Który producent najszybciej aktualizuje swoje telefony?  (edycja Androida 12)

Który producent najszybciej aktualizuje swoje telefony? (edycja Androida 12)

Eric Zeman / Android AuthorityGoogle Pixel 6 ProGoogle wypuścił stabilną wersję Androida 12 4 października 2021 r. Oprogramowanie pojawiło się miesiąc później niż jego poprzednik – Android 11 – który został uruchomiony we wrześniu poprzedniego roku. W momencie pisania tego tekstu właśnie upłynęła szósta rocznica Androida 12. Kilku producentów smartfonów zaktualizowało już swoje telefony do najnowszej wersji Androida. Ale który zrobił to pierwszy? Cóż, właśnie tego jesteśmy tutaj, aby się dowiedzieć. Duże aktualizacje Androida, które docierają na czas, są ważnym miernikiem kompetencji marki. Opóźnione aktualizacje prawie zawsze zniechęcają kupujących, tak jak powinni. Szybkość i częstotliwość aktualizacji zdecydowanie powinny być kluczowymi czynnikami decydującymi o zakupie smartfona. Aby pomóc Ci dokonać tego wyboru, uszeregowaliśmy wszystkich głównych producentów telefonów z Androidem na podstawie czasu, jaki zajęło im zaktualizowanie ich telefonów do wersji Android 12.
Czytaj więcej: Recenzja Androida 12 — naprawdę chodzi o CiebieZanim wymienimy najszybszych producentów OEM, którzy wprowadzą aktualizację Androida 12, należy zwrócić uwagę na kilka czynników dotyczących naszego systemu rankingowego: Ten artykuł jest oparty na informacjach znalezionych w naszym narzędziu do śledzenia aktualizacji Androida 12. Uporządkowaliśmy producentów OEM wyłącznie na podstawie czasu do pierwszej aktualizacji (z wyłączeniem wersji beta i programów wczesnego dostępu). Niektóre modele i warianty przewoźnika mogą wymagać dłuższego oczekiwania na aktualizacje. Aktualizacje wychodzą w różnym czasie w różnych regionach dla różnych użytkowników, więc zapoznaj się z datami poniżej jako szacunkowymi. Nie uwzględniliśmy telefonów Pixel firmy Google, ponieważ domyślnie zawsze jako pierwsze otrzymują najnowsze aktualizacje Androida. Jeśli chcesz mieć telefon, który ma gwarancję, że zostanie zaktualizowany na czas, najlepszym rozwiązaniem będzie Google Pixel.

1. Samsung

Samsung Galaxy S21 Ultra zimowyRobert Triggs / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Seria Samsung Galaxy S21
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 15 listopada 2021
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 41 dni Jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania, Samsung jest bez wątpienia najszybszym biznesem w tym roku. Oferuje również najdłuższe główne aktualizacje systemu operacyjnego na rynku. Południowokoreański producent wprowadził aktualizację Androida 12 na swoje telefony miesiąc po tym, jak Google wypchnął ją na Pixele. Dla porównania, Samsung wypuścił aktualizację Androida 11 trzy miesiące po premierze, więc wspaniale jest widzieć, jak tym razem firma wychodzi z jeszcze szybszymi aktualizacjami.
Przeczytaj także: Samsung One UI 4 — wypróbowanie wszystkich nowych funkcjiSeria Galaxy S21 jako pierwsza w portfolio firmy Samsung otrzymała aktualizację Androida 12, która wprowadziła również skórkę Samsung One UI 4. Kolejnymi telefonami Samsunga, które doczekały się aktualizacji Androida 12, były Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3. Samsung zaktualizował swoje popularne telefony średniej klasy, takie jak Galaxy A51, Galaxy A52 i inne, za pomocą najnowszego oprogramowania prawie tak samo szybko. , panujący flagowiec Samsunga, seria Galaxy S22, wprowadzona na rynek z Androidem 12 po wyjęciu z pudełka. Wprowadzono jednak wersję 4.1 One UI z kilkoma kosmetycznymi zmianami i kilkoma nowymi funkcjami, takimi jak możliwość wyboru wirtualnej pamięci RAM.


2. Przeciwieństwo

Oppo Find X2 Pro używany w ręku
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Oppo Find X3 Pro
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 1 grudnia 2021
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 57 dni Oppo było drugim najszybszym producentem OEM, który w tym roku zaktualizował swoje telefony z systemem Android 12. Na początku grudnia wypuszczono Color OS 12 oparty na Androidzie 12, który jako pierwszy trafił do flagowego Find X3 Pro. Seria Find X2, Reno 6 i Reno 5 Pro to jedne z pierwszych telefonów Oppo, które otrzymały najnowsze oprogramowanie w tym samym miesiącu. Tak więc naprawdę solidny wysiłek ze strony Oppo. Później w styczniu Oppo zaczęło aktualizować kilka innych telefonów, w tym A73, A74, F19 Pro, Reno 5Z i inne. Firma wydała również mapa drogowa szczegółowo opisując wszystkie urządzenia Oppo, które otrzymają Androida 12 w nadchodzących miesiącach.


