Kupowanie nieco starszego telefonu nigdy nie miało większego sensu

Kupowanie nieco starszego telefonu nigdy nie miało większego sensu

David Imel / Android Authority W dzisiejszych czasach nie jesteś osamotniony w tym, że Twój portfel jest nieco lżejszy; wszystko wydaje się w tym roku droższe, łącznie z technologią. Ponieważ inflacja i recesja czają się z tyłu naszych umysłów, rozciąganie tych groszów tak daleko, jak to możliwe, jest jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek. Ale nie musi to oznaczać odkładania ważnych aktualizacji gadżetów, takich jak nowy smartfon. Chociaż wydawanie ponad 1000 USD na smartfona może nie wydawać się tak atrakcyjne w obecnym klimacie, zawsze można skorzystać z okazji. Kupując nieco starszy telefon, taki jak zeszłoroczne flagowce, możesz zaoszczędzić 100 USD, jednocześnie zyskując urządzenie, które przetrwa wiele lat.
Związane z: Kupowanie używanego telefonu — podstawowe nakazy i zakazy

Dlaczego warto rozważyć starsze telefony

Google Pixel 6 Pro kontra aparat Google Pixel 5Robert Triggs / Android Authority Jeśli śledziłeś najnowocześniejszy sprzęt mobilny w ciągu ostatnich kilku lat, bez wątpienia będziesz narzekał na brak znaczących innowacji tak samo jak my. Jednak to wolniejsze tempo to doskonała wiadomość dla tych, którzy chcą skorzystać z okazji. Flagowy telefon, który ma rok lub dwa lata, nadal działa równie dobrze, robi praktycznie identyczne zdjęcia i ma wiele takich samych funkcji, jak flagowy telefon z 2022 roku. Chociaż oczywiście będzie kilka obniżek, nie zrobią tego telefon mniej użyteczny na co dzień. Starsze telefony mogą zaoszczędzić setki na sprzęcie, który wciąż jest naprawdę dobry. Sprzęt smartfona jest wystarczająco dobry, aby starzeć się przez kilka lat, zwłaszcza w kategorii flagowców. Telefony nie przestaną być nieaktualne, gdy pojawi się ich następca — nadal będą działać z Twoimi ulubionymi aplikacjami i grami. Nawet smartfony średniej klasy trzymają się obecnie lepiej, dzięki 5G, szybszym procesorom i lepszym aparatom niż kiedykolwiek wcześniej, które będą dobrze działać przez wiele lat. Nigdy nie było lepszego czasu na polowanie na okazje na starsze telefony.
Czytaj więcej: Jest rok 2022, telefony powinny być budowane tak, aby wytrzymać co najmniej pięć lat. Jedyną prawdziwą wadą odbierania starych telefonów jest kupowanie w połowie cyklu życia telefonu. Wsparcie zakończy się nieco wcześniej, niż w przypadku zakupu nowego, co oznacza mniej aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń, gdy masz telefon w dłoni. Mając to na uwadze, zawsze zalecamy kupowanie starszego lub używanego smartfona, który ma jeszcze kilka lat wsparcia. W przeciwnym razie prędzej niż później wydasz na inny telefon. Nie wychodź i nie kupuj LG G6 z 2017 roku tylko dlatego, że kosztuje 200 USD. Apple, Google i Samsung są obecnie najlepsi w branży pod względem długoterminowych aktualizacji. Ile lat jest za stary? Zawsze zalecamy kupowanie telefonu, który wciąż otrzymuje poprawki bezpieczeństwa. Wszystko to powiedziawszy, nie musisz kupować starych, aby otrzymać dobrą ofertę w dzisiejszych czasach. Istnieje również wiele bardzo przystępnych cenowo smartfonów zbudowanych na lata. Najnowsza oferta Google oferuje pięć lat aktualizacji zabezpieczeń, zaczynając od zaledwie 459 USD za Pixel 6a, 599 USD za Pixel 6 i 899 USD za wysokiej klasy Pixel 6 Pro. Podobnie, Samsung Galaxy S22 zaczyna się od 799 USD, Galaxy S21 FE to 699 USD, a bardzo rozsądny Galaxy A53 5G to tylko 449 USD, wszystkie z czterema systemami operacyjnymi i pięcioletnimi aktualizacjami bezpieczeństwa, które mają obowiązywać do 2026/2027.
Mówiąc o: Jak zaoszczędzić pieniądze kupując używane telefony Pixel Mimo to możesz znaleźć lepsze telefony w tych samych lub niższych cenach, robiąc zakupy.


Jakie są stare dobre telefony do kupienia?

