Jak śledzić sen za pomocą Nest Hub i Google Fit

Jak śledzić sen za pomocą Nest Hub i Google Fit

Jedną z najbardziej unikalnych funkcji drugiej generacji Nest Hub firmy Google jest wykrywanie snu. Po skonfigurowaniu może potencjalnie dostarczyć cennych informacji na temat codziennych nawyków związanych ze snem, chociaż to Ty musisz je naprawić. Oto jak śledzić sen za pomocą Nest Hub i Google Fit.
Czytaj więcej: Najlepsze inteligentne wyświetlacze

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Zainstaluj Nest Hub drugiej generacji przy łóżku, nachylony w kierunku miejsca, w którym leży klatka piersiowa podczas snu. W aplikacji Google Home przejdź do ustawień centrum i wybierz Wykrywanie snu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować funkcję, w tym skalibrować miejsce snu. Dane dotyczące snu możesz wyświetlić w swoim Centrum lub w dowolnym momencie na telefonie, korzystając z aplikacji Google Fit.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest wykrywanie snu w Nest Hub?

Jimmy Westenberg / Android AuthoritySleep Sensing wykorzystuje kombinację danych radarowych, świetlnych, dźwiękowych i temperaturowych do śledzenia długości i jakości snu, a także czynników, które mogą na niego wpływać. Może na przykład stwierdzić, czy pokój jest wyjątkowo jasny, czy też Ty (lub ktoś inny) chrapiesz lub kaszlesz. Pamiętaj, że jest on przeznaczony do śledzenia tylko jednej osoby, więc jeśli sypiasz z partnerem, będzie on potrzebował własnego Nest Hub (i oddzielnego konta Google), aby podążać za jego przykładem. Radar Hub monitoruje ruch i oddychanie, korzystając z tych danych aby obliczyć sumy częściowe dla snu lekkiego, głębokiego i REM, a także czasu, kiedy jesteś w pełni przebudzony (w tym wstawanie z łóżka na kilka minut). Próbuje nawet zmierzyć częstość oddechów. W okolicach wyznaczonego czasu pobudki Nest Hub wyświetla podsumowanie snu pokazujące, jak długo i dobrze spałeś. Pierwsza strona tego podsumowania jest stosunkowo prosta, na przykład określ swój sen jako „spokojny”, jeśli był spokojny, lub „niespokojny”, jeśli ciągle się rzucasz i obracasz. Jednak za pomocą kilku ruchów możesz zagłębić się w bardziej szczegółowe dane, na przykład podkreślając 30-minutowe chrapanie o 3 nad ranem. Wszystkie te informacje są synchronizowane z aplikacją Google Fit na Androida i iOS. Dzięki temu możesz nadrobić poprzednią noc, jeśli nie możesz spędzić czasu przed swoim centrum, z dodatkową korzyścią w postaci przeglądania długoterminowych trendów i łączenia ich z danymi ze smartwatchów i urządzeń do monitorowania kondycji.Sleep Sensing jest obecnie bezpłatny dla Nest Właściciele hubów, ale od 2023 r. Google planuje zapłacić funkcję za subskrypcjami Fitbit Premium. Ta funkcja nie jest już dostępna we wszystkich krajach, a nawet we wszystkich językach.
Widzieć: Recenzja Fitbit Premium

Jak skonfigurować czujnik snu dla Nest Hub

Zanim zaczniesz, potrzebujesz Nest Hub drugiej generacji przy łóżku oraz najnowszych wersji aplikacji Google Home i Google Fit na telefonie. Zakładamy, że masz już zainstalowane i gotowe do pracy.Aby skonfigurować czujnik snu, wykonaj następujące czynności: W aplikacji Google Home dotknij i przytrzymaj Nest Hub na liście urządzeń. Stuknij Ustawienia ( Ikona zębatki). Wybierz Wykrywanie snunastępnie Skonfiguruj czujnik snu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć tę funkcję. Otrzymasz opcje śledzenia zdarzeń dźwiękowych i spersonalizowane sugestie dotyczące snu z Google Fit – możesz je pominąć, ale będziesz rezygnować z kluczowych funkcji. Po wyświetleniu monitu ustaw harmonogram pory snu. Jest to absolutnie niezbędne, ponieważ informuje Nest Hub, kiedy powinno działać wykrywanie i czy przestrzegasz zamierzonego harmonogramu. Bądź realistą, chyba że nie masz nic przeciwko temu, że Twoje centrum stale ocenia Cię za późno lub za wcześnie. Równie ważna jest kalibracja miejsca do spania. Jeśli nie pojawi się automatycznie monit, przejdź do Nest Hub, przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu, a następnie dotknij Ikona zębatki. Upewnić się Zmysł ruchu jest włączony. Uzyskiwać Wykrywanie snu (wraz z ikoną łóżka), a następnie Kalibrować. Ustaw urządzenie Nest Hub tak, aby jego ekran (a tym samym jego radar) był skierowany na klatkę piersiową i postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie. Po skalibrowaniu koncentratora najlepiej unikać przenoszenia go, chyba że jesteś przygotowany na ponowną kalibrację. Może to zepsuć wyniki, zwłaszcza jeśli przypadkowo zabierze partnera, zwierzę domowe lub dziecko.

