Najlepszą rzeczą, jaką Google może zrobić dla linii Pixel, jest zachowanie spójności

Najlepszą rzeczą, jaką Google może zrobić dla linii Pixel, jest zachowanie spójności


Google po raz pierwszy zaprezentował serię Pixel 7 w maju na konferencji I / O 2022, ujawniając dwa telefony, które wydawały się bardziej iteracyjne niż rewolucyjne. Oba urządzenia oferują podobne projekty do serii Pixel 6, wyposażone w te osłony kamer, montowany pośrodku stempel. wycięcia otworów i prawie identyczne specyfikacje aparatu do zeszłego roku. Można by pomyśleć, że to warianty Pixela 6. Ale istnieje mocny argument, że jest to dokładnie to, czego potrzebuje linia Pixel.

Historia flip-floppingu

Google Pixel 5 Pixel 4 Pixel 3 pleckiRobert Triggs / Android Authority Łatwo zauważyć historyczny brak zaangażowania w spójność, patrząc na starszy sprzęt Pixel. Każde kolejne urządzenie często wydawało się raczej eksperymentalnym wydaniem niż częścią spójnej linii produktów i długoterminowej strategii. To prawie tak, jakby firma zdecydowała się na funkcje, rzucając rzutki na tablicę. Być może najbardziej widocznym tego przykładem była seria Pixel 4 porzucająca tylny skaner linii papilarnych Pixel 3, podwójne aparaty do selfie i pojedynczy tylny aparat na rzecz twarzy 3D odblokowanie, pojedynczy aparat do selfie i podwójne tylne aparaty główne/tele. Przejście na odblokowanie twarzy 3D oznaczało, że telefony nie mogły być sprzedawane na niektórych rynkach (takich jak Indie), ze względu na zastosowanie technologii radarowej Soli, aby rozpocząć rozpoznawanie twarzy, gdy tylko sięgniesz po telefon. Google w przeszłości stosowało podejście rozproszone do swojej strategii dotyczącej telefonów Pixel, wprowadzając poważne zmiany w tym, co wydaje się kaprysem. Potem był Pixel 5, który porzucił flagową moc Pixela 4 na chipset średniej klasy i porzucił konfigurację aparatu głównego / teleobiektywu na rzecz kombinacji głównej / ultraszerokiej. Google jest nieco bardziej spójny ze swoimi funkcjami oprogramowania, ale nigdy tak naprawdę nie wiedziałeś, co otrzymujesz ze sprzętem Pixel. Ta niespójność znajduje również odzwierciedlenie w licznych problemach, które widzieliśmy z telefonami Google na przestrzeni lat. Niezależnie od tego, czy są to problemy z bootloopem i mikrofonem oryginalnego Pixela, czy tylna okładka Pixela 3 i 4, wydawało się, że każdemu wydaniu towarzyszy jakiś poważny problem. Brak koncentracji w linii Pixel może być również częściowo odpowiedzialny za liczne problemy ze sprzętem i oprogramowaniem. Te wady również nie należą do przeszłości; Obecna seria Pixel 6 firmy Google boryka się z licznymi problemami. Częściowo niestandardowy chipset Tensor firmy jest podatny na nagrzewanie, a jego słaba łączność bezprzewodowa również została dobrze udokumentowana. Telefony cierpią również na błędy oprogramowania związane ze skanerami linii papilarnych, połączeniami telefonicznymi, Bluetooth i innymi.

Dlaczego spójność pomogłaby Pixelowi 7?