3. OnePlus

OnePlus 9 Pro TyłC. Scott Brown / Urząd ds. Androida
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 7 grudnia 2021
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 63 dni OnePlus był następny w kolejce do aktualizacji swoich telefonów z systemem Android 12. Flagowa seria OnePlus 9 otrzymała oprogramowanie 7 grudnia 2021 r. Aktualizacja zawierała również nową wersję Oxygen OS, przewidywalnie o nazwie Oxygen OS 12. Jednak OnePlus” wdrożenie nie obyło się bez problemów. Firma została zmuszona do wycofania aktualizacji Androida 12 z OnePlus 9 i 9 Pro zaledwie kilka dni po jej wydaniu. Szybko naprawił błędy i ponownie uruchomił cykl aktualizacji do połowy grudnia. Jeśli używasz starszej serii OnePlus 8, na aktualizację Androida 12 musiałeś czekać znacznie dłużej. Zaczęło się pojawiać 21 marca. Warto zauważyć, że OnePlus był szybszy niż Samsung, wprowadzając aktualizację Androida 11 w 2020 r., Ale w tym roku pozostał w tyle. Być może nieudane plany marki dotyczące uruchomienia zintegrowanego systemu operacyjnego z Oppo mogły przeszkodzić w wypuszczeniu Androida 12?


4. HMD

Smartfon Nokia 5.1 pokazujący zbliżenie ekranu
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Nokia X20
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 16 grudnia 2021
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 70 dni HMD nie było ostatnio najlepsze w wypychaniu szybkich aktualizacji Androida. W rzeczywistości firma przyznała, że ​​nie wykonała najlepszej pracy, wprowadzając Androida 11 na swoje urządzenia. Była to jednak czwarta kolejka, która wprowadziła aktualizację Androida 12, która trafiła na Nokię X20 w grudniu 2021 r. HMD zajęła 10. miejsce pod względem szybkości aktualizacji Androida 11 w naszym zestawieniu na początku 2021 r., co oznacza znaczny spadek z czwartej pozycji w 2020 r. Jej powrót w tym roku jest, miejmy nadzieję, znakiem poprawy marki. Jednak jak dotąd tylko garstka telefonów Nokia otrzymała aktualizację Androida 12, a firma nie udostępniła jeszcze oficjalnej listy urządzeń, które ją otrzymają.


5. Żywo

Vivo X60 Pro Plus pokazujący tył z logo w dłoniHadlee Simons / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Vivo X60 i Vivo X60 Pro
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 22 grudnia 2021
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 76 dni W tym roku Vivo było nieco szybsze dla strony Androida 12 niż jego wdrożenie na Androida 11. Podobnie jak jego stabilny kolega Oppo, firma z grupy BBK rozpoczęła w grudniu wypuszczanie FunTouch OS 12 z systemem Android 12 do swojej serii X60. Ogólnie rzecz biorąc, Vivo planuje aktualizację 31 telefonów do Androida 12 do kwietnia 2022 r. Inne telefony Vivo również mogą otrzymać oprogramowanie, ale firma nie ujawniła żadnych szczegółów.


6. Sony

Sony Xperia 5 III przód na parapecieRobert Triggs / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 10 stycznia 2022
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 96 dni Szóstym sprzedawcą smartfonów, który wydał stabilną aktualizację Androida 12, była firma Sony. Firma wylądowała dokładnie w tym samym miejscu w zeszłym roku. Sony nie udostępniło listy wdrażania Androida 12, ale większość telefonów Xperia z zainstalowanym Androidem 10 lub 11 powinna otrzymać aktualizację. W styczniu firma rozpoczęła udostępnianie Androida 12 do Xperia 1 III i 5 III. Aktualizacja została jednak wydana tylko na kilku rynkach. Później, w marcu 2022 roku, Xperia 1 II i Xperia Pro również odebrały aktualizację w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Sony potwierdziło też na swoim koncie na Instagramie, że Xperia 10 II i 10 III wkrótce dostaną Androida 12.