Na rynku dostępnych jest wiele starszych telefonów, ale oto kilka zaleceń Android Authority, na które warto zwrócić uwagę.

Seria Samsung Galaxy S20, S20 FE, Note 20

Samsung Galaxy S20 FE z tyłu pokazujący aparat — starszy telefonDavid Imel / Android AuthoritySamsung wycofał swoją wiodącą w branży obietnicę dotyczącą aktualizacji obejmujących między innymi serię Galaxy S20, S20 FE i Note 20, co oznacza, że ​​wszystkie te telefony będą miały system Android 13 i aktualizacje zabezpieczeń do 2024 r. To sprawia, że ​​są ładne dobrze odebrać dzisiaj, jeśli możesz. Te telefony mają doskonałe wyświetlacze i wydajne procesory, które trudno odróżnić od flagowych modeli 2022. Starsze flagowce Samsunga również robią świetne zdjęcia i są wyposażone w drobne dodatki, takie jak bezprzewodowe ładowanie i stopień ochrony IP68. Oczywiście wszystko, co nowsze, będzie trwać dłużej, ale seria S21 nie doczekała się jeszcze dużego rabatu. Kłopot polega na znalezieniu nowych jednostek w dzisiejszych czasach. Zauważyliśmy Galaxy S20 FE za jedyne 450 USD, ale trudno jest uniknąć importowanych i odnowionych jednostek po tak niskich cenach.

OnePlus 9

Widok z tyłu OnePlus 9 z kamerą — starszy telefonRobert Triggs / Android AuthorityOld, oficjalne akcje mogą być tutaj prostszym zakładem, nawet jeśli rabaty nie są tak dobre. Przy cenie 599 USD za pośrednictwem oficjalnych kanałów, OnePlus 9 z 2021 r. to solidny wybór dla niezbyt flagowego produktu z ograniczonym budżetem. Ma świetny wyświetlacz, superszybkie ładowanie, solidny procesor, który jest praktycznie tak szybki, jak dzisiejsze modele, i będzie bezpieczny dzięki aktualizacjom do 2025 roku.
Zobacz też: Najlepsze niedrogie telefony, jakie możesz obecnie kupić. Sugerujemy również przyjrzenie się potężnym telefonom Sony Xperia 1 II i Xperia 5 II, które odnotowały znaczne zniżki. Jednak obietnica aktualizacji Sony nie jest tak dobra jak konkurencja i doczeka się wsparcia dopiero przez kolejny rok, więc OnePlus jest prawdopodobnie lepszym wyborem.

Apple iPhone 12

Mężczyzna trzymający w dłoni iPhone’a 12, pokazujący tylną część starszego telefonu z aparatem i logo AppleDhruv Bhutani / Android Authority Jeśli myślisz o wyjściu poza ekosystem Androida, Apple zdyskontowało iPhone’a 12 z końca 2020 roku o 100 USD do całkiem rozsądnego 599 USD. Sprzęt i konstrukcja telefonu nie różnią się zbytnio od nowszego iPhone’a 13. Zwykły iPhone z pewnością nie jest tak bogaty w funkcje jak modele Pro i Pro Max, ale nadal robi doskonałe zdjęcia, a wyświetlacz 60 Hz wygląda dobrze. Procesor Bionic A14 iPhone’a 12 jest nadal bardzo ostry, a ponadto ma stopień ochrony IP68, ładowanie bezprzewodowe, biometrię FaceID i praktycznie wszystko, co kojarzymy z ostatnimi iPhone’ami. Apple obsługuje swoje telefony z co najmniej sześcioma aktualizacjami systemu operacyjnego, dzięki czemu jesteś dobrze zabezpieczony przez wiele lat.


Jeśli masz mniejszy budżet, zalecamy również zdobycie wszelkich resztek zapasów Samsunga Galaxy A52 5G, Google Pixel 5 lub Pixel 5a oraz OnePlus Nord, jeśli możesz je znaleźć tanio. To były niektóre z naszych ulubionych niedrogich telefonów w zeszłym roku. Gdy inflacja podnosi swoją brzydką głowę, oszczędzanie setek na starym telefonie może być sprytnym posunięciem. Moglibyśmy wymieniać więcej przykładów, ale nie możemy opisać niezliczonych tymczasowych i regionalnych umów w jednym artykule. Ogólnie rzecz biorąc, miej oko na przyzwoite zniżki na starsze flagowe telefony po wprowadzeniu nowych modeli i obserwuj sprzedaż detaliczną. Jeśli ostatnio złapałeś absolutną kradzież, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy kupiłbyś starszy smartfon?

121 głosówTak, jeśli cena jest odpowiednia.71%Zależy jak długo jest obsługiwana.26%Nie.3%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android