Kolorystyka serii Google Pixel 7 GoogleZ drugiej strony zbliżające się telefony z serii Pixel 7 wydają się reprezentować bardziej iteracyjny Google, a nie firmę zaczynającą od zera. I jest wiele powodów, dla których jest to dobra rzecz. Największym powodem powitania ewolucyjnej serii Pixel jest to, że daje Google możliwość skupienia się na naprawie wyżej wymienionych problemów, które napotkał w rodzinie Pixel 6. W końcu nie zaczyna się ponownie od zera, co oznacza, że ​​nie musi spędzać mnóstwa czasu na takich aspektach, jak sprzęt i ogólny projekt. rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem, na przykład sprawianie, że rój błędów serii Pixel 6 należy do przeszłości. Oznacza to również, że Google może teoretycznie udoskonalić swój procesor Tensor w celu zmniejszenia przegrzania i zawodnej łączności. Google może skupić się na rozwiązywaniu problemów związanych z Pixelem 6, ponieważ nie zaczyna się od zera z Pixelem 7. Ewolucyjne podejście oznacza również, że Google może skupić się na dopracowaniu tego, co już działa, na przykład aparatów. Google przez lata trzymał się głównego aparatu o rozdzielczości 12 MP, co pozwoliło mu dopracować przetwarzanie obrazu przy każdym kolejnym wydaniu Pixela, dopóki nie zdecydował się na zastosowanie czujnika 50 MP z serią Pixel 6. Wszystkie znaki wskazują na zachowanie czujnika 50 MP, co daje Google szansę na ponowne dostrojenie przetwarzania obrazu i algorytmów.

Czy uważasz, że bardziej iteracyjne wydanie Pixela to dobra rzecz?

266 głosów Wreszcie, to podejście potencjalnie zwalnia zasoby na przyszłe aktualizacje funkcji Pixel. Co więcej, wspólne DNA sprzętowe między dwiema generacjami Pixela może potencjalnie pozwolić Pixelowi 6 na uzyskanie funkcji Pixela 7. Oprócz poprawek oprogramowania i udoskonalenia produktu, istnieje również nadrzędna potencjalna korzyść z podejścia ewolucyjnego. Ta strategia może pomóc Google położyć podwaliny pod przyszły rozwój.

Okazja do poruszenia tego, czym tak naprawdę jest Pixel

Google Pixel 6 w pasku kolorowej kamery Sorta Seafoam z bliskaJimmy Westenberg / Android Authority Nawet jeśli Google nie jest w stanie rozwiązać każdego poważnego problemu z Pixelem 6 w wersji Pixel 7, bardziej znany telefon pozwoli firmie ogólnie dopracować strategię dotyczącą smartfonów. Chociaż jego telefony oferują świetne przetwarzanie aparatu, lata aktualizacji i kilka innowacyjnych funkcji oprogramowania (np. Monitorowanie połączeń, rejestrator), Google nie wykonał fantastycznej pracy, komunikując, dlaczego ludzie powinni kupować jego telefony w minionych latach. Przynajmniej nie dla mainstreamowej publiczności, co znalazło odzwierciedlenie w liczbach wysyłek przez najdłuższy czas przed wydaniem rodziny Pixel 6. Ale to się zmienia. Przejście na pół-niestandardowy krzem i spójny język projektowania sugerują, że Google znajduje oparcie dla strategii Pixel. Istnieją oznaki, że firma rzeczywiście pracuje nad strategią, a procesor Tensor firmy odgrywa kluczową rolę. Półniestandardowy chipset zawiera mnóstwo możliwości uczenia maszynowego, które Google wykorzystuje do różnicowania funkcji, takich jak dyktowanie głosu w trybie offline, Magiczna gumka i rozmycie twarzy. Wiemy już, że Tensor G2 pojawi się w serii Pixel 7, więc spodziewamy się, że Google oprze się na tym już imponującym fundamencie, aby uzyskać więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Innym znakiem, że Google w końcu przyjęło spójną strategię dla linii Pixel, jest po prostu wygląd Pixela 7. Projekt jest w dużej mierze zgodny z serią Pixel 6, z charakterystycznym tylnym paskiem aparatu, który pokazuje, że staramy się zachować spójny język projektowania z pokolenia na pokolenie. Nie widzieliśmy tego z flagowej linii Pixel od serii Pixel 3. To naprawdę ważne; na pewno nie pomylisz serii Pixel 6 i Pixel 7 z naśladowcami Samsunga lub Apple. Bardziej iteracyjny Pixel 7 pozwala Google iść pod górę, zamiast zatrzymywać się, aby ponownie zmienić koła. Wszystkie te punkty sugerują, że Google i zespół Pixel w końcu zmierzają w jednym kierunku. Bardziej iteracyjne wydanie Pixela 7 oznacza, że ​​Google nie wymyśla koła na nowo w tym roku, ale pozwala firmie iść pod górę, zamiast zatrzymywać się, aby ponownie zmienić koła. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android