Mamy dość zastrzeżonego ładowania smartwatchów i monitorów fitness

Mamy dość zastrzeżonego ładowania smartwatchów i monitorów fitness

C. Scott Brown / Android Authority Mocno wierzę w wartość smartwatchy i monitorów fitness. Pomogli mi zadbać o formę i zaledwie w zeszłym tygodniu mogłem korzystać z kart pokładowych samolotu bez konieczności wyciągania papierowych kopii lub telefonu. W codziennym życiu możliwość sprawdzania powiadomień lub wstrzymywania podcastów na moim nadgarstku to oszczędność czasu, nie wspominając już o utrzymywaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. że sytuacja z ładowaniem jest bałaganem. Prawie każde urządzenie ma własny kabel, stację dokującą lub krążek. Obejmuje to Galaxy Watch 4, każdy smartwatch Fossil, każdy zegarek Apple Watch i każdy Fitbit. Często ładowarki nie są kompatybilne z różnymi modelami tej samej firmy, nie mówiąc już o konkurentach, co jest dalekie od świata telefonów. Najwyższy czas, aby producenci urządzeń do noszenia ustalili wspólny standard ładowania, a jest kilka głównych przyczyny.
Nasze typy: Najlepsze monitory fitness

Utrata autorskiej ładowarki to poważny problem

Bateria TicWatch Pro 4G/LTEWielu, jeśli nie wszyscy, miało chwilę z naszym telefonem, w którym musieliśmy doładować, ale nie miało pod ręką naszego zwykłego akcesorium do ładowania. W dzisiejszych czasach nie jest to nic wielkiego ― dla posiadaczy Androida kable USB-C są obfite, a standard USB Power Delivery jest wszechobecny, więc najtrudniejszą częścią jest znalezienie portu lub gniazdka, które wymaga pasującego zasilacza sieciowego. Ludzie regularnie dzielą się ładowarkami do telefonów. W przypadku urządzeń do noszenia zgubienie ładowarki może być drobnym kryzysem. Nie możesz liczyć na akcesoria do innych urządzeń jako kopię zapasową, więc istnieje realna szansa, że ​​utkniesz, patrząc, jak Twoje urządzenie wyczerpuje się do zera, mimo że polegasz na nim w takich sprawach jak praca, podróże, fitness lub po prostu mówić czas. W świecie urządzeń do noszenia zgubienie ładowarki może być drobnym kryzysem. Jestem na siłowni przez kilka godzin za każdym razem, gdy jestem zmuszony do podnoszenia bez mojej listy odtwarzania lub sposobu śledzenia wydajności. Podczas podróży od czasu do czasu musiałem przełączać zegarek w tryb niskiego zużycia energii, ponieważ nie byłem pewien, kiedy będę mógł podłączyć mój krążek do ładowania. Możesz oczywiście kupić dodatkowe lub zamienne ładowarki, ale chyba mówimy o Apple Watch, powodzenia w znalezieniu ich w sklepach. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał je kupić online i prawdopodobnie bezpośrednio od producenta, jeśli nie od dużego sprzedawcy, takiego jak Amazon. Jeśli nie planujesz z wyprzedzeniem, urządzenie do noszenia może się wyczerpać, zanim pojawi się zastępcza ładowarka.
Zobacz też: Najlepsze akcesoria do ładowania telefonu

Zastrzeżone ładowarki oznaczają planowaną przestarzałość

huami amazfit t rex ładowarka do smartwatchaTo prowadzi nas do drugiego problemu, którym jest ograniczona żywotność ładowarek. Nieuchronnie, firmy przestaną nosić dane, gdy przejdą na nowsze i lepsze. Przez jakiś czas będą zapewniać starsze wsparcie, ale w wystarczająco długim czasie przestaną sprzedawać sprzęt do ładowania, jeśli nie będzie on kompatybilny z najnowszym sprzętem. Więc bez względu na to, jak bardzo kochasz swojego Fenixa 3, Garmin cię nie obejmuje, a nawet producenci akcesoriów innych firm w końcu stracą zainteresowanie. W wystarczająco długim czasie firmy przestaną sprzedawać Ci ładowarki, jeśli nie będą one kompatybilne z najnowszym sprzętem. Skutecznie to planowane starzenie się. To zrozumiałe — firmy nie mają nieskończonych zasobów — ale może wyłączyć niektóre produkty z prowizji, zanim przestaną być przydatne. Jest to kłopotliwe, biorąc pod uwagę fakt, że ludzie nie aktualizują zegarków lub urządzeń monitorujących aktywność fizyczną tak często, jak telefonów. Następstwem tego podejścia jest to, że w większości urządzeń do noszenia brakuje niszowych akcesoriów, które ułatwiają życie, takich jak ładowarki do kluczy lub doki przy stolikach nocnych. Jasne, na przykład Samsung sprzedaje podkładki do ładowania bezprzewodowego, które współpracują z Galaxy Watch, ale jest to wyjątek, który potwierdza regułę. Najszczęśliwszymi ludźmi są posiadacze Apple Watcha, ale i oni zapewne skorzystaliby z większej liczby opcji, gdyby Apple (małym cudem) raczył wesprzeć uniwersalny standard.
Związane z: Najlepsze ładowarki do Apple Watch

Jaka jest odpowiedź?