7. Xiaomi

Tylny moduł aparatu Xiaomi Mi 11 Ultra.Luke Pollack / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 18 stycznia 2022
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 104 dni Xiaomi było jednym z pierwszych producentów smartfonów, którzy w zeszłym roku wydali wersję beta Androida 11. Stabilna aktualizacja Androida 11 pojawiła się również około listopada dla urządzeń takich jak Mi 10 i 10 Pro. Niestety, tak nie było w przypadku Androida 12. Firma zajęła 104 dni, zanim firma dała swoim telefonom pierwszy smak stabilnej wersji MIUI 13 opartej na systemie Android 12 firmy Xiaomi, która pojawiła się w styczniu, kiedy zaczęła wdrażać oprogramowanie dla serii Mi 11. Kilka dni później kilka urządzeń Redmi Note i telefony Poco zaczęły otrzymywać aktualizację. Xiaomi potwierdziło listę 18 urządzeń w kolejce, aby uzyskać MIUI 13 w pierwszym kwartale 2022 roku. Większość z tych urządzeń już otrzymała aktualizację lub wkrótce ją otrzyma.


8. Motorola

Zbliżenie na aparat Motorola Edge 2021Eric Zeman / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Moto G Pro
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 9 lutego 2022
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: Wdrożenie Androida 11 na swoich telefonach zajęło Motoroli 125 dni 144 dni. To było złe w porównaniu z 98 dniami, które zajęło wprowadzenie Androida 10. W tym roku Moto taktowała 125 dni do Androida 12. To niewielka poprawa w stosunku do zeszłego roku, ale nie ma się czym chwalić. Pierwsza aktualizacja Androida 12 dla telefonów Moto wylądowała w Wielka Brytania w lutym. Moto, obecnie należąca do chińskiej firmy, publikuje aktualizacje Androida w Brazylii przed innymi rynkami, takimi jak USA i Europa. Więc jeśli masz telefon Motorola i słyszysz o aktualizacji Androida 12, być może będziesz musiał chwilę poczekać, zanim faktycznie wyląduje w twoim kraju. To powiedziawszy, firma ma plan. Wymienił 30 urządzeń, od wysokiej klasy telefonów Edge i składanych po telefony z serii G, które otrzymają system Android 12.


9. LG

Makro tylnego aparatu LG Velvet pod kątemDavid Imel / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: LG Aksamit
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 22 marca 2022
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 162 dni LG zakończyło swoją działalność związaną ze smartfonami, ale dobrze jest widzieć, że firma wciąż aktualizuje niektóre telefony do Androida 12. Velvet był pierwszym urządzeniem, które otrzymało Androida 12 od LG, a firma opublikowała krótką listę telefonów które otrzymają aktualizację w drugim kwartale 2022 r. Jednak te aktualizacje mogą potrwać znacznie dłużej, zanim pojawią się poza Koreą.


10. Rzeczywistość

Realme GT Europe w kolorze żółtym obok opakowania, pokazujący tył telefonu.Hadlee Simons / Android Authority
Pierwsze urządzenia ze stabilnym systemem Android 12: Realme GT Master Edition
Data pierwszego stabilnego wdrożenia: 22 marca 2022
Dni minęły od oficjalnego uruchomienia systemu operacyjnego: 168 dni Zostaliśmy do najwolniejszego OEM na naszej liście, aby wypuścić Androida 12, a Realme dokonało cięcia. Marka dokonała zaskakująco powolnego przejścia na nowy system operacyjny w porównaniu do zeszłego roku, kiedy wypuszczenie Androida 11 zajęło 87 dni. Nawet po połączeniu z Oppo, OnePlus i Vivo firma ogłosiła harmonogram aktualizacji Androida 12 dopiero w styczniu 2022 r. Nawet wtedy jest to program wczesnego dostępu i większość telefonów Realme nie otrzymała jeszcze aktualizacji Androida 12. Tylko kilka urządzeń otrzymali do tej pory stabilny system Android 12, w tym Realme GT Master Edition, Realme X7 Max, GT Neo 2, Realme 8, Realme X7 Pro i Realme X50 Pro.


A co z innymi producentami OEM?

Android 12 Easter Egg na ekranie na drewnieC. Scott Brown / Android AuthorityHonor ogłosił Magic UI 6.0 oparty na systemie Android 12, ale firma zacznie go wprowadzać dopiero w drugim kwartale tego roku, zaczynając od Honor 50. Tymczasem najnowsza wersja EMUI Huawei nadal opiera się na Android 11, prawdopodobnie ze względu na trwający spór handlowy w USA.


To podsumowanie naszego podsumowania wdrażania Androida 12. Jeśli nie możesz się doczekać, co pojawi się w kolejnej iteracji Androida, zapoznaj się z naszą omówieniem Androida 13 poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android