Lista życzeń iPadOS 18: co chcę zobaczyć i co wiemy do tej pory

Lista życzeń iPadOS 18: co chcę zobaczyć i co wiemy do tej pory

Oliver Cragg / Android Authority Nie można zaprzeczyć, że iPady to najlepsze tablety na rynku, szczególnie pod względem obsługi aplikacji. Chociaż wolę telefony z Androidem, przyznam, że w moim gospodarstwie domowym jest połączenie tabletów z Androidem i iPadem. Chociaż w ostatnich latach korzystanie z tabletu z systemem Android nieco się poprawiło, rzeczywistość jest taka, że ​​pod wieloma względami nadal pozostaje w tyle za iPadem. Jest wiele rzeczy, które mogą się podobać w iPadzie 17 i jest prawdopodobne, że w 2024 roku wraz z następną iteracją wrażenia będą jeszcze lepsze. Chociaż jest za wcześnie, aby wiedzieć, jak będzie wyglądać następna wersja iPadOS, przygotowałem listę życzeń na temat tego, co Chcę zobaczyć iPadOS 18 wraz ze wszystkim, co obecnie wiemy z najnowszych plotek.

Przeprojektowanie ekranu głównego i Centrum sterowania

Wyświetlacz Apple iPad Pro M2 2022 1Oliver Cragg / Android Authority Najpotężniejsze dzisiejsze iPady dorównują niemal wielu laptopom, co czyni je doskonałymi do produktywności i rozrywki. Niestety, użytkownicy nadal mają ograniczone możliwości w zakresie możliwości korzystania ze swoich urządzeń, co nieco powstrzymuje iPada. Chociaż iPadOS z biegiem lat stał się bardziej konfigurowalny, ekran główny utknął w przeszłości. Pomimo większej powierzchni na iPadzie nie masz kontroli nad rozmieszczeniem aplikacji. Wydaje się to restrykcyjne dla tych z nas, którzy lubią grupować rzeczy na różnych stronach ekranu głównego lub chcą umieszczać określone typy aplikacji w różnych rogach. Na przykład w mojej konfiguracji systemu Windows 11 zawsze mam po lewej stronie rząd pojedynczych ikon poświęconych graniu, a po prawej stronie drugą z narzędziami zwiększającymi produktywność. Chciałbym zobaczyć całkowicie przeprojektowany ekran główny z regulowaną siatką aplikacji i możliwością umieszczania ikon w dowolnym miejscu. Ekran główny iPadOS wydaje się zbyt restrykcyjny jak na urządzenie, które technicznie jest w stanie zastąpić laptopa. Skoro już przy tym jesteśmy, Centrum sterowania jest już dawno przeprojektowane. Chciałbym, żeby korzystało z kilku wskazówek z centrum sterowania komputera Mac, aczkolwiek z bardziej przyjaznymi dla dotyku ulepszeniami. Chcę też, aby działał w tle jako wyskakujące okienko, w przeciwieństwie do tego, jak działa obecnie. W tej chwili, jeśli jesteś w Centrum sterowania, reszta wyświetlacza jest całkowicie wyłączona.

Stage manager dla wszystkich

Menedżer sceny Apple iPad Pro M2 2022Oliver Cragg / Android AuthorityStage Manager jest obecnie ograniczony do serii Pro i iPada Air (5. generacji). Wiele osób w przeszłości krytykowało tę decyzję, twierdząc, że miało to głównie na celu skłonienie ludzi do zakupu nowego iPada z procesorem z serii M. Inni bronili Apple'a, twierdząc, że starsze iPady nie radzą sobie dobrze z wrażeniami ze względu na słabsze procesory i mniej pamięci RAM. Niemniej jednak jest prawdopodobne, że iPadOS przestanie obsługiwać niektóre starsze modele, a iPady z każdym rokiem stają się coraz bardziej wydajne. To może być idealny moment na wprowadzenie aplikacji Stage Manager do większej liczby modeli iPadów.

Selektor wyjścia audio

Chociaż może się to wydawać drobnym problemem, byłbym wdzięczny za możliwość wyboru wyjścia audio. Na przykład mamy iPada Pro, którego używamy do niewielkiej produktywności, głównie do zadań szkolnych i raportów mojego dziecka. Czasami podłączam urządzenie do monitora, a kiedy to robię, automatycznie korzystam z monitora do odtwarzania dźwięku. Jednakże wbudowane głośniki monitora są zniekształcone i niewyraźne. Byłoby miło, gdybym zamiast tego mógł przełączyć wyjście na iPada Pro. Wiem, że nie mogę być jedyną osobą, która pragnie tej opcji.

Pełna klasa Safari, proszę!

Apple Safari na iPhonie: 1 zdjęcie przesłane ponownieEdgar Cervantes / Android Authority Zdaję sobie sprawę, że nowoczesne urządzenia Apple, takie jak iPad Pro, mają już tak zwane aplikacje klasy desktopowej, ale nadal uważam, że jest co jeszcze ulepszyć. Coraz więcej osób używa iPadów jako prawdziwych zamienników komputerów stacjonarnych, a to oznacza, że ​​muszą być tak elastyczne, jak to tylko możliwe. Musimy przenieść opracowane aplikacje, które naprawdę przypominają wersje na komputery Mac. W przypadku przeglądarki Safari oznaczałoby to dodanie obsługi wtyczek, bardziej niezawodne pobieranie plików i kilka innych drobnych zmian.

