Lenovo Tab M10 Plus (3. gen) w teście: Oto jak na co dzień sprawuje się ulubiony tablet

Lenovo Tab M10 Plus (3. gen) w teście: Oto jak na co dzień sprawuje się ulubiony tablet

Wraz z Tab M10 Plus Lenovo oferuje prawdziwego „ulubionego tabletu”. Nazwaliśmy serię tabletów w ten sposób, ponieważ za każdym razem, gdy jeden z modeli jest w sprzedaży, urządzenie sprzedaje się bardzo dobrze i ma tendencję do wspinania się na szczyty bestsellerów na Amazon. Teraz jest trzecie pokolenie i przyglądałem się mu na co dzień.

Lenovo Tab M10 Plus w teście: wniosek

Ocena GIGA: 7,4 / 10

Dzięki Lenovo Tab M10 Plus trzeciej generacji mam to Projekt, obsługa tabletu, wyświetlacz i żywotność baterii są przekonujące. Jesteś na bieżąco z systemem Android 12, aw przyszłości pojawią się aktualizacje oprogramowania. Jeśli dostępne są akcesoria takie jak długopis, etui i klawiatura, można z powodzeniem rozbudować tablet.

Dobre pierwsze wrażenie to coś odciągnięty od słabej wydajności. Jeśli jesteś w aplikacji i używasz jej, wydajność jest w porządku. Jednak gdy tylko będziesz chciał korzystać z wielozadaniowości lub przełączyć się na inną aplikację, odczujesz opóźnienia. Jest całkiem możliwe, że zostanie to naprawione w przyszłej aktualizacji. Pierwsza aktualizacja z poziomem bezpieczeństwa z lutego 2022 nie przyniosła jeszcze żadnej zauważalnej poprawy.

Cena 250 euro wydaje się nieco za wysoka ze względu na słabe osiągi. Gdy tylko cena spadnie poniżej 200 euro, podobnie jak w przypadku poprzedników, otrzymasz solidny tablet z Androidem z 3. generacją Lenovo Tab M10 Plus, którym będziesz mógł się cieszyć przez długie lata. To jest jeden dobra alternatywa dla Galaxy Tab A8 od Samsunga – przy czym ta ostatnia jest obecnie znacznie tańsza i kosztuje mniej niż 200 euro.

Zobacz Lenovo Tab M10 Plus 3. generacji u producenta

Zalety:

DesignWyświetlacz Żywotność baterii OprogramowanieGłośniki

Niedogodności:

Ładne, cienkie i lekkie

Tył Lenovo Tab M10 Plus (3. generacji) robi znakomite wrażenie zarówno pod względem wyglądu, jak i jakości. (Źródło obrazu: GIGA)

Mimo że cena Lenovo Tab M10 Plus wynosi 250 USD, tak się dzieje optycznie naprawdę dobre wrażenie. Gdy tylko dotknąłem go po raz pierwszy, byłem mile zaskoczony doborem materiałów i jakością tabletu. Tył jest w około 75 procentach wykonany z metalu, aw 25 procent z tworzywa sztucznego. Ale plastik też nie wydaje się tani.

Lenovo Tab M10 Plus (3. generacji) ma cztery głośniki, port USB-C i gniazdo 3,5 mm. (Źródło obrazu: GIGA)

Tam jest oprawiony aparat główny i logo. Przyciski głośności znajdują się na górze, dwa głośniki i przycisk zasilania z boku. W sumie są cztery głośniki, które zapewniają zaskakująco dobry, czysty i głośny dźwięk dzięki Dolby Atmos. Tak, wyraźnie brakuje basu, ale byłem pod wrażeniem głośności wytwarzanej przez cztery głośniki. Ponieważ zainstalowane są cztery głośniki, nie ma problemu z graniem w gry, jeśli jeden lub dwa są zakryte.

Ogólnie rzecz biorąc, Lenovo Tab M10 Plus jest bardzo lekki jak na 465 gramów, a także ładny i cienki przy 7,45 mm. Moim zdaniem ramki wokół ekranu mają optymalną grubość. Mogłem wygodnie trzymać tablet w obu orientacjach. Dzięki niewielkiej wadze było to również możliwe przez dłuższy czas bez żadnych problemów.

Wyświetlacz o przekątnej 10.6 cala przekonuje

Ramka wokół wyświetlacza tabletu Lenovo Tab M10 Plus (3. generacji) jest wystarczająco szeroka, aby wygodnie trzymać tablet w dłoni. (Źródło obrazu: GIGA)

Ale pozytywnie zaskoczył mnie nie tylko design, ale i wyświetlacz. Zwykle używam w domu Samsunga Galaxy Tab A 10.1. Dla porównania, ekran tutaj jest z Rozdzielczość 2000 x 1200 pikseli nie tylko ostrzejsze, ale też znacznie jaśniejsze. Lubię używać tabletów w ogrodzie, na przykład do oglądania wyścigu Formuły 1 podczas grillowania. To nie byłby problem. Z tabletem Samsung szybko osiągam swój limit, gdy słońce świeci prawidłowo.

