Motorola Razr 2022: Wszystko, co do tej pory wiemy (Aktualizacja: 22 lipca)

Motorola Razr 2022: Wszystko, co do tej pory wiemy (Aktualizacja: 22 lipca)

Aktualizacja: 22 lipca 2022 r. (1 AM ET): Poniżej zaktualizowaliśmy nasze centrum Motorola Razr 3 o oficjalne informacje o uruchomieniu telefonu.


Oryginalny artykuł: Może wydawać się, że to zaledwie wczoraj, ale klasyczna marka Motorola Razr pojawiła się ponownie w nowoczesnej, składanej obudowie ponad trzy lata temu. Po przerwie w 2021 r. na horyzoncie w końcu pojawia się składana Motorola Razr trzeciej generacji. Dzięki przeciekom i plotkom mamy już sporo informacji o telefonie. Możesz spodziewać się zaktualizowanej, nowoczesnej mocy obliczeniowej, zmiany w konstrukcji telefonu i wielu innych. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącej Motoroli Razr 2022 i lista życzeń zmian, które chcemy zobaczyć.

Czy będzie Motorola Razr 2022?

Moto Razr składany rozłożony pionowo na stoleMotorola potwierdziła w grudniu 2021 r., że planuje wprowadzić na rynek Motorolę Razr trzeciej generacji. Informacje zostały ujawnione przez dyrektora Lenovo (spółki macierzystej Motorola), Chen Jin, na chińskiej platformie mediów społecznościowych Weibo. W tym czasie dyrektor powiedział, że firma przygotowuje nowego Razra z bardziej zaawansowanym chipsetem i lepszym projektem. Od tego czasu firma wielokrotnie drażniła się z nową Motorolą Razr 2022, a także ujawniała datę jej premiery.

Kiedy będzie data premiery Motoroli Razr 2022?

Składany Moto Razr składany do połowy na stole
Motorola Razr — 14 listopada 2019 r.
Motorola Razr 5G — 15 września 2020 Motorola Razr 5G zadebiutowała na całym świecie we wrześniu 2020 r., a jej poprzednik, oryginalny wskrzeszony Razr, został wprowadzony na rynek w listopadzie 2019 r. Firma nie aktualizowała urządzenia w 2021 r. 22 lipca Motorola potwierdziła, że ​​Razr 2022 zadebiutuje 2 sierpnia. Oznaczałoby to, że Motorola przesuwa się w górę harmonogramu premiery, aby przeciwdziałać nadchodzącym Samsungom Galaxy Z Flip 4 i Z Fold 4, które mają wejść na rynek 10 sierpnia.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie mieć Motorola Razr 2022?

Wyciek zdjęć na żywo z Motoroli Razr 3, Evana Blassa, pokazującego złożony telefon.Przeciek obrazu na żywo Motorola Razr 3 Evan Blass pokazuje ekran telefonu z logo Motoroli.
Na początek oczekuje się, że Motorola wyposaży Razr 2022 w prawdziwie niebieskie flagowe specyfikacje. Poprzednie modele Razr pakowały średni sprzęt w drogie składane pociski. Ale tym razem może być zupełnie inaczej, ponieważ Moto zabierze konkurencję do Samsunga.

Projekt

Nie tak dawno wyciekły zdjęcia na żywo Motoroli Razr 2022. Wyciek pochodzi od typera Evana Blassa, który zasugerował, że nowy Razr wygląda teraz bardziej jak Galaxy Z Flip 3. Blass opublikował później jeszcze więcej zdjęć i klip, który widzisz poniżej: Spodziewaj się bardziej bokserskiego projektu z bardziej kwadratowymi krawędziami. Jedną z najważniejszych zmian konstrukcyjnych może być usunięcie grubego podbródka — cechy charakterystycznej linii Razr. Czujnik odcisków palców podobno również przenosi się na przycisk zasilania. To byłby trzeci raz, kiedy Motorola dostosowała położenie sensora. W zeszłym roku przeniósł się z podbródka na tył telefonu. Firma opublikowała również kilka krótkich zwiastunów telefonu, pokazując głównie jego wygląd zewnętrzny. Niewiele widać, ponieważ obrazy są ciemne, ale można powiedzieć, że z tyłu znajduje się konfiguracja z dwoma kamerami.
Oficjalny obraz Motorola Razr 3 1Oficjalne zdjęcie Motoroli Razr 3 2

