Mój smartwatch mnie nie rozumie.  Czy sztuczna inteligencja może uczynić to lepszym?

Mój smartwatch mnie nie rozumie. Czy sztuczna inteligencja może uczynić to lepszym?

Kaitlyn Cimino / Android Authority Pomimo mojego zaangażowania w smartwatche, żadna platforma mnie nie przekonuje. Zdaję sobie sprawę, że to brzmi jak wypowiedź zdenerwowanego nastolatka, ale wysłuchaj mnie. Podczas moich testów przeglądowych i do użytku osobistego, zegarek po zegarku i urządzenie do noszenia po urządzeniu zapewniło uniwersalne doświadczenie z niespersonalizowanymi spostrzeżeniami i nieprzyjemnymi powiadomieniami. Jasne, niektóre firmy bardziej niż inne opierają się na uczeniu maszynowym, ale żaden zegarek jeszcze tego nie zrobił oferować dostosowane do moich potrzeb doświadczenia, które według mnie są możliwe.

Moja rosnąca niechęć do codziennych celów związanych z krokami

Użytkownik odrzucający monit o wykonanie czynności na swoim zegarku Apple Watch Ultra 2.Kaitlyn Cimino / Android Authority Mając nieograniczony dostęp do kluczowych wskaźników monitorowania zdrowia i kondycji oraz więcej czasu poświęconego mojej osobie niż cokolwiek innego, co posiadam, mój smartwatch lub pierścionek powinien mieć dość spersonalizowaną wiedzę na temat moich nawyków i celów. Ogólnie rzecz biorąc, jestem aktywny wcześnie rano, zwalniam w godzinach pracy, a szczyt osiągam wieczorami. Dużo chodzę, regularnie biegam lub jeżdżę na rowerze, od czasu do czasu dźwigam i piję wodę, cóż, nigdy. Moje tętno jest powyżej średniej w punkcie wyjściowym, mój poziom stresu jest niezauważalny, a mój harmonogram snu to nocny strażnik (bardzo ograniczony). Wiem to wszystko o sobie i oczekuję, że moje urządzenie nauczy się tego z łatwością po kilku dniach na moim nadgarstku. Moje nawyki są dość regularne, ale mój smartwatch nie potrafi się do nich dostosować. I jeszcze. Niemal codziennie pojawia się zachęta, aby wstać w trakcie posiłku lub wybrać się na spacer, mimo że zaledwie godzinę wcześniej przeszedłeś trzy potrzebne kroki. Powiedziano mi, że moje cele związane z ćwiczeniami zostały osiągnięte po żartie na temat porannego treningu lub moja ocena snu wymaga poprawy, bez żadnego potwierdzenia, że ​​moje potrzeby mogą nie odpowiadać standardowym potrzebom. W rezultacie stale wyłączam funkcje, które nie są zgodne z moimi obecnymi nawykami. Powiadomienia o nawodnieniu są prawdziwą zmorą mojego istnienia, ale nielogiczne lub nieelastyczne powiadomienia o krokach są tuż na drugim miejscu. Faktem jest, że żadna platforma nie powinna zaspokoić potrzeby użytkowników sztampowych. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym sportowcem, czy też dopiero zaczynasz przygodę ze śledzeniem, niewiele stylów życia jest zgodnych z konwencjonalnymi celami w zakresie zdrowia i sprawności fizycznej. Ludzie też chorują, mają pracowite weekendy lub po prostu chcą odpocząć. Obecne systemy dostępne w większości smartwatchów są nieubłagane, gdy powinny być w stanie dostosować się do mojej grypy lub dnia wolnego. Od irytujących powiadomień push po nielogiczne podpowiedzi – doświadczenie nie jest spersonalizowane. Inteligentne zegarki i monitory fitness muszą oferować bardziej pomysłowe funkcje, które lepiej służą każdemu użytkownikowi. Niektóre marki, takie jak Oura, wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego, aby dostosować się do użytkowników. Te narzędzia to początek, ale nadal są niedoskonałe. Inne narzędzia, takie jak aplikacja uważności firmy Apple i inne funkcje dziennika, wymagają ręcznego wprowadzania danych, ale nie gromadzą wystarczającej ilości szczegółów ani głębi, aby działać optymalnie.

Czy uważasz, że sztuczna inteligencja sprawi, że urządzenia do noszenia będą lepsze?

32 głosyTak.47%Nie.19%Jeszcze nie wiem.34%

Jak sztuczna inteligencja może pomóc

Użytkownik przegląda ograniczone opcje ustawień powiadomień w aplikacji Apple Watch.Kaitlyn Cimino / Android AuthoritySztuczna inteligencja to nie tylko modne hasło (modne hasło?), ona aktywnie poprawia komfort użytkownika w całym spektrum technologii. W przypadku urządzeń do noszenia sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana do przesyłania danych, ulepszania algorytmów rejestrowania danych (na przykład odczytów tętna na Google Pixel Watch 2), a nawet ułatwia bardziej predykcyjną analizę. Wyobrażanie sobie o wiele więcej nie jest mrzonką. Moja lista życzeń dotycząca funkcji AI jest następująca: Spersonalizowany interfejs z polami danych, które są dla mnie wyjątkowo istotne. Inteligentne, wnikliwe powiadomienia dostosowane do moich nawyków, celów i doświadczeń (jeśli zmieni się moja strefa czasowa, zdaj sobie sprawę, że podróżuję i odpowiednio się dostosuj). Coaching oparty na sztucznej inteligencji oparty na zdrowych celach dla mojego wyjątkowego ciała i poziomu sprawności. Innymi słowy, chcę naprawdę spersonalizowanego smartwatcha. Jeśli sztuczna inteligencja będzie w stanie zapewnić mojemu urządzeniu narzędzia niezbędne do intuicyjnego zaspokajania moich potrzeb, przestanę mówić ludziom, że wszyscy zmierzamy w stronę fabuły I Robota. Dzięki sztucznej inteligencji urządzenia do noszenia mogą inteligentnie dostosowywać się do osobistych celów, potrzeb i harmonogramów. Kolejną dużą premierą smartwatcha w kalendarzu jest seria Samsung Galaxy Watch 7. Na szczęście firma potwierdziła, że ​​wprowadzi Galaxy AI do swojej „następnej linii Galaxy Watch” (czyli serii 7). Według Samsunga narzędzie będzie wykorzystywane do dostarczania wskaźników zdrowotnych, takich jak wynik energetyczny, spersonalizowanych treningów, wskazówek dotyczących dobrego samopoczucia oraz lepszych analiz dotyczących snu, treningów i wyników w wyścigach. Wszystko to brzmi świetnie w teorii i nie mogę się doczekać, jak te funkcje sprawdzą się w praktyce. Potężne urządzenie z systemem Wear OS 5 i One UI 6 z pewnością mogłoby zwiększyć wydajność sztucznej inteligencji w urządzeniach do noszenia. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android