Ludzie trzymają iPhone’y dłużej niż telefony z Androidem.  Oto teorie dlaczego.

Ludzie trzymają iPhone’y dłużej niż telefony z Androidem. Oto teorie dlaczego.

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR Z najnowszego raportu wynika, że ​​użytkownicy iPhone’a trzymają swoje telefony dłużej niż użytkownicy Androida. Jedna z teorii wyjaśnia, dlaczego większy wybór telefonów z Androidem stwarza więcej możliwości rozważenia aktualizacji. Raport sugeruje, że iPhone’y mogą być trwalsze niż telefony z Androidem, ale my tego nie kupujemy. W Stanach Zjednoczonych populacja jest podzielona pośrodku, jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne. Na jednej połowie tortu masz iPhone’y, a na drugiej telefony z Androidem. Odnosi się to jednak do użytkowania, a nie sprzedaży. Partnerzy badań Consumer Intelligence (CIRP) wykazali w zeszłym tygodniu, że w USA sprzedaż telefonów z Androidem jest znacznie większa niż w przypadku iPhone’ów w ujęciu rocznym. Jeśli w USA istnieje różnica 50/50 pomiędzy korzystaniem z Androida i iOS, ale ludzie kupują więcej telefonów z Androidem niż iPhone’ów każdy roku, co mocno sugeruje, że użytkownicy Androida aktualizują swoje telefony częściej niż użytkownicy iPhone’a. Jak się okazuje, nowszy raport CIRP wskazuje, że tak jest. Sprawdź poniższy wykres, aby zagłębić się w szczegóły.

Aktualizacje użytkowników iPhone’a i Androida

Użytkownicy iPhone'a z systemem Android aktualizują się co rokuPowyższy wykres jest nieco zagmatwany, więc podzielmy go na części. Pierwszy niebieski fragment pokazuje, że 10% właścicieli iPhone’ów trzymało swoje telefony przez rok lub krócej, zanim wymienili je na coś innego, co oznacza, że ​​90% użytkowników iPhone’ów trzyma swoje telefony przez ponad rok. Tymczasem 23% użytkowników Androida należy do tej kategorii, czyli ponad dwukrotnie więcej. Nawet jeśli przejdziesz do przedziału 1-2 lat, użytkownicy Androida nadal będą aktualizować się znacznie szybciej. Chociaż jest to interesujące, prawdziwym pytaniem powinno być: dlaczego. Dlaczego użytkownicy Androida szybko aktualizują telefony, a użytkownicy iPhone’ów pozostają przy tym, co mają? W przeszłości prostym wyjaśnieniem były aktualizacje oprogramowania. W większości przypadków iPhone’y otrzymują aktualizacje do nowych wersji iOS przez ponad pięć lat. Z kolei telefony z Androidem z przeszłości miały szczęście i otrzymały dwuletnie wsparcie. Jednak to już nie jest prawdą. Samsung — największy na świecie dostawca smartfonów — obsługuje prawie wszystkie swoje telefony przez cztery lata. Zmusiło to innych dostawców do składania podobnych obietnic, a niedawno Google przewyższył ich wszystkich siedmioletnim wsparciem dla oprogramowania dla serii Pixel 8. CIRP ma kilka teorii wyjaśniających, dlaczego tak się faktycznie dzieje.

Teorie na temat tego, dlaczego tak się może zdarzyć

Pierwsza teoria przedstawiona przez CIRP głosi, że ponieważ telefony z Androidem są średnio tańsze niż iPhone’y, właściciele są bardziej skłonni do aktualizacji. To interesująca teoria, ale rozpada się, gdy zdamy sobie sprawę, że niektóre z najlepiej sprzedających się telefonów z Androidem w USA są wyceniane porównywalnie do iPhone’ów, nie mówiąc już o różnych telefonach składanych, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i są szalenie drogie. Inna teoria głosi, że iPhone’y są trwalsze niż telefony z Androidem. Jednak nie kupujemy tego nawet przez sekundę. Obecnie telefony z Androidem i iPhone’y są w zasadzie wykonane z tych samych materiałów. To wszystko są po prostu szklane kanapki z metalowym brzegiem. W rzeczywistości tańsze urządzenia z Androidem wykonane z plastiku powinny oznaczać, że większość telefonów z Androidem jest trwalsza niż iPhone’y, ponieważ upuszczenie ich nie powoduje zniszczenia tylnej części. Najlepsza teoria, jaką prezentuje CIRP, głosi, że duży wybór zachęca użytkowników Androida częściej aktualizować. Innymi słowy, ponieważ każdego roku tylko kilka iPhone’ów jest wprowadzanych na rynek w tym samym czasie, istnieje tylko jeden główny nacisk na użytkowników iPhone’a, aby co roku dokonywali aktualizacji. Jednak użytkownicy Androida są zmuszani do aktualizacji nie tylko przez wielokrotne premiery każdego roku wybranej marki, ale także marek konkurencyjnych. Więcej pokus = więcej ulepszeń. Jakie masz teorie? Wrzuć je w komentarzach i daj nam znać. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android