Mój Android TV zepsuł się w tym roku i nie kupię kolejnego w najbliższym czasie

Mój Android TV zepsuł się w tym roku i nie kupię kolejnego w najbliższym czasie

Adamya Sharma / Android Authority Kupiłem 50-calowy telewizor Sony Bravia W950D z Androidem pięć lat temu. Powiedzieć, że był to doskonały telewizor jak na tamte czasy, to nic nie powiedzieć. Wyświetlacz Sony Triluminos LCD był wówczas jednym z najlepszych na rynku. Zestaw zawierał nawet dołączony soundbar, a będąc telewizorem z Androidem, naturalnie przyniósł ze sobą moc Sklepu Google Play i obszerną bibliotekę aplikacji telewizyjnych, w tym Plex, Kodi, YouTube, Netflix i prace. W tym czasie telewizor kosztował tutaj w Indiach około 1400 dolarów, a ponieważ udało mi się uzyskać na niego przyzwoitą zniżkę, byłem całkiem zadowolony z całej transakcji. To było moje pierwsze doświadczenie z prawdziwym smart TV po przejściu z 27-calowego monitora BenQ, którego używałem z Fire TV Stick do przesyłania strumieniowego i głośnikami Klipsch Pro Media do audio. Telewizja pojawiła się w moim życiu, myślałem, że całe życie będę korzystał z telewizorów z Androidem. Pięć lat później telewizor zepsuł się i jestem przekonany, że nie chcę ponownie telewizora z Androidem. Przynajmniej w niedalekiej przyszłości, biorąc pod uwagę stan rzeczy.

Czy posiadasz urządzenie z Android TV?

679 głosówTak, mam telewizor z systemem Android TV.41%Tak, mam urządzenie lub urządzenie do strumieniowego przesyłania danych z systemem Android TV.25%Tak, mam kilka (telewizory i urządzenia/pudełka do strumieniowego przesyłania danych)13%Nie. Nie mam urządzenia z Androidem TV.20%

Co się stało z moim telewizorem

Zepsuty wyświetlacz Android TVAdamya Sharma / Android Authority W czasie, który spędziłem z niegdyś najlepszym wyświetlaczem LCD firmy Sony, napotkał on wiele problemów sprzętowych. W ciągu dwóch lat zepsuła się płyta główna. Wymiana go kosztowała mnie rękę i nogę, ale byłem tak zaangażowany w korzystanie z Android TV, że poszedłem dalej i naprawiłem to bez tworzenia ogromnego smrodu z powodu całej próby. Żywotność inteligentnego telewizora nie jest taka, jak myślisz to jest.Przewiń do przodu kilka miesięcy temu, a panel poddał się na dobre. Ponieważ Sony nie produkuje już tego telewizora, telewizor jest teraz zbędny i wisi martwy na mojej ścianie, przypominając mi o kilku dobrych latach spędzonych z nim, ale także o wielu, wielu frustrujących latach, które nastąpiły po nim. Ważne jest, aby zrozumieć, że żywotność inteligentnego telewizora stojącego w salonie nie jest taka, jak myślisz. To nie jest tak, jak stary zestaw babci, który pomógł jej przetrwać większość jej życia i trochę twojego. Telewizor LCD może zapewnić 50 000 godzin oglądania, czyli jego żywotność wynosi od czterech do pięciu lat (jeśli jest włączony przez cały czas), podczas gdy panel LED może trwać do sześciu lat. Uważa się, że diody OLED mają dłuższą żywotność dzięki nowszej technologii i lepszemu sprzętowi, ale moim problemem z moim starym telewizorem Sony lub jakimkolwiek obecnym telewizorem z Androidem na rynku nie jest długowieczność technologii wyświetlania. To coś zupełnie innego; to okropne doświadczenie związane z aktualizacją oprogramowania.

