Modernizacja Androida Auto: tak to działa w przypadku każdego pojazdu

Modernizacja Androida Auto: tak to działa w przypadku każdego pojazdu

„Android Auto” to aplikacja, która pozwala przenieść wiele funkcji smartfona z systemem Android na system rozrywki w pojazdach i tam nimi sterować. Możesz doposażyć Androida Auto w kilku prostych krokach i odpowiednich akcesoriach. Powinno to działać w pojazdach wszystkich znanych producentów, takich jak VW, BMW czy Audi.

Wersja: 1.0

Języki: angielski

Wydanie:25.06.2014

Licencja: Podgląd

Platformy: Linux

Wiele nowoczesnych pojazdów ma fabrycznie skonfigurowany system Android Auto i jest dostępny. Jeśli brakuje systemu, możesz później zintegrować swoje auto.

Doposażenie Androida Auto: Tak to działa z systemem informacyjno-rozrywkowym lub radiem samochodowym

Jeśli pojazd jest już wyposażony w system rozrywki, zazwyczaj można skorzystać z Android Auto odblokuj je później. Jednak to jest po to płatna aktualizacja wymagane przez producenta pojazdu. Koszty tego mieszczą się zwykle w przedziale od niskiego do średniego trzycyfrowego euro. Alternatywnie wymieniasz system rozrywki lub radio samochodowe z kompatybilnym urządzeniem. Jeżeli chcesz wymienić zwykłe radio to warto się o to zadbać że wał jest wystarczająco duży jest zainstalowanie odpowiedniego zestawu rozrywkowego. Jeśli slot jest za mały, dostępne są również oszczędzające miejsce urządzenia Android Auto z wysuwanym wyświetlaczem. Możesz skorzystać z tych rozwiązań:

Bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto, przenośne radio samochodowe, 9,33 cala

Bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto, przenośne radio samochodowe, 9,33 cala

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 8 listopada 2023 r., godzina 22:36

Radio samochodowe z systemem Android AutoRadio samochodowe z systemem Android Auto

Radio samochodowe z systemem Android Auto

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 8 listopada 2023 r., godzina 22:35

Cyfrowy amplituner AV KENWOOD DMX7722DABS z systemem Android AutoCyfrowy amplituner AV KENWOOD DMX7722DABS z systemem Android Auto

Cyfrowy amplituner AV KENWOOD DMX7722DABS z systemem Android Auto

Teraz cena może być wyższa. Cena od 8 listopada 2023 od godziny 20:50

Użytkownicy mniej doświadczeni technicznie powinni zlecić montaż specjaliście lub warsztatowi.

Zainstaluj Androida Auto później

Dzięki jednemu Android Auto może być łatwiejszy zmodernizować przenośny, zewnętrzny system. Urządzenie to nie jest zintegrowane z konsolą pojazdu, ale jest mocowane do górnej części deski rozdzielczej za pomocą przyssawki lub urządzenia samoprzylepnego. Wtedy będziesz mógł zobaczyć wszystkie funkcje w sposób podobny do urządzenia nawigacyjnego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że… niezależny od pojazdu fPracuje. Urządzenie jest wówczas zasilane albo przez USB, albo poprzez zapalniczkę w samochodzie.

Aby uzyskać dostęp do funkcji Android Auto w pojeździe, potrzebne jest również odpowiednie wyposażenie w samochodzie kompatybilny smartfon z aplikacją Android Auto. (zobacz w sklepie Google Play) Aplikacja jest dostępna do pobrania na wszystkie urządzenia posiadające co najmniej Android 5.0.

Android Auto

Po instalacji smartfon łączy się z systemem rozrywki poprzez Bluetooth lub kabel USB. Może być konieczne wybranie opcji „Android Auto” w systemie informacyjno-rozrywkowym samochodu. Połączenie USB jest zwykle potrzebne tylko do wstępnego parowania, a następnie można połączyć smartfon bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth. Niezbędne uprawnienia muszą zostać przyznane podczas procesu instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dokończyć konfigurację. Jeśli urządzenia są ze sobą połączone, dostęp do wielu funkcji smartfona nie można uzyskać za pośrednictwem małego ekranu telefonu komórkowego, ale raczej obsługiwać większy wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego lub sterowanie głosowe. W Android Auto można używać wielu znanych aplikacji. Ze względów bezpieczeństwa musisz jednak unikać niektórych aplikacji, takich jak YouTube czy Netflix, aby podczas jazdy nie rozpraszały Cię filmy.

Użytkownicy iPhone’a mają także Carplay, funkcję, którą można doposażyć w samochody.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android