Jak naprawić Chromebooka, który się nie włącza lub nie pozostaje włączony

Jak naprawić Chromebooka, który się nie włącza lub nie pozostaje włączony

Palash Volvoikar / Android AuthorityChromebooki to sprytne małe komputery, ale mają swój własny zestaw problemów, tak jak każdy inny rodzaj komputera. Co więc robisz, gdy Twój Chromebook nie chce się włączyć? Jest kilka rzeczy do wypróbowania, zanim zrezygnujesz i oddasz go do serwisu lub zdecydujesz się go poddać recyklingowi. Oto jak naprawić Chromebooka, który się nie włącza lub nie pozostaje włączony.
Czytaj więcej: Co to jest Chromebook i co może, a czego nie może robić?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby naprawić Chromebooka, który się nie włącza, możesz sprawdzić, czy bateria jest naładowana. Możesz też pozostawić ładowarkę podłączoną na chwilę i włączyć ją. Możesz także spróbować mocno zresetować urządzenie lub zabrać je do centrum serwisowego.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Dlaczego mój Chromebook nie włącza się lub nie pozostaje włączony?

Acer Chromebook Spin 713 — zbliżenie klawiaturyEric Zeman / Android AuthorityChromebooki nie mają żadnych implementacji sprzętowych, które znacznie różnią się od tradycyjnych laptopów. Jeśli Twój Chromebook się nie włącza, możliwe przyczyny będą mniej więcej takie same, jak typowe punkty awarii innych laptopów. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że bateria Twojego Chromebooka jest rozładowana i wymaga naładowania. Możliwe też, że bateria uległa awarii i wymaga wymiany.Możesz też mieć wadliwą ładowarkę, która może uniemożliwiać ładowanie Chromebooka. Urządzenie może również mieć tymczasowy problem, który może pomóc w rozwiązaniu problemu zresetowanie. Poza problemami związanymi z baterią lub ładowaniem, możliwe, że urządzenie ma awarię sprzętu i może wymagać naprawy.
Zobacz także: Najlepsze tablety Chromebook, jakie możesz kupić

Jak rozwiązywać problemy z Chromebookiem, który się nie włącza

Klawiatura Samsung Galaxy Chromebook 2 prosty strzałEric Zeman / Android Authority Aby rozwiązać problem z Chromebookiem, zacznij od sprawdzenia ładowarki. Jeśli jest to ładowarka USB-C, tak jak większość ładowarek do Chromebooków, możesz podłączyć ją do innego urządzenia ładującego się przez USB-C i sprawdzić, czy urządzenie to wykryje. Jeśli masz adapter do ładowania wtyczki beczki, może być konieczne sprawdzenie jego wydajności za pomocą multimetru, aby sprawdzić, czy mieści się w dopuszczalnych granicach określonych na etykiecie adaptera. Zachowaj jednak ostrożność i zasięgnij profesjonalnej pomocy, jeśli nie pewny, jak korzystać z multimetru. Powinieneś również sprawdzić inne gniazdko elektryczne, ponieważ usterka może dotyczyć gniazdka lub listwy przeciwprzepięciowej, do której podłączasz ładowarkę. Niektóre urządzenia mają również wskaźnik LED ładowania, dzięki czemu można sprawdzić, czy urządzenie wykrywa zasilanie.Lenovo Chromebook C340 przegląd zbliżenie klawiatury kątowejJeśli twoja ładowarka działa dobrze, przejdź do baterii. Jeśli podłączysz ładowarkę do Chromebooka i spróbujesz ją włączyć, powinna się włączyć. Jednak w niektórych przypadkach bateria mogła się całkowicie wyczerpać, więc możesz chcieć zostawić ładowarkę podłączoną do Chromebooka przez jakiś czas, co najmniej kilka godzin, i sprawdzić, czy to zadziała. Jeśli to nie zadziała, możesz może spróbować usunąć wszystkie podłączone urządzenia USB i spróbować włączyć urządzenie. Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj mocno zresetować urządzenie. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Odśwież (okrągła strzałka) i naciśnij przycisk zasilania, aby wykonać twardy reset Chromebooka. Zwolnij klawisz Odśwież po włączeniu. Niektóre urządzenia mogą wymagać naciśnięcia dedykowanego przełącznika twardego resetu.Jeśli żadna z tych metod nie zadziała, być może nadszedł czas, aby oddać Chromebooka do serwisu. Możesz kwalifikować się do naprawy w ramach gwarancji, jeśli Twoje urządzenie ma aktywne. Najbliższe centrum serwisowe dla swojego Chromebooka znajdziesz na stronie producenta.
Czytaj więcej: Co to jest system operacyjny Chrome i dla kogo?

Co zrobić, jeśli masz Chromebooka, który się włącza, ale nie pozostaje włączony?

Pozostało portów Acer Chromebook 311Trochę trudniej jest rozwiązać problem z Chromebookiem, który się włącza, ale nie pozostaje włączony. W większości przypadków oznacza to, że masz wadliwy akumulator lub wadliwy akumulator i wadliwą ładowarkę. Jeśli Chromebook włącza się po podłączeniu do zasilacza, ale wyłącza się natychmiast po wyjęciu ładowarki, jest to bardzo prawdopodobne, że bateria jest rozładowana. Każdy inny scenariusz może oznaczać wadliwą ładowarkę i baterię. Mogą wystąpić inne awarie sprzętu, związane głównie z obwodem ładowania, a nie z samą baterią. W niektórych przypadkach może to oznaczać problem z oprogramowaniem. W takim przypadku możesz spróbować pełnego przywrócenia Chromebooka.Odłącz wszystkie podłączone zewnętrzne urządzenia peryferyjne, takie jak mysz, klawiatura i dyski twarde. Nacisnij i przytrzymaj Esc + Odśwież (strzałka okrągła) i naciśnij raz przycisk zasilania. Niektóre modele mogą wymagać naciśnięcia i przytrzymania Esc + maksymalizuj (kwadrat przerywany) i naciśnij raz przycisk zasilania. Możesz puścić pozostałe klawisze, gdy na ekranie pojawi się komunikat i wykonać kroki odzyskiwania.Dolna krawędź Chromebooka Acer 714Jeśli żadna z metod