Funkcje sztucznej inteligencji

iOS Siri na ekranieMniej więcej w ciągu ostatniego roku zaczął się wyłaniać nowy trend: postęp sprzętu zaczyna nieco zwalniać, podczas gdy większy nacisk kładzie się na oprogramowanie. Dużą siłą napędową tej zmiany oprogramowania jest sztuczna inteligencja. Widzieliśmy już, jak Samsung i Google ulepszają swoje podejście do Androida za pomocą sztucznej inteligencji, teraz mamy nadzieję, że przyszła kolej na Apple. Siri jest żałośnie przestarzała i wydaje się opóźniona w porównaniu z Gemini, ChatGPT i innymi bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Prawdopodobnie był już w tyle w porównaniu z Asystentem Google. To musi się zmienić, choć na szczęście dowody sugerują, że wkrótce tak się stanie. Krążą pogłoski sugerujące, że iOS 18 otrzyma poważną aktualizację Siri, prawdopodobnie w oparciu o rzekomy AppleGPT. Jest również prawdopodobne, że iOS 18 otrzyma ulepszenia AI w oprogramowaniu aparatu, wbudowanych aplikacjach, a nawet w całym interfejsie użytkownika. Chociaż żadna z wczesnych plotek nie mówiła, czy te funkcje pojawią się w iPadOS 18, wydaje się, że jest to całkiem przesądzone.

Prawdziwa obsługa wielu użytkowników

Aplikacje wyświetlające na Apple iPad Pro M2 2022Oliver Cragg / Android Authority iPad Pro to całkiem przyzwoity zamiennik laptopa do niektórych zadań, ale jednym z głównych czynników ograniczających jest brak prawdziwej obsługi wielu użytkowników. Chociaż Apple udostępnia tryb iPada, jest on przeznaczony raczej dla instytucji edukacyjnych lub firm, a nie dla przeciętnego człowieka. Myślę, że najwyższy czas, aby Apple dodało prawdziwą obsługę wielu kont i nie ma ku temu technicznego powodu. Szczerze mówiąc, oczywistym powodem jest chciwość, chociaż jestem pewien, że Apple powiedziałby ci, że chodzi o bezpieczeństwo urządzenia czy coś. Warto zauważyć, że obsługa wielu użytkowników jest powszechna na innych urządzeniach mobilnych z systemem Android, a nawet na forkach, takich jak Fire OS.


Oczekiwana data premiery iPadOS 18

Chociaż nie mamy jeszcze oficjalnej daty premiery iPadOS 18, historia mówi nam, że pojawi się on wraz z iOS 18 gdzieś we wrześniu. Nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy zobaczymy iPadOS 18, ponieważ jest prawie pewne, że zostanie on formalnie ogłoszony w czerwcu podczas WWDC.

Czy będzie wersja beta iPadOS 18?

Tak, o ile Apple nie zmieni swojej dotychczasowej strategii, pojawi się wersja beta iPadOS 18. Zazwyczaj pierwsze zapowiedzi są przeznaczone wyłącznie dla programistów i często są publikowane wkrótce po WWDC. Publiczne wersje beta pojawiają się zwykle mniej więcej miesiąc później.

Plotkowane funkcje iPadOS 18

Apple iPad Pro M2 2022 z klawiaturą Magic KeyboardOliver Cragg / Android Authority Poza plotką, którą omówimy w następnej sekcji dotyczącej kompatybilności, nie pojawiły się jeszcze żadne plotki dotyczące iPadOS 18. Nie oznacza to, że jesteśmy całkowicie w ciemności, ponieważ wiele plotek na temat iOS 18 ma zastosowanie również tutaj. Według Marka Gurmana z Bloomberga iOS 18 będzie poważną aktualizacją. „Apple stawia na oprogramowanie, aby sprzedawać ludziom nowe modele” – cytuje jego wypowiedź. Zgadza się to z innymi plotkami na temat iOS 18, które sugerują, że sztuczna inteligencja odegra ogromną rolę w aktualizacji. Oczekuje się, że Siri nie tylko otrzyma kilka bardzo potrzebnych ulepszeń, ale jest prawdopodobne, że Apple pójdzie za przykładem Samsunga i Google, nieznacznie rozprzestrzeniając sztuczną inteligencję również w innych częściach systemu operacyjnego. Chociaż zmiany te dotyczą tylko iOS 18, logiczne wydaje się, że wiele z nich te ulepszenia trafią do iPadOS 18. Sztuczna inteligencja pozostanie na stałe i jasne jest, że będzie trafiać do coraz większej liczby produktów programowych, a nawet Windows 12 ma otrzymać poważną aktualizację AI.

Zgodność z iPadem 18

Według plotek udostępnionych pierwotnie na X z dość wiarygodnego źródła, iOS 18 przestanie obsługiwać modele iPadów wyposażonych w chip A10X Fusion. Jeśli ta plotka okaże się prawdziwa, oznacza to, że iPadOS 18 prawdopodobnie będzie obsługiwał następujące modele: iPad 2020 lub nowszy iPad Mini 2019 lub nowszy iPad Air 2019 lub nowszy iPad Pro 2018 lub nowszy Szczerze mówiąc, nie jest zaskakujące, że Apple rzekomo przygotowuje się do porzucenia A10X Fusion chip od wsparcia, co właściwie dobrze wróży niektórym z moich życzeń na liście, ponieważ wszystkie nowsze chipsety powinny z nawiązką obsługiwać ulepszone funkcje AI, Stage Managera i nie tylko. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android