Monitory Ultrawide są przereklamowane, oto dlaczego zamiast tego używam telewizora 4K

Monitory Ultrawide są przereklamowane, oto dlaczego zamiast tego używam telewizora 4K

Dhruv Bhutani / Android Authority Optymalizacja pod kątem maksymalnej produktywności była moim celem numer jeden, kiedy na początku tego roku zdecydowałem się na przebudowę mojego domowego biura. Jak każdy szanujący się technik, było jasne, że monitor z dużym ekranem będzie centralnym elementem mojego biurka. Moje wymagania były proste: dużo powierzchni ekranu do pracy, przyzwoita dokładność kolorów i estetyka. I tak rozpoczęła się długa podróż polegająca na badaniu niektórych z najlepszych monitorów ultrawide, ponieważ każdy guru Internetu twierdzi, że jest to droga do zrobienia. Jak jasno wynika z nagłówka, ostatecznie dokonałem ciężkiego zwrotu w kierunku telewizora 4K. Dlatego.

Różne uderzenia dla różnych osób

Telewizja 4K jako profil boczny monitoraDhruv Bhutani / Android Authority Od samego początku zrozumienie, w jaki sposób korzystasz z komputera, jest kluczowe. Gracze mogą chcieć ultraszybkich częstotliwości odświeżania, entuzjaści filmów mogą potrzebować szalonych proporcji 21:9, na które pozwalają niektóre monitory. Ale to, czego chciałem, to ogromne płótno do wielozadaniowości.
Warte przeczytania: Wyjaśnienie częstotliwości odświeżania — Co oznacza 60 Hz, 90 Hz lub 120 Hz? Nie jestem graczem komputerowym. Mój przypadek użycia koncentruje się wyłącznie na konsumowaniu dużej ilości treści, badaniach i pisaniu. Każdego dnia będę miał otwartych dobrze ponad 40 kart, Spotify i Slack w tle i być może kilka kart terminala do majsterkowania, które mógłbym robić. Ultraszeroki monitor dobrze pasuje do większości tych zadań, ale nie nie jest idealnym rozwiązaniem. Jasne, ultraszeroki współczynnik proporcji pozwala otwierać rzeczy, no cóż, szeroko, ale większość stron internetowych nie jest zaprojektowana z myślą o rozległych widokach poziomych. Większy wyświetlacz 4K jest prawie tak dobry, jak dwa ultrawide monitory zamontowane jeden nad drugim. Z drugiej strony monitor 4K z dużym ekranem zapewnia podobne poziomy przestrzeni do oglądania w poziomie, ale także znacznie większą przestrzeń do oglądania w pionie. To prawie sprowadza się do posiadania dodatkowego ultraszerokiego monitora na górze. Ta dodatkowa pionowa przestrzeń oglądania jest tym, co naprawdę mnie podekscytowało perspektywą użycia telewizora 4K jako monitora.

Mój monitor z wyboru

używanie telewizora Samsung Frame jako monitoraDhruv Bhutani / Android Authority Moim „monitorem” z wyboru okazał się 43-calowy telewizor Samsung Frame, który kupiłem w Indiach za około 700 USD. Czysta estetyka i uchwyt ścienny o zerowej szczelinie znalazły się wysoko na liście czynników, które pomogły mi w podjęciu decyzji. Widzisz, nie chciałem zaśmiecać mojego biurka wieloma monitorami. W rzeczywistości chciałem zrezygnować z ramienia do monitora, aby zmaksymalizować miejsce na moim biurku. Telewizor Samsung Frame prawie nie zajmuje miejsca na biurku, co było dla mnie głównym celem podczas projektowania przestrzeni biurowej. Zamontowany na ścianie telewizor Samsung Frame ledwo wystaje na cal i nie przeszkadza w mojej ograniczonej przestrzeni biurka. Kończę też ustawiając go na wbudowany tryb artystyczny, aby przeszukiwać dzieła sztuki, gdy czytam książkę na leżaku za mną lub po prostu kręcę kilka płyt. Pomaga to zmniejszyć estetykę biurka i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się nieco przytulniejsze. Jeśli estetyka nie jest dla Ciebie najważniejsza, możesz oczywiście kupić panel o podobnej jakości za niższą cenę.widok profilu bocznego telewizora Samsung Frame jako monitora Dhruv Bhutani / Android Authority Chociaż Samsung Frame TV z pewnością nie ma najlepiej wyglądającego panelu w portfolio Samsunga, nie mówiąc już o szerszej gamie monitorów i telewizorów na rynku, po skalibrowaniu kolorów wygląda wystarczająco dobrze i więcej niż wystarcza dla moich potrzeb edycji zdjęć. Brakuje również zaawansowanych funkcji, takich jak częstotliwość odświeżania 120 Hz lub wyższa, ale po raz kolejny nie było to dla mnie najważniejsze.

