Jak skompresować lub rozpakować pliki na Chromebooku

Jak skompresować lub rozpakować pliki na Chromebooku

Eric Zeman / Android Authority Jednym z największych pytań, jakie ludzie mają przy zakupie Chromebooka, jest to, jak dobrze radzi sobie z codziennymi zadaniami komputerowymi, zwłaszcza tymi, które są łatwe dla urządzenia PC lub Mac. Jednym z takich zadań jest sposób, w jaki komputer obsługuje pliki archiwów. Z łatwością możesz skompresować lub rozpakować pliki na Chromebooku, ale proces działa nieco inaczej niż w systemie Windows, a nawet macOS. Oto jak skompresować lub rozpakować pliki na Chromebooku.
Czytaj więcej: Co to jest Chromebook, co może, a czego nie może robić?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Możesz rozpakować plik na Chromebooku, klikając go dwukrotnie, kopiując pliki z archiwum i wklejając je do preferowanego folderu docelowego. Aby skompresować pliki, wybierz pliki, które chcesz skompresować, kliknij prawym przyciskiem myszy wybrane pliki i kliknij Wybór zip.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak otwierać pliki zip na Chromebooku

ten Akta aplikacja na Chromebookach działa dobrze z plikami archiwów .zip i .rar. Otwieranie pliku zip na Chromebooku jest dość proste. Otwórz aplikację Pliki, wyszukując ją w wyszukiwarce i przechodząc do pliku zip.Zlokalizuj Chromebooka zipPalash Volvoikar / Android AuthorityKliknij dwukrotnie plik zip, aby go otworzyć, tak jak otwierasz dowolny folder. Będziesz mieć bezpośredni dostęp do plików znajdujących się w pliku zip. Aby rozpakować plik, wybierz wszystkie pliki w pliku zip, naciskając Ctrl + Alub kliknij prawym przyciskiem myszy i Zaznacz wszystko. Następnie skopiuj pliki, naciskając Ctrl + Club kliknij prawym przyciskiem myszy i Kopiuj.Pliki do kopiowania Chromebooków zipPalash Volvoikar / Android AuthorityPrzejdź do folderu, w którym chcesz rozpakować pliki, i wklej je tam za pomocą Ctrl + V skrót klawiaturowy lub kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Pasta. Chrome OS pozwoli Ci to zrobić tylko z plikami .zip i .rar, a nie .7z i innymi plikami archiwum.Chromebook wklej pliki zipPalash Volvoikar / Android AuthorityZauważ, że plik zip, który otworzysz dwukrotnym kliknięciem, pozostanie zamontowany i pojawi się na dole lewego panelu nawigacyjnego w Moje pliki aplikacja. Możesz go odmontować, klikając przycisk wysuwania obok nazwy zamontowanego pliku.Zamontowano plik zip z ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityCzytaj więcej: Najlepsze Chromebooki, jakie możesz kupić

Jak skompresować pliki na Chromebooku

Równie szybko możesz też skompresować pliki na Chromebooku. Aby je skompresować, musisz mieć wszystkie pliki w tym samym folderze. Wybierz pliki, naciskając Ctrl + A jeśli folder nie zawiera żadnych innych plików. Możesz też nacisnąć i przytrzymać klawisz kontrolny i kliknij każdy plik, który chcesz skompresować. Po wybraniu wszystkich plików kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny wybrany plik i kliknij Wybór zip.Wybór zip ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityChrome OS automatycznie utworzy plik o nazwie archiwum.zip w tym samym folderze. Możesz zmienić jego nazwę, wybierając plik i naciskając Ctrl + Enter, jeśli chcesz zmienić nazwę.


Czytaj więcej: Jak zainstalować Chrome OS Flex na komputerze PC lub Mac

Często zadawane pytania

Czy Winrar jest dostępny na Chromebooki?Nie, Winrar nie jest dostępny na Chromebookach. Możesz jednak otwierać pliki .rar w systemie operacyjnym Chrome natywnie. Jeśli Twój Chromebook obsługuje aplikacje na Androida, możesz również skorzystać z oficjalnej aplikacji Winrar na Androida o nazwie Rar.Czy 7-Zip jest dostępny na Chromebooki?7-Zip nie jest dostępny na Chromebookach, ale możesz użyć wersji 7-Zip dla systemu Linux, jeśli Twój Chromebook obsługuje aplikacje na Linuksa.Czy na Chromebookach można korzystać z internetowego ekstraktora plików zip?Tak, możesz i jest to najlepszy sposób na radzenie sobie z formatami plików archiwów, które nie są obsługiwane przez system operacyjny Chrome, takimi jak .7z. Nasz wybór to Ezyzip, który jest doskonałym ekstraktorem plików zip online, obsługującym szeroką gamę plików archiwów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android