPT (GPT-3) ma datę końcową szkolenia w 2021 roku, co oznacza, że ​​nie ma wiedzy o ostatnich wydarzeniach. ChatSonic nie ma tego ograniczenia, ponieważ może uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Pozwala to również chatbotowi na dostarczenie listy źródeł osadzonych w odpowiedzi wygenerowanej przez sztuczną inteligencję, jak pokazano powyżej. ChatSonic oferuje pewne funkcje poprawiające jakość życia, których nie ma w ChatGPT. Zalogowanie się na platformę natychmiast przedstawia listę zalet w stosunku do ChatGPT. Największe zalety to możliwość generowania obrazów (jak Dall-E) i rozpoznawania poleceń głosowych. Możesz także wybierać spośród różnych osobowości, dzięki czemu chatbot może reagować jak przewodnik turystyczny, komik i nie tylko. Są to wszystkie funkcje poprawiające jakość życia, które zdecydowanie sprawiają, że ChatSonic jest bardziej wszechstronny niż inne alternatywy ChatGPT. Wadą ChatSonic jest to, że każdego miesiąca otrzymujesz tylko ograniczoną liczbę darmowych słów generowanych przez sztuczną inteligencję. Możesz zmniejszyć jakość swoich rozmów do trybu „Ekonomicznego”, który zwiększa ten limit, ale nadal daleko mu do swobody oferowanej przez ChatGPT. Ale jeśli podoba ci się ta usługa, ceny ChatSonic zaczynają się od 13 USD miesięcznie za 19 000 słów premium.

YouChat

Zrzut ekranu wyjścia youchata 2Calvin Wankhede / Android Authority Jeśli szukasz darmowej alternatywy dla ChatGPT, która działa na tych samych zasadach, co Bing, YouChat jest odpowiedni. Nie wymaga zapisywania się na listę oczekujących i można rozpocząć bez zakładania konta. Jednak niestandardowe monity nadal wymagają zalogowania. Podobnie jak inne platformy, o których mówiliśmy do tej pory, YouChat jest zbudowany na modelu GPT-3 OpenAI. Jedynym minusem YouChat jest to, że nie jest tak dobrze zaprojektowany jak ChatGPT czy Bing. Ale to mały drobiazg, biorąc pod uwagę, że działa dobrze i możesz uzyskać do niego dostęp od razu. Zawiera również pomocną listę wyników wyszukiwania w sieci z boku interfejsu czatu.

Najlepsza alternatywa ChatGPT do kodowania: GitHub Copilot

strona github drugiego pilotaCalvin Wankhede / Android AuthorityGitHub Copilot nie jest chatbotem, od którego można uzyskać porady. Zamiast tego skupia się na laserze, pomagając programistom w pisaniu kodu. I chociaż możesz to zrobić również za pomocą ChatGPT, GitHub Copilot został dodatkowo przeszkolony w zakresie publicznych baz kodów. Integruje się również bezpośrednio z edytorami kodu, takimi jak VS Code.GitHub opisuje Copilot jako „programistę w parze”, który zapewnia kontekstowe sugestie podczas pisania. To powiedziawszy, możesz także wygenerować kod za pomocą monitów w prostym języku angielskim, jeśli zaczniesz od komentarza. Na przykład, jeśli wpiszesz # funkcja, aby wygenerować liczby parzyste w pliku Pythona, Copilot zacznie sugerować funkcję począwszy od następnego wiersza. Możesz po prostu nacisnąć klawisz Tab, aby automatycznie uzupełnić. GitHub Copilot nie mówi prostym angielskim, ale potrafi napisać lepszy kod niż ChatGPT. Copilot przejrzy również cały kod w Twoim projekcie i przedstawi sugestie na podstawie istniejących funkcji i zaimportowanych bibliotek. Będzie również próbował naśladować Twój styl programowania, w oparciu o dokument, w którym pracuje. Nie dostaniesz tego z ChatGPT, chyba że najpierw podasz mu swój kod. Rozwiązanie GitHub również nie ma limitu słów, ponieważ generuje jedną linię na raz. GitHub Copilot ma dwie główne wady, z których największą jest to, że nie odpowiada prostym językiem angielskim. W przeciwieństwie do innych alternatyw ChatGPT z tej listy, nie jest to chatbot języka naturalnego, mimo że może interpretować komentarze. Nie możesz poprosić go o instrukcje, jak uruchomić fragment kodu. I chociaż jest szkolony na znacznie bardziej istotnych danych, też nie jest doskonały. GitHub oferuje 60-dniowy bezpłatny okres próbny dla Copilot, ale potem kosztuje 10 USD miesięcznie lub 100 USD rocznie. To powiedziawszy, możesz uzyskać bezpłatny długoterminowy dostęp, jeśli jesteś uczniem lub nauczycielem.

Tabnine: Bezpłatne uzupełnianie kodu AI

nagłówek tabinyCalvin Wankhede / Android Authority Jeśli potrzebujesz darmowego asystenta programowania AI poza 60-dniowym okresem próbnym oferowanym przez GitHub Copilot, rozważ zamiast tego użycie Tabnine. Darmowy plan nie oferuje pełnych sugestii, ale nadal oferuje „krótkie uzupełnienia kodu”. O ile nie chcesz, aby sztuczna inteligencja napisała całą bazę kodu, Tabnine nadal oferuje świetny punkt wyjścia. Z Tabnine poczujesz się jak w domu, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Dokumentów Google lub funkcji Inteligentnego tworzenia w Gmailu. Ponieważ wiele programów wymaga powtarzania pisania, autouzupełnianie wspomagane przez sztuczną inteligencję jest nadal lepsze niż brak jakiejkolwiek pomocy. Oczywiście, jeśli jesteś gotów zapłacić, uzyskasz o wiele więcej funkcji z Tabnine. Podobnie jak Copilot, może przewidywać całe funkcje, a nawet uczyć się wzorców kodowania. Kosztuje jednak nieco więcej i wynosi 12 USD miesięcznie.

Porównanie najlepszych alternatyw ChatGPT

Które narzędzie do generatywnej sztucznej inteligencji wybrać? Nie ma tutaj dobrej ani złej odpowiedzi, ponieważ każda platforma ma swoje zalety i wady. Podsumowując, zalecamy Bing, ponieważ jest to najbardziej bogate w funkcje poza generowaniem obrazów i sugestiami dotyczącymi kodowania. Tymczasem GitHub Copilot jest obecnie najlepszą alternatywą ChatGPT do kodowania, ale nie jest darmowa. Na szczęście możesz mieszać i dopasowywać narzędzia w zależności od potrzeb, więc nie ograniczaj się tylko do jednego.


Często zadawane pytania

Która sztuczna inteligencja jest lepsza niż ChatGPT? Niektóre alternatywy ChatGPT, takie jak tryb czatu Bing i ChatSonic, oferują bardziej aktualne odpowiedzi. Jednak nadal są zbudowane na tym samym modelu językowym, co oznacza, że ​​nie są lepsze pod każdym względem. Czy ChatGPT pozostanie darmowy na zawsze? Twórca ChatGPT, OpenAI, stwierdził, że chatbot pozostanie darmowy tylko w fazie podglądu badań. Jednak konkurencja może pozwolić ci na korzystanie z alternatyw ChatGPT w przyszłości. Czym jeszcze jest ChatGPT? Nowa funkcja czatu Bing firmy Microsoft oferuje podobne funkcje jak ChatGPT. Google pracuje również nad podobnym chatbotem o nazwie Bard. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android