Jak sklonować dysk twardy na komputerze Mac lub PC z systemem Windows

Jak sklonować dysk twardy na komputerze Mac lub PC z systemem Windows

Dyski twarde mogą wydawać się proste na pierwszy rzut oka, ale pod maską jest wiele rzeczy, które sprawiają, że działają dokładnie tak, jak powinny. Dlatego klonowanie dysku twardego to nie tylko kwestia kopiowania i wklejania, ale raczej skomplikowany proces. Na szczęście istnieją świetne darmowe aplikacje, które pozwalają z łatwością sklonować dysk twardy na komputerze Mac lub PC z systemem Windows. Wszystko, czego potrzebujesz, to dysk źródłowy, ten, który chcesz sklonować, i dysk docelowy. Oto jak sklonować dysk twardy na komputerze Mac lub Windows PC.
Czytaj więcej: Najlepsze zewnętrzne dyski twarde, jakie możesz kupić

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby sklonować dysk twardy w systemie Windows, pobierz Macrium Reflect Free, podłącz oba dyski i kliknij Klonuj ten dysk pod dyskiem źródłowym. Aby sklonować dysk twardy na Macu, pobierz SuperDuper, wybierz dyski i kliknij Kopiuj teraz.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak sklonować dysk twardy w systemie Windows

Windows ma sporo aplikacji, które pozwolą ci sklonować dysk twardy, ale najlepszą z nich jest Macrium Reflect Free. Pobierz go ze strony internetowej i zainstaluj. Proces instalacji jest nieco bardziej skomplikowany niż przeciętny, ale po prostu podążaj za przepływem i powinieneś być w porządku. Upewnij się, że oba dyski są podłączone do komputera, tj. ten, który chcesz sklonować, i dysk docelowy. Uruchom program po zainstalowaniu, a zobaczysz ten ekran z wymienionymi dyskami twardymi.Palash Volvoikar / Android AuthorityUpewnij się, że pole obok dysku źródłowego jest zaznaczone i kliknij Sklonuj ten dysk opcja pod dyskiem źródłowym.Ekran dysku twardego Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android AuthorityKliknij Wybierz dysk do sklonowania. Otrzymasz listę dostępnych dysków.Wybierz dysk twardy Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android AuthorityWybierz dysk docelowy z listy, klikając go.Wybrano dysk twardy Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android AuthorityPo wybraniu kliknij Następny kontynuować.Harmonogram dysku twardego Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android AuthorityMacrium da ci opcję zaplanowania klonowania, ale możesz to pominąć, klikając Następny.Końcowa kontrola dysku twardego Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android Authority Zweryfikuj podane szczegóły i kliknij Skończyć.Uruchom klonowanie dysku twardego Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android AuthorityMacrium wyświetli kolejny ekran końcowy z opcjami. Możesz odznaczyć pole obok Zapisz jako plik definicji kopii zapasowej jeśli jest to jednorazowy klon i kliknij OK.Ostateczne potwierdzenie dysku twardego Maricum Reflect ClonePalash Volvoikar / Android Authority Zostanie wyświetlone ostrzeżenie o utracie wszystkich danych na dysku docelowym. Zaznacz pole obok Wszystkie woluminy docelowe zostaną nadpisane. Potwierdź, aby kontynuować. Kliknij Kontynuować.Dysk twardy Maricum Reflect Clone pomyślniePalash Volvoikar / Android Authority Zajmie to trochę czasu, zwykle około pięciu minut. Po zakończeniu otrzymasz okno dialogowe sukcesu. To wszystko, twój dysk zostanie pomyślnie sklonowany. Jeśli chcesz uruchomić komputer ze sklonowanego dysku, możesz wybrać go z menu wyboru dysku rozruchowego zaraz po uruchomieniu komputera.
Czytaj więcej: Najlepsze wewnętrzne i zewnętrzne dyski SSD, jakie możesz kupić

Jak sklonować dysk twardy Maca

W przypadku komputerów Mac zalecamy użycie SuperDuper do sklonowania dysku twardego. Pobierz i zainstaluj z oficjalnej strony internetowej. Po zainstalowaniu uruchom aplikację. Wybierz dysk źródłowy, klikając listę rozwijaną obok Kopiuja dysk docelowy z listy rozwijanej obok do.Ekran dysku twardego klonu SuperDuperKliknij Kopiuj teraz przycisk, aby rozpocząć klonowanie. Zobaczysz postęp w aplikacji. To zajmie trochę czasu i zakończy klonowanie.Postęp klonowania dysku twardego SuperDuperJak sklonować dysk twardy ze stacji dokującej? Proces ten nie różni się zbytnio od opisanego powyżej. Wystarczy podłączyć dysk do stacji dokującej, a następnie postępować zgodnie z procedurą z aplikacjami zalecanymi powyżej. Czy lepiej jest sklonować, czy zobrazować dysk twardy? Obrazowanie jest bardziej przydatne do tworzenia obrazów kopii zapasowych, a klonowanie jest lepsze do tworzenia repliki, która może zastąpić istniejący dysk. IJakie jest najlepsze darmowe oprogramowanie do klonowania dysku twardego? Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android