Chodzi o produktywność

układ pulpitu pokazujący siatkę sześciu okienDhruv Bhutani / Android Authority Moje codzienne użytkowanie, jak już wspomniałem, obejmuje dziesiątki kart i okien. Domyślne zarządzanie oknami w macOS jest jednak bezużyteczne. Korzystam z aplikacji o nazwie BetterSnapTool, aby okiełznać zachowanie aplikacji w różnych strefach mojego monitora. Moja codzienna konfiguracja waha się od pięciu do sześciu okien otwartych jednocześnie. Z siatką sześciu otwartych okien, skutecznie wyświetlam sześć 17-calowych monitorów. Może to brzmieć bardzo mało w dzisiejszych czasach, ale doskonale sprawdza się w przypadku przeglądania informacji referencyjnych, list odtwarzania Spotify lub czatów biurowych. Czytając dłuższe artykuły, przełączam się na alternatywną konfigurację, w której okno obejmuje całą wysokość 43-calowy wyświetlacz i skutecznie daje mi odpowiednik montowanego z boku 24-calowego monitora.układ pulpitu z siatką 4 okienDhruv Bhutani / Android Authority Będąc w pełni wirtualną przestrzenią, możesz oczywiście mieszać i dopasowywać rozmiary ekranu do woli, aż znajdziesz najbardziej odpowiednie ustawienie do swojego użytku. W rzeczywistości, jak odkryłem po kilku miesiącach użytkowania, taki duży monitor najlepiej nadaje się, jeśli szukasz wielozadaniowej nirwany. Większość aplikacji lub stron internetowych po prostu nie skaluje się dobrze do tak dużego rozmiaru.
Przeczytaj także: Kupiłem monitor ultrawide dla produktywności i oto, czego się dowiedziałem Mój kolega Bogdan niedawno napisał o swojej podróży z monitorem ultrawide. Powtarzam jego stwierdzenie, że ultrawide monitor ma sens tylko wtedy, gdy masz bardzo konkretny przypadek użycia. O ile nie pracujesz z narzędziami, które mogą rozciągać się na szerokość monitora, cała ta pozioma przestrzeń często się marnuje. Korzystanie z telewizora 4K zapewnia również podwojenie wysokości, aby skutecznie podwoić przestrzeń, z którą musisz pracować. Korzystanie z telewizora jako monitora ma kilka innych zalet. Cena, na przykład, była dużym czynnikiem. Tak, wydałem prawie 700 dolarów na Frame TV za estetykę, ale nie musisz. Ceny telewizorów 4K nigdy nie były niższe, a za kilkaset dolarów można dostać bardzo dobrze wyglądający telewizor. W większości przypadków będziesz musiał wydać znacznie wyższą kwotę na wysokiej jakości monitor ultrawide 4K.
Jakieś pomysły: Najlepsze 65-calowe telewizory, jakie możesz kupić. Ponadto telewizor może również wygodnie podwoić się jako, cóż, telewizor, gdy chcę przestoju i chcę nadrobić zaległości w filmach na YouTube lub filmach dokumentalnych. – w subtelnościach, takich jak obsługa Airplay do przesyłania ekranu mojego iPada do telewizora lub obsługa inteligentnego asystenta do sterowania oświetleniem w pokoju.