Specyfikacje i funkcje

Ujawnione specyfikacje Motorola Razr 2022 wskazują na flagowe urządzenie premium. Według raportu deweloperów XDA, telefon może wylądować z Snapdragon 8 Gen 1 SoC, obsługą Ultra-wideband (UWB), do 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej, dodatkowym wyświetlaczem i obsługą NFC. Dodał Evan Blass do tego przecieku, zgłaszając rzekomą specyfikację aparatu telefonu. Ujawnił, że Motorola Razr 2022 może być wyposażona w podstawową strzelankę 50 MP ƒ/1,8 wraz z połączonym czujnikiem szerokokątnym i makro o rozdzielczości 13 MP. Na wewnętrznym składanym ekranie może pojawić się selfie snapper o rozdzielczości 32 MP. Według informatorów z branży Ross Young, urządzenie będzie miało nieco większą osłonę ekranu — około trzech cali. Główny składany wyświetlacz prawdopodobnie wzrośnie do 6,7 cala, w porównaniu z 6,2 cala w Razr 5G.

Jaka będzie cena Motoroli Razr 2022?

Zbliżenie na składany aparat Moto Razr i czytnik linii papilarnychJak dotąd najbardziej rozpowszechniona plotka dotycząca cen sugeruje, że Motorola może w tym roku obniżyć cenę. Niezawodny informator Steve Hemmerstoffer zakłada, że ​​europejska cena może wynosić 1149 euro (około 1207 USD). To całkiem spory spadek w stosunku do sugerowanej ceny produktu Razr 5G, który wyniósł 1399 euro (ok. 1470 USD). To zdecydowanie dobry znak. Jeśli Motorola chce konkurować z klapką Samsunga, musi wycenić Razr 2022 na równi z innymi flagowcami za 1000 USD. Samsung zrobił to samo z Galaxy Z Flip 3, czyniąc go bardziej pożądanym niż starsze Z Flip i Z Flip 5G. Będziemy musieli poczekać i obserwować, co postanowi Motorola, ale na razie przynajmniej nie oczekujemy ceny Motoroli Razr 2022. To dla nas dobra wiadomość.


Motorola Razr 2022: Co chcemy zobaczyć

Już powiedziałeś nam, co chciałbyś zobaczyć w Motoroli Razr 2022, więc oto nasza lista życzeń dla składanej Motoroli trzeciej generacji.

Potężniejszy pakiet pod każdym względem

Składany ekran składany Moto Razr w dłoni Sporo zmieniło się pod maską między Razr i Razr 5G. Ten ostatni oferował mocniejszy procesor Snapdragon 765G, sieć 5G, nieco większą baterię i nowy pakiet kamer. Pomimo tych ulepszeń, Razr 5G nie zaznaczył zbyt wielu flagowych pudełek, których można oczekiwać od tak wysokiej klasy telefonu. Z pewnością chcielibyśmy zobaczyć kolejny wzrost mocy przetwarzania. Nawet jeśli Razr 2022 nie użyje najnowszego Snapdragona 8 Gen 1, jak sugerują plotki, coś starszego z serii Qualcomm 8 lub nawet Snapdragona 778G załatwiłoby sprawę, zapewniając, że telefon ma wystarczającą moc, aby dotrzymać kroku przez lata. chodź. Podobnie, pewne zabezpieczenie na przyszłość w dziale ładowania nie pójdzie nie tak. Chociaż 15W jest nadal dość typowe w składanej przestrzeni, to jak na współczesne standardy jest boleśnie powolne. Z drugiej strony, 36W TurboPower Motoroli może być przesadą, jeśli chodzi o umiarkowany rozmiar baterii, prawdopodobnie poniżej 3000 mAh. Ale moc w zakresie 20-25W z pewnością docenią zaawansowani użytkownicy, którzy mogą potrzebować doładować telefon w ciągu dnia.

Kilka dodatkowych flagowych funkcji

Składany aparat Moto Razr otwartySeria Razr ma wysoką cenę, ale do tej pory brakowało wielu tradycyjnych flagowych funkcji. Na przykład w poprzednich modelach nie ma oceny IP ani ładowania bezprzewodowego, a my z pewnością docenilibyśmy dodatkową ochronę dzięki Razr 2022. Motorola oferuje już odporną na zachlapanie nanopowłokę i nie oczekujemy pełnego stopnia ochrony IP68 w przypadku składanego telefonu. Ale nawet ocena IP52, jak widać na Motorola Edge (2021), lub IPX8, jak widzieliśmy w konkurencyjnym Galaxy Z Flip 3, dałaby pewność, że telefon poradzi sobie z niewielkim zużyciem. Podobnie, możliwości bezprzewodowego ładowania są solidna podstawa flagowego rynku, nawet w składanej przestrzeni telefonu. Samsung pokazał, że możliwe jest zmieszczenie całej niezbędnej technologii ładowania bezprzewodowego w obudowie z klapką we wspomnianym Galaxy Z Flip 3, a nowy Razr, miejmy nadzieję, pójdzie w ich ślady. wiele flagowych pudełek. Oczywiście pakiety aparatów sprzedają również smartfony, a Razr 2022 również może tutaj skorzystać z aktualizacji. Nowszy główny czujnik i druga tylna soczewka wydają się prawdopodobnie zgodne ze specyfikacjami, które wyciekły, i to jest dokładnie to, co dodałoby bardzo poszukiwanej elastyczności do pakietu. Niekoniecznie potrzebujemy tutaj wszystkiego, co najlepsze. W końcu najważniejsze jest dopasowanie wszystkiego do formy clamshell. Ale lepszy procesor i bardziej wyszukane flagowe funkcje z pewnością zapewnią, że Razr 2022 pozostanie w centrum uwagi na tym, co z pewnością będzie zaciekle konkurencyjnym rynkiem 2022.

Weź udział w rewolucji wyświetlaczy 120 Hz

Składany składany Moto Razr siedzący w głośniku pudełkowymOK, więc powyższe może być bardziej pobożnym życzeniem niż ściśle koniecznymi ulepszeniami. Ale Motorola Razr 2022 musi obejmować najnowszą i najlepszą technologię elastycznego wyświetlania. W końcu wyświetlacz jest kluczowym aspektem konstrukcji smartfona z klapką.
Kasy: Wyjaśnienie specyfikacji i terminów wyświetlania Nowoczesne wyświetlacze LTPO 120 Hz, które można znaleźć w wielu telefonach z najwyższej półki, nie tylko świetnie wyglądają na wyświetlaczu wewnętrznym, ale ich adaptacyjna częstotliwość odświeżania jest również dobrodziejstwem dla żywotności baterii. Szczególnie przydatny, gdy do składanego telefonu trzeba zmieścić małą baterię. Ta technologia wyświetlania jest również solidna i elastyczna — można ją znaleźć w najnowszej składanej ofercie Samsunga, a także w Oppo Find N. Nie chcemy, aby powtórzyły się te zepsute i pogniecione wyświetlacze Razr, które pojawiły się w modelu pierwszej generacji. Na szczęście, ujawnione specyfikacje sugerują, że Motorola planuje tym razem zaoferować wysoką częstotliwość odświeżania. Ultra-imponujące specyfikacje są mniej ważne dla mniejszego 3-calowego wyświetlacza „szybkiego podglądu”. Oczekuje się, że będzie nieco większy (poprzedni model miał mniej niż trzy cale), na co liczyliśmy, że zrobi to Motorola. Bardziej praktyczne wydaje się zwiększenie rozmiaru ekranu i uczynienie go przydatnym nie tylko do powiadomień.

Bardziej konkurencyjne ceny

Samsung Galaxy Z Flip vs Motorola Razr otwierają się pionowo obok siebieSkładane nie muszą być drogie, jak pokazał nam Samsung w 2021 roku ze stosunkowo niedrogim Galaxy Z Flip 3. Wyceniony na 999 USD, Z Flip 3 kosztuje mniej więcej tyle, co typowy flagowy smartfon, co czyni go realistycznym wyborem dla konsumentów z zewnątrz. tłumu ultraentuzjastów. Historycznie nowoczesne słuchawki Razr były znacznie droższe. Motorola Razr z 2019 r. kosztowała dość spore 1500 USD, a następna Razr 5G z 2020 r. Wypuściła równie atrakcyjną cenę 1400 USD. Ta cena nie zmniejszy jej w stosunku do konkurencji w 2022 roku. Jeśli miałeś szczęście, Razr 5G można było czasami znaleźć za 999 USD w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a to z pewnością wydaje się bliższe temu, gdzie powinien pojawić się Razr 2022.
Czytaj więcej: Recenzja Samsunga Galaxy Z Flip 3 Oczywiście, nowoczesny Razr to luksusowy wygląd i styl, więc z pewnością nie spodziewamy się zwrotu w przystępnej cenie – szczególnie nie mając na uwadze naszej listy życzeń sprzętowych. Ale coś bliższego 1000-1200 USD wydaje się koniecznością, jeśli Razr 2022 ma mieć szansę konkurować z Z Flip 3. Na szczęście plotki sugerują, że tak będzie, ale jeszcze nie liczymy naszych kurczaków .


Oczywiście jest jeszcze kilka rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć z Razr 2022 i ogólnie Motoroli. Ulepszona obietnica aktualizacji również znajduje się wysoko na naszej liście życzeń. Większa bateria również znalazła się wysoko na liście próśb o Razr 2022. Jeśli jest coś, co przegapiliśmy na naszej liście życzeń, daj nam znać w komentarzach poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android