Garmin Fenix ​​7 Sapphire Solar spoczywa na drewnianym płocie obok Garmin Fenix ​​6 Pro.Jimmy Westenberg / Android Authority Od lewej do prawej: Garmin Fenix ​​7 Sapphire Solar, Garmin Fenix ​​6 Pro Zakładając, że producenci urządzeń do noszenia kiedykolwiek starają się być uniwersalni, odpowiedzią nie będą zintegrowane porty USB-C. W większości produktów po prostu nie ma wystarczającej ilości miejsca, biorąc pod uwagę potrzebę zmieszczenia procesora, baterii, pamięci masowej i czujników w czymś o wielkości nadgarstka. Czasami nie ma wystarczającej ilości miejsca na zewnątrz, a także trzeba zachować wodo- i pyłoszczelność urządzenia. Bezprzewodowa łączność Qi byłaby idealna, ale urządzenia do noszenia wymagają mniejszych cewek o mniejszej mocy niż ładowarki, których używamy do urządzeń takich jak nasze telefony. Ładowarka Qi zorientowana na telefon będzie miała problemy z optymalnym zasilaniem większości urządzeń do noszenia lub na odwrót. Próba znalezienia urządzenia do noszenia z obsługą Qi jest wyzwaniem samym w sobie, jednym wyjątkiem jest zegarek Huawei Watch GT 2 Pro. Możliwe jest zbudowanie ładowarek Qi o niestandardowych rozmiarach, ale działają one wydajnie tylko z określonymi produktami, chyba że inni producenci przyjmą podobnie cewki odbiornika i nadajnika o niewielkich rozmiarach. Rozwiązanie prawdopodobnie wymaga zaangażowania liderów branży, takich jak Fitbit, Fossil, Garmin i Samsung, którzy spotkają się i zdecydują się na wspólny format do noszenia oparty na Qi. Nadal nie będziesz mógł używać ładowarki do telefonu z zegarkiem, ale przynajmniej będziesz mógł wędrować do Best Buy lub nawet sklepu spożywczego po zapasową ładowarkę do zegarka.

Czy w Twoim smartwatchu lub monitorze fitness kiedykolwiek zabrakło energii, ponieważ nie miałeś pod ręką ładowarki?

7 głosówTak43%Nie43%Nie mam smartwatcha ani urządzenia do monitorowania kondycji14%

Jakie są perspektywy uniwersalnego ładowania?

Obraz Apple Watch Series 7 kontra Samsung Galaxy Watch 4Jimmy Westenberg / Urząd ds. Androida Nic nie wskazuje na to, że firmy w najbliższym czasie przyjmą standard. Urządzenia do noszenia stale ewoluują, a zastrzeżone ładowarki wspierają tę ewolucję, ponieważ producenci nie muszą się martwić o stałą specyfikację projektu. W przypadku ładowarek, które są po prostu specyficzne dla marki, mają tę zaletę (zysk), że zachęcają do blokowania platformy. Jeśli masz na przykład jeden z tych bezprzewodowych padów Samsung, prawdopodobnie będziesz trzymać się zegarków Galaxy, zamiast kupować Fitbit. Innymi słowy, nie ma powodu, aby się zmieniać, chyba że istnieje jakaś presja na marże zysku. Może to oznaczać reakcję konsumentów lub znak, że przejście na uniwersalną technologię poprawiłoby zyski poprzez obniżenie kosztów części. Branże czasami przyjmują standardy przyjazne konsumentom w nadziei na rozszerzenie całego rynku. Jednym z najlepszych przykładów jest Matter, nadchodzący protokół inteligentnego domu. Chociaż tylko czas pokaże, jak dobrze rozwiązuje problemy z kompatybilnością i siecią, jest to potwierdzenie, że przypływ unosi wszystkie łodzie. Możemy mieć tylko nadzieję, że branża urządzeń do noszenia na sobie robi notatki.
Kontyntynuj: Najlepsze aplikacje fitness, aby nabrać formy i pozostać tam Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android