Problem z aktualizacją Android TV

Android TV Zbiory ObrazówAdamya Sharma / Android AuthorityKiedy kupiłem telewizor Sony, był on dostarczany z systemem Android Marshmallow po wyjęciu z pudełka. W ciągu roku został zaktualizowany do Nougat i byłem bardzo podekscytowany, że Sony nadąża za corocznymi wydaniami Google Android TV. Następna aktualizacja nie nadchodziła przez jakiś czas, a przez to mam na myśli, że Androida 8 dostałem na moim telewizorze Sony dopiero w 2020 roku, w którym Google wypuściło Androida 11 na telewizory. W tym czasie widziałem stopniowy spadek popularności Sony TV, ponieważ jego interfejs użytkownika stał się nieznośnie wolny, awarie aplikacji stały się częste, a inne przypadkowe błędy oprogramowania pozostały nienaprawione. Naprawdę nie tego oczekiwałem od drogiego inteligentnego telewizora. Bez wątpienia jakość obrazu pozostała nienaruszona aż do ostatniego oddechu telewizora, ale obsługa oprogramowania była co najmniej poniżej normy. Aktualizację Androida 8 dostałem na telewizorze dopiero w 2020 roku! Nawet dzisiaj, w 2022 roku, Android TV producenci nie zobowiązują się do długoterminowych aktualizacji oprogramowania w swoich najbardziej pożądanych telewizorach. Czy to Sony na szczycie piramidy, czy inne marki, takie jak Xiaomi, TCL czy Hisense, prawie niemożliwe jest znalezienie informacji o tym, ile aktualizacji otrzymają te inteligentne telewizory, gdy je kupisz. Powodem jest to, że praktycznie żaden producent Android TV nie obiecuje określonej liczby aktualizacji oprogramowania. Pamiętam tylko, jak OnePlus zobowiązał się do trzech lat aktualizacji swoich telewizorów z Androidem w 2019 roku. Jednak flagowe marki, a także inni budżetowi producenci Android TV, w dużej mierze milczeli na temat aktualizacji.
Związane z: Najlepsze inteligentne telewizory do kupienia w 2022 r. Jeśli absolutny brak zaangażowania nie jest wystarczająco zły, marki te nie oferują przede wszystkim odpowiednich i terminowych aktualizacji. Mój drogi telewizor Sony otrzymał tylko dwie aktualizacje w ciągu pięciu lat. Niektóre nowsze zestawy mogą otrzymać trzy aktualizacje, jeśli masz szczęście, w jakimkolwiek ślimaczym tempie marka, która je stworzyła, zdecyduje się je wprowadzić. To na pewno nie wystarczy. Telewizor to długoterminowa inwestycja technologiczna. W przeciwieństwie do smartfona telewizor to długoterminowa inwestycja technologiczna. To duży gadżet, którego nikt nie kupuje co roku lub dwa. W rzeczywistości jestem prawie pewien, że ludzie nie kupują nowego inteligentnego telewizora, dopóki obecny nie przestanie działać. Jeśli inwestujesz ponad tysiąc dolarów w telewizor, przynajmniej możesz oczekiwać, że zobowiązanie do aktualizacji trwa od czterech do pięciu lat, aby dopasować żywotność panelu. Bez tego te telewizory stają się absolutnym bólem w użyciu.

Zamiast tego zdobądź urządzenie do przesyłania strumieniowego

Chromecast z Google TV HD obok pilota 5Edgar Cervantes / Android Authority Kiedy interfejs mojego Android TV zaczął czołgać się na kolanach, jedyną rzeczą, która mnie uratowała, był Fire TV Stick. Ten niedrogi klucz sprzętowy do transmisji strumieniowej dał mojemu telewizorowi za tysiące dolarów nowe życie. Ostatnie kilka lat spędziłem z pendrive’em podłączonym z tyłu telewizora Sony, który zapewniał płynny interfejs, wszystkie niezbędne aplikacje do przesyłania strumieniowego, możliwości wprowadzania głosowego i obietnicę aktualizacji, o której wiedziałem, że nie nadwyręży mojej kieszeni. to kilka powodów, dla których warto polecać urządzenia do przesyłania strumieniowego z Androidem zamiast telewizorów z Androidem. Po pierwsze, nie są tak drogie, a zatem łatwiej je wymienić, gdy skończy się ich żywotność. Po drugie, urządzenia, o których wspomniałem powyżej, otrzymują znacznie więcej aktualizacji Androida niż rzeczywiste telewizory z Androidem. Na przykład Chromecast 4K z Google TV działa teraz na systemie Android 12 z październikową łatką bezpieczeństwa. Nvidia Shield TV jest uosobieniem długowieczności. Do licha, telewizor Shield z 2015 roku ma teraz również system Android 11. To przykład potężnego dekodera Android TV, który jest starszy niż mój Android TV, ale wciąż wydaje się nowszy. Mam też 55-calowy telewizor LG B9 OLED, którego używam od trzech lat. Otrzymuje ciągłe aktualizacje oprogramowania, prawdopodobnie dlatego, że LG tworzy własny webOS, a interfejs użytkownika nie zwolnił ani trochę, odkąd go mam. Naprawdę doceniam fakt, że firma LG udostępnia przydatne zasoby online do śledzenia aktualizacji oprogramowania i dzienników zmian dla wszystkich głównych modeli telewizorów. Podczas gdy telewizor, jego wyświetlacz, magiczny pilot i wszystko inne jest świetne, nie ma ogromnej biblioteki aplikacji ani możliwości bocznego ładowania rzeczy. Dopóki producenci OEM Android TV nie naprawią problemu z aktualizacją, trzymam się z daleka. Jednak jeśli i kiedy chcę mieć moc pełnego Sklepu Google Play na moim telewizorze LG, po prostu wybiorę pendrive lub pudełko z Android TV, a nie pełnoprawny telewizor z systemem Android TV. Nie chciałbym mieć wspaniałego wyświetlacza Sony w mojej kobiecej jaskini, ale dopóki producenci OEM Android TV nie naprawią problemu z aktualizacją, trzymam się z daleka. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android