Wada telewizji

widok z przodu ramki Samsung z NetfliksemDhruv Bhutani / Android AuthorityUżywanie telewizora jako monitora ma swoje wady. Najważniejszym z nich jest brak obsługi nowoczesnych udogodnień, takich jak USB-C. Prostota korzystania z jednego kabla do wyjścia wideo i ładowania jest nie do przecenienia, a moja konfiguracja oznacza, że ​​nadal tkwię w piekle klucza sprzętowego. Moja stara stacja dokująca OWC nie obsługuje 60 Hz w rozdzielczości 4K, więc moją jedyną opcją jest użycie dwóch kabli lub zainwestowanie w kosztowną stację dokującą. Będziesz musiał wykazać się kreatywnością, montując kamerę internetową na tak dużym wyświetlaczu. Wbudowane kamery internetowe również są poza zasięgiem obrazu. Nigdy nie byłem zbyt duży w rozmowach wideo, ale pandemia wzmocniła ich znaczenie. Znajduję się na kilku odprawach lub rozmowach służbowych, a włączenie kamery internetowej bardzo pomaga w uchwyceniu wskazówek wizualnych. Telewizor, jak można się domyślić, nie ma wbudowanej kamery internetowej. Dodatkowo, korzystając z tak dużego wyświetlacza, będziesz musiał wykazać się kreatywnością w ustawianiu zewnętrznej kamery internetowej. Odkryłem, że mocowanie kamery na górze wyświetlacza skupiało się głównie na czubku mojej głowy i od tego czasu umieściłem kamerę z boku na moim monitorze studyjnym.

Czy warto używać telewizora 4K jako monitora?

Telewizor 4K jako monitor od frontuDhruv Bhutani / Android AuthoritySamsung 43-calowy The Frame 4K Quantum HDR Smart TV (2021) Ostatnie kilka miesięcy spędziłem z Samsung Frame TV podłączonym do mojego Macbooka i nie mogę powiedzieć, że żałowałem swojego zakup. Rozległe ekrany były marzeniem do przechwytywania transmisji na żywo podczas rozmów ze współpracownikami. Co więcej, możliwość wygodnego zatrzaśnięcia sześciu lub więcej okien była przełomem w moim osobistym przypadku użycia. Ogromna powierzchnia ekranu spowodowała namacalny wzrost mojej produktywności i nie wyobrażam sobie powrotu do mniejszego wyświetlacza. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do posiadania krótkiej odległości dwóch stóp między mną a wyświetlaczem, ale tak naprawdę nie stanowiło to problemu. Mimo to uważam, że nie jest to idealne połączenie dla wszystkich. Brak zaawansowanych funkcji, takich jak częstotliwość odświeżania 120 Hz lub ultraszeroki współczynnik proporcji, sprawia, że ​​nie jest to dobry początek dla graczy. Użytkownicy z mniej intensywnymi przepływami pracy mogą również uznać za nieco przytłaczające, aby obejść problemy ze skalowaniem tak dużego wyświetlacza. Jednak dla mnie po prostu nie widzę siebie, jak wracam do mniejszego lub ultraszerokiego wyświetlacza. Sama elastyczność w rozmieszczaniu okien tak, jak lubię, w celu uzyskania większej gęstości informacji lub dodatkowego kontekstu, sprawia, że ​​jest to oczywisty wybór.Czy używasz telewizora 4K jako monitora? Jakie było twoje doświadczenie? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Czy rozważałeś użycie telewizora 4K jako monitora?

42 głosyTak, już używam jednego.36%Nie, jest za duży na mój użytek. 26%Wolę monitory ultrawide. 19%Lubię używać wielu monitorów do segregacji mojej pracy. 19%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android