Konkurencja dla Samsunga? Honor przedstawia pierwszy składany smartfon

Konkurencja dla Samsunga? Honor przedstawia pierwszy składany smartfon

Po tym, jak Samsung wyprzedza pod względem składanych telefonów komórkowych i podąża za Oppo, Honor wprowadza również swój pierwszy składany smartfon. Chiński producent w końcu ujawnił, czego może się spodziewać po Honor Magic V.

Po tym, jak Samsung wypuścił już mocny składany smartfon z Galaxy Z Fold 3, a Oppo chce również akcentować z Find N, teraz Honor idzie w jego ślady i chce dalej wyrabiać sobie markę na smartfonie po oddzieleniu się od Huawei. Stwórz rynek. W streamie (obejrzyj na YouTube) chiński producent ogłosił teraz, czego możemy się spodziewać po pierwszym składanym smartfonie Honor Magic V.

Większy i węższy wyświetlacz niż Samsung

Kilka dni temu ogłoszono, że Honor Magic V pojawi się na rynku z większym wyświetlaczem niż Samsung Galaxy Z Fold 3. Po złożeniu wyświetlacz OLED (2560 x 1080 pikseli) firmy Honor imponuje 6,45 cala i 1000 Gnidy, dzięki czemu można je łatwo odczytać nawet przy silnym świetle słonecznym. Po otwarciu osiąga nawet przekątną ekranu 7,9 cala, ale tylko 800 nitów.

Rozłożony smartfon oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby oglądać seriale i filmy oraz wygodnie pracować na obu ekranach, ponieważ kilka aplikacji jest otwartych obok siebie. Jednak, jak dobre wyświetlacze są naprawdę dobre, możemy ocenić tylko w odpowiednim teście, ponieważ podczas gdy wyświetlacz na okładce ma częstotliwość odświeżania 120 Hz , po otwarciu otrzymujemy tylko 90 Hz. składany smartfon, powodem prezentacji było to, że smartfon nadal będzie używany głównie w trybie zamkniętym, czyli jako „prawdziwy” smartfon przez użytkowników.

Nawet po złożeniu Honor Magic V jest najwęższym składanym smartfonem (Zdjęcie: Honor).

Co więcej, CEO George Zhao podkreślił, że nowy smartfon Honora jest o 14,4 mm cieńszy od Samsunga Galaxy Z Fold 3 (16 mm) po złożeniu, a po rozłożeniu imponuje 6,7 mm. Ponadto żywotność powinna wynosić 200 000 zgięć , jego kalkulacja: Jeśli złożysz smartfon 50 razy dziennie, wytrzyma 10 lat. Brzmi oczywiście bardzo dobrze, ale czy wyświetlacz wytrzyma tak wiele zagięć, okaże się. Niemniej jednak, gdyby smartfon upadł w ciągu 10 lat, zastosowane nanokrystaliczne szkło chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, co pokazał na scenie prezes.

Powinno być mądrzejsze

Chip Snapdragon 8 Gen 1 pracuje w Honor Magic V, a z pamięcią roboczą 12 GB można spodziewać się responsywnego smartfona, dla którego wymagające gry nie powinny stanowić problemu i obsługującego łączność komórkową 5G. W rezultacie Honor Magic V konkuruje z Samsungiem Galaxy Z Fold 3 nie tylko pod względem przekątnej wyświetlacza, ale także pod względem układu scalonego.

Ponadto smartfon Magic UI 6.0 (oparty na Androidzie 12) to nowo opracowany interfejs użytkownika, który ma zabłysnąć szczególnie w zakresie różnych funkcji AI i sztucznej inteligencji YOYO, odpowiednika Siri Apple’a i Alexy Amazona. Smartfon powinien dostosowywać się do zachowania użytkownika, zgodnie z mottem: „Smartfon wie, czego potrzebujesz”. Na przykład bilety lotnicze, przejazdy koleją itp. powinny być wyświetlane automatycznie, gdy tylko udasz się do odpowiedniego terminala się zbliża, należy zoptymalizować wykorzystanie aplikacji, a także zużycie baterii.

Wyświetlacze Honor Magic V są większe niż wyświetlacze Samsung Galaxy Z Fold 3 (Zdjęcie: Honor).

Dodatkowo nowy system i zintegrowany z nim chip powinny skutkować większymi zabezpieczeniami , dzięki czemu z jednej strony dane na smartfonie są lepiej zabezpieczone, a z drugiej łatwiej zlokalizować urządzenie w przypadku kradzieży .

Bateria i aparat Honor Magic V

W Honor Magic V czeka na nas potrójny aparat z tyłu , który jest pokryty zakrzywionym szkłem 3D. Każdy z trzech obiektywów działa w rozdzielczości 50 MP i umożliwia robienie zdjęć od zbliżeń po bardzo szerokie kąty. Ponadto przedni aparat robi zdjęcia o rozdzielczości do 42 megapikseli.

Jeśli chodzi o baterię, już wcześniej wspomniano, że jest ona wykorzystywana optymalnie dzięki Magic UI 6.0. Bateria o pojemności 4750 mAh powinna zapewnić nam bezpieczeństwo przez cały dzień, dzięki czemu można ją szybko naładować za pomocą 66-watowego zasilacza – 50 procent w zaledwie 15 minut . Kiedy zaprezentowano Honor Magic V, nie wspomniano, czy możliwe jest ładowanie bezprzewodowe.

Obalamy różne mity na temat baterii:

Kiedy Honor Magic V trafi do sklepów?

Pytanie brzmi oczywiście, kiedy możemy spodziewać się składanego Honor Magic V i ile będzie kosztować: składany flagowiec Honor jest wyposażony w 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej za równowartość nieco poniżej 1390 euro (9999 RMB) i z 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej za prawie 1528 euro (10 999 RMB) po raz pierwszy w Chinach 18 stycznia 2022 r. , rozpoczęcie sprzedaży w Europie nie jest jeszcze znane. Jest dostępny w kolorach Burnt Orange, Space Silver i Black.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android