Jak obliczyć wartość strony internetowej?

Jak obliczyć wartość strony internetowej?

Od redakcji 29 września 2022

Źródło obrazu: Pexels

Istnieje wiele powodów, dla których warto sprzedawać stronę internetową. Może nie masz czasu na projekt lub nie idzie tak dobrze, jak oczekiwałeś.

Od tego momentu warto wiedzieć, ile kosztuje strona internetowa.

Jeśli wiesz, ile warta jest strona internetowa na rynku, nie zaniżaj jej ceny. Możesz wypracować realistyczną cenę.

Aby uzyskać tę wartość, istnieje kilka czynników, które dają nam potrzebne informacje. Dowiedz się wszystkiego na ten temat w kolejnych sekcjach tego artykułu.

Najważniejsze czynniki do obliczenia wartości strony internetowej

1. Zysk

Kluczowym czynnikiem jest wiedza o tym, jaki zysk generuje Twoja witryna.

Możesz po prostu zastosować tę formułę: miesięczny zysk x 12 (to daje roczną wartość, jeśli założymy stały zysk).

Możesz również użyć wzoru na 2 lata (zysk x 24) lub na 3 lata (zysk x 36).

W kalkulacji wskazane jest również uwzględnienie kosztów operacyjnych lub kosztów konserwacji. W tym celu możesz zadać sobie następujące pytania:

Ile czasu zainwestowałeś w swoją stronę, zanim stała się opłacalna? Za ile linków zapłaciłeś i ile kosztowały? Ile kampanii przeprowadziłeś za jaką cenę? Jak kształtowały się wyniki sprzedaży w ostatnich miesiącach/latach? Czy Twoja firma osiągnęła maksymalną wydajność lub czy istnieje potencjał wzrostu?

Ważne: w każdym razie te czynniki nie są ostateczne. Mogą pomóc w negocjacjach z klientem, ale zawsze należy słuchać ich sugestii.

2. Numery odwiedzających

Innym czynnikiem przy obliczaniu wartości Twojej witryny jest przyjrzenie się liczbie odwiedzających. (Alternatywnie możesz również użyć liczby kliknięć).

Logiczne jest, że im większa liczba odwiedzających, tym lepsze wyniki sprzedaży (z wyjątkiem rzadkich przypadków).

Aby obliczyć wpływ strony internetowej, możesz pomnożyć opłatę reklamową przez liczbę odwiedzających. Jak wyjaśniono powyżej, możesz obliczyć tę wartość dla 12, 24 lub 36 miesięcy.

Aby prawidłowo pracować z tymi wskaźnikami, dane powinny być jak najdokładniejsze. Użyj do tego zaawansowanych narzędzi, takich jak Google Analytics. Wystarczy napisać kilka raportów o dacie do zbadania.

Możesz również uzupełnić te informacje za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów.

Ważne: Pamiętaj, że liczba odwiedzających może się różnić w zależności od sezonu. Na przykład to normalne, że liczba odwiedzających zwykle wzrasta w Boże Narodzenie i spada latem. Dlatego zalecamy zastosowanie tej analizy do całego roku.

3. Linki zwrotne

Liczba linków zwrotnych na stronie internetowej wiele mówi o jej wartości. Ale to kryterium należy traktować z ostrożnością.

Istnieją linki zwrotne z wiarygodnych stron internetowych, które zwiększają Twój ranking. Z drugiej strony istnieją witryny, które niewiele robią dla Twojej witryny, łącznie z linkami, które mogą Cię ukarać i w konsekwencji zdewaluować Twoją witrynę.

Na przykład popularne witryny o wysokiej pozycji przekazują część swoich uprawnień do Twojej witryny. Jeśli link pochodzi z mediów społecznościowych, takich jak Facebook, niewiele to pomaga. Powodem tego jest to, że nie są to linki śledzące, co oznacza, że ​​nie nadają autorytetu Twojej witrynie. (Zwrot za to są następujące linki)

Ważna jest również szybkość wzrostu linków organicznych w czasie. Jeśli stawka jest zbyt wysoka, Google może ją zaklasyfikować jako nienaturalną, a witryna zostanie obniżona w rankingu.

4. Inne czynniki do rozważenia

Oprócz powyższych czynników, przy obliczaniu wartości Twojej witryny należy wziąć pod uwagę trzy inne punkty.

Subskrybenci biuletynów: jeśli masz dużą liczbę subskrypcji biuletynów, jest to dobry sygnał. Może to zwiększyć wartość Twojej witryny. Wpływ w mediach społecznościowych: Chociaż linki w mediach społecznościowych technicznie nie zwiększają rankingu Twojej witryny, aktywność w mediach społecznościowych może nadal pozytywnie wpływać na jej wartość. Czytniki RSS: Ostatnią rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest liczba subskrybentów RSS Twojego bloga. Wysoka wartość wskazuje na dobrą jakość treści.

Teraz powinieneś znać wszystkie ważne czynniki, które wpływają na wartość Twojej witryny. Teraz, jeśli zdecydujesz się sprzedać swoją witrynę, będziesz miał wstępny pomysł za rozsądną cenę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android