Zrozumienie podsumowania snu

Podsumowanie snu w Google FitZaburzenia i etapy snu w podsumowaniu snu w Google Fit
Niezależnie od tego, czy patrzysz na to w Nest Hub, czy w aplikacji Google Fit, podsumowanie snu może na początku być trochę mylące. Jednak naprawdę nie jest to trudne do rozszyfrowania Trwanie pole wyświetla czas snu, całkowity czas spędzony w łóżku i procent „wydajności”, reprezentujący stosunek między tymi dwoma. Idealnie, liczba ta powinna wynosić od 85 do 95%, przynajmniej jeśli zamierzasz spać jak najdłużej.Harmonogram informuje, jak ściśle podążasz za wyznaczonymi celami dotyczącymi pory snu i pobudki. Jest tu trochę swobody — Google nadal uważa Twój sen „na czas”, jeśli obudzisz się o 7:38, kiedy Twój harmonogram był ustawiony na 7:20. czasy Sekcja pokazuje, ile czasu zajmuje zasypianie i wstawanie z łóżka. Zwróć na to uwagę — jeśli zasypianie zajmuje Ci 30 minut lub dłużej, być może będziesz musiał poprawić swoją rutynę na odpoczynek. Cleveland Clinic sugeruje, że od 5 do 20 minut to norma zakłócenia wykres wyświetla się, gdy nie śpisz, śpisz lub śpisz, ale niespokojny. W połączeniu z tym są harmonogramy chrapania, kaszlu, „innych dźwięków” i zmian poziomu światła. Jest to Twoje główne narzędzie do określania przyczyn złego snu, a nawet przewlekłych problemów zdrowotnych, jeśli występuje dużo chrapania, kaszlu lub bezsenności. Pamiętaj jednak, że Twoje centrum może odbierać dźwięki od innych osób w pokoju. Podobnie, jego wykrywanie ruchu jest dalekie od kuloodporności, więc możesz na przykład nie spać podczas „niespokojnego” okresu, ale nie poruszałeś się w odpowiedni sposób, aby zmienić swój status. fazy snu Wykres jest prawdopodobnie początkowo najbardziej nieprzejrzysty, ponieważ nie wszyscy rozumieją znaczenie snu lekkiego, głębokiego lub REM. Google wyjaśnia, że ​​fazy światła zwykle stanowią ponad połowę snu i są ważne w tworzeniu pamięci. Potrzebujesz jednak głębokiego snu, aby pomóc w naprawie mięśni i zdrowiu mózgu. Senowi REM często towarzyszą sny. Możesz wykorzystać tę ostatnią informację, aby dowiedzieć się, czy obudził Cię koszmar.Częstość oddechów zależy od wznoszenia się i opadania klatki piersiowej. Zwykle możesz to zignorować, ale jeśli zauważysz kolce lub awarie w nocy, może to oznaczać, że musisz porozmawiać z lekarzem o problemach, takich jak bezdech senny. Możesz lub nie widzieć tętno katalogowany. Nie jest to rejestrowane przez Nest Hub, ale przez inne urządzenia fitness, które możesz mieć. Podobnie jak w przypadku oddychania, zwracaj uwagę na skoki lub awarie i uzyskaj pomoc medyczną, jeśli się martwisz. Mówiąc o tym, zakończymy ogólnym zastrzeżeniem – śledzenie snu jest notorycznie niespójne w przypadku sprzętu konsumenckiego, w tym nadgarstka. zużyte produkty, nieważne, że coś próbuje cię odczytać z odległości kilku stóp. Nawet Google chroni się prawnie, stwierdzając, że czujnik snu „nie ma na celu diagnozowania, leczenia, łagodzenia, zapobiegania ani leczenia jakiejkolwiek choroby lub stanu”. Innymi słowy, chociaż Twoje dane mogą budzić wątpliwości, zawsze skontaktuj się z lekarzem, aby mieć pewność.


Czytaj więcej: Najlepsze urządzenia do śledzenia snu, które możesz kupić Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android