Oczywiście nie należy się tego spodziewać w tym przedziale cenowym, ale można wyświetlacz 90 lub 120 Hz wyglądałby bardzo dobrze na Lenovo Tab M10 Pro. Zawsze czuję, że treść pozostaje w tyle. Jeśli przyjrzysz się uważnie podczas przewijania w Chrome, wyraźnie zobaczysz opóźnienie. Nie jestem pewien, czy wynika to z wyświetlacza, czy z wydajności tabletu. Polecam zakup folii ochronnej do ochrony powierzchni.

Wydajność powinna być lepsza

MediaTek Helio G80 to w rzeczywistości solidny procesor. Dlatego zastanawiam się, dlaczego tablet Lenovo działa tak szarpanie. Na początku myślałem, że po skonfigurowaniu to jednorazowa sprawa, ale małe opóźnienia i szarpnięcia są zawsze obecne. Jako rozpieszczonego posiadacza high-endowego sprzętu naprawdę mnie to denerwuje, ale podobnie jest z tabletem Samsung – choć nie tak wyraźnym, jak z Lenovo. Wiem, że nie powinienem spodziewać się cudów za cenę 250 euro, ale przy 4 GB RAM wydajność faktycznie powinna być lepsza.

W przestrzeni rozrywki znajdziesz treści zebrane przez Google za pośrednictwem konta. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie ma znaczenia, czy przesuniesz palcem z powrotem do ekranu głównego, uruchomisz przestrzeń rozrywki, czy po prostu rozwiniesz powiadomienia. To jest łatwe nie jest to całkowicie płynne doświadczenie użytkownika. Interfejs użytkownika Lenovo nie został tak bardzo dostosowany. Szkoda, bo poza tym sprzęt robi tak świetne wrażenie.

Oprogramowanie daje wiele możliwości

Ogólnie bardzo podoba mi się oprogramowanie Lenovo Tab M10 Plus. To Chińska firma w zasadzie całkowicie polega na usługach Google. Większość aplikacji Google jest preinstalowana. Normalnie muszę jeszcze zainstalować pewne aplikacje, ale tutaj wszystko było na tym. Ponadto znajduje się centrum tabletu, w którym prezentowane jest urządzenie, a także radio FM. Aby z tego skorzystać, musisz podłączyć słuchawki. Jest też aplikacja do notatek, która jest dla mnie przydatna.

Dużo Google, ale także trochę bloatware jest preinstalowanych. (Źródło obrazu: GIGA)

W przeciwnym razie Lenovo nadal ma jakieś „nadużywanie” na nim. Obejmuje to aplikacje z Amazon Music, Netflix, Microsoft Office i OneNote. Oprogramowanie Microsoftu, za które oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić, jeśli naprawdę chce się z niego korzystać, jest zbędne.

Z Kids Space zmienia tablet Lenovo w urządzenie dla dzieci, który może poruszać się tylko na chronionej powierzchni. Po skonfigurowaniu tej funkcji możesz pozostawić tablet swoim dzieciom na określony czas. Lenovo obejmuje tym modelem wiele obszarów, dzięki czemu jest odpowiedni dla całej rodziny.

Android 13 jest już obiecany

Lenovo Tab M10 Plus jest wyposażony w system Android 12, który jest mile widziany. Android 13 jest już obiecany i ma ukazać się w 2023 roku. To trochę później niż Google Android 13, czyli jesienią 2022 roku, ale ważne, żeby aktualizacja w ogóle nadeszła. Lenovo oferuje również trzyletnią gwarancję aktualizacji. Tutaj jesteś objęty ochroną przez długi czas.

Szkoda, że ​​aktualizacja zabezpieczeń Androida na naszym urządzeniu testowym, którą otrzymaliśmy przed wprowadzeniem na rynek, jest nieaktualna. Jest to po ostatniej aktualizacji z lutego 2022 r., wcześniej był grudzień 2021 r. A więc aktualizacje zabezpieczeń powinny być tutaj co trzy miesiące. Samsung jest w tym nieco lepszy, ponieważ mają comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń, jeśli chodzi o zupełnie nowe tablety z Androidem.

Żywotność baterii jest imponująca

Jestem pozytywnie zaskoczony żywotnością baterii. Tablet musiałem naładować dopiero po czterech dniach normalnego użytkowania. Oczywiście na początku bardzo często używałem go do instalowania aplikacji i wypróbowywania wszystkiego, ale potem tylko do zwykłych czynności, takich jak surfowanie po Internecie, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Tablet jest bardzo oszczędny, zwłaszcza gdy jest bezczynny. Żywotność baterii przy intensywnym użytkowaniu z grami, którą widziałbym około dnia. W przypadku lekkich zadań możesz liczyć na trzy do siedmiu dni czuwania. To naprawdę zależy od tego, jak często korzystasz z tabletu. W zakresie dostawy znajduje się zasilacz o mocy 10 watów.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Wykonanie, haptyka i design8wyświetlacz7kamery6oprogramowanie8wydajność6pamięć8bateria i życie codzienne9W całości7,4

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android