Motywy monochromatyczne nie są nudne.  Przekonał mnie o tym Nothing Phone 2.

Motywy monochromatyczne nie są nudne. Przekonał mnie o tym Nothing Phone 2.

Rita El Khoury / Android Authority Kolory są piękne. Uwielbiam odrobinę koloru, czy to w moim życiu, w moich meblach, ubraniach i tak, nawet w moich telefonach z Androidem. Kiedy tylko mogę, wybieram kolorowy telefon i etui, często wybieram kolorowe tapety i trzymam się domyślnych ikon, zamiast stosować jednokolorowe ikony Google Material You (ponieważ chcę tylko znaleźć aplikację, której szukam w jak najmniejszej ilości czasu). Możesz więc sobie wyobrazić, że czarno-biały, monochromatyczny motyw Nothing Phone 2 jest sprzeczny z każdą z tych preferencji. I szczerze mówiąc, byłem przekonany, że to zupełnie nie mój gust. Na każdym zdjęciu produktu i praktycznym filmie, jaki widziałem, nie podobała mi się czcionka igłowa, motyw nawiązujący do lat 60. i brak koloru. Uważam, że wyglądało to nudno i nudno. Cóż, dopóki nie wziąłem do ręki Nothing Phone 2 i, cóż, zdałem sobie sprawę, że oceniłem go zbyt surowo. Myliłem się.

Czy grasz w barwach drużynowych, czy monochromatycznych?

140 głosów Całkowicie monochromatyczny.51%Podaj mi wszystkie kolory.13%Dlaczego nie oba? Przełączam się między nimi.36%nic telefon 2 ekran główny monochromatyczny 1Rita El Khoury / Android Authority Od chwili, gdy skonfigurowałem telefon Nothing Phone 2 i otrzymałem wybór motywu, zdałem sobie sprawę, że nie mogę wybrać domyślnego wyglądu Androida. To było po prostu niewłaściwe. Jakbym bezcześcił telefon, a wraz z nim cały zespół inżynierów i projektantów Nothing. Monochromatyczny motyw Nothing sprawia wrażenie kontynuacji Phone 2 — a może nawet jest jego integralną częścią. Jest w tym coś bardzo czystego i eleganckiego. Jest minimalistyczny, prosty i udaje mu się połączyć nowoczesną ikonografię z czcionkami igłowymi i widżetami w mieszance, która nie powinna działać, ale jakoś działa. W ten sam sposób, w jaki sprzęt Nothing Phone 2 łączy efektowne światła LED w stylu retro z estetyką nowoczesnego smartfona, tworząc mieszankę, która brzmi krzykliwie na papierze, ale osobiście wygląda elegancko.
nic, ikona stylu folderu telefonu 2nic telefon 2 ucho 2 widget
I bardzo mała czerwona plama, którą widzisz tu i tam, to wszystko, czego potrzebujesz, aby przełamać monotonię motywu. Naprawdę doceniam także wysiłki, jakie firma Nothing włożyła już w tworzenie widżetów, dużych folderów aplikacji i ikon okładek folderów pasujących do motywu. Możesz utworzyć kilka układów ekranu głównego, zanim skończą Ci się pomysły i opcje widżetów.nic telefon 2 szuflada aplikacji monochromatycznaRita El Khoury / Android Authority Oczywiście nie wszystkie ikony aplikacji są tematyczne, a widżety innych firm są po prostu… takie, jakie zdecydują twórcy. Gdy na przykład zapoznasz się z lokalnymi, specyficznymi dla kraju aplikacjami bankowymi lub zakupowymi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że motywem aplikacji nie będzie Nic, a pośrodku czarno-białej aplikacji znajdziesz kolorową ikonę szuflada. Szczerze mówiąc, nie trzeba nawet szukać tak daleko. Niektóre aplikacje Google nie mają motywów, np. aplikacja Pixel Buds. Myślę, że zamiast tego powinieneś używać aplikacji Nothing X ze słuchawkami Ear 2.
nic, dziwne ikony w szufladzie aplikacji systemu operacyjnego telefonuIkony aplikacji bez motywunic nie ma materiału na telefon, masz jasnoniebieski szary motywJasnoniebieski motyw Material You Jeśli jednak wyjdziesz poza ekran główny, odkryjesz ograniczenia wpływu Nothing na oprogramowanie Androida. Domyślna czcionka, ustawienia, menu powiadomień, przełączniki szybkich ustawień i wiele innych elementów nadal znajdują się w obozie Material You – i tym, który był dostarczany z Androidem 13. Nie ma tu tematu czarno-białego; najbliższy, jaki mogłem uzyskać, to bardzo jasnoniebieskawo-szary jako kolor podświetlenia.motyw telefonu 2 bez motywu vs Android 14 pikseli 8 pro monochromatycznyRita El Khoury / Android AuthorityAle Nothing nie ogłosiło już, że Nothing OS 2.5 wprowadzi czarno-biały, monochromatyczny motyw Androida 14, co pomoże częściowo złagodzić problem. Gdy to wdrożymy, będę mógł dopasować wygląd ekranu blokady i ekranu głównego do reszty oprogramowania telefonu – aplikacji, menu powiadomień, szybkich ustawień i wszystkiego innego – aby zapewnić bardziej spójne wrażenia. A motyw Nothing powinien wtedy czuć się jak w domu.nic telefon 2 piksel 8 pro ekran główny monochromatyczny vs kolory 2Rita El Khoury / Android Authority Do tego czasu nadal zamierzam używać ikon aplikacji Nothing i monochromatycznego motywu w telefonie Phone 2. Spragniona kolorów część mnie jest nieco zdezorientowana tą decyzją, ale myślę, że Phone 2 zmienił moje postrzeganie monochromatycznych motywów. Jeśli są dobrze zrobione i spójne ze sprzętem, mogą być ciekawe i, śmiem twierdzić, piękne. Jest dla nich miejsce i miejsce, w którym nie powinno ich być. Na przykład nie wyobrażam sobie uruchomienia czarno-białego motywu na moim niebieskim Pixelu 8 Pro; byłoby to sprzeczne z zabawnym wyglądem telefonu. Ale na Nothing Phone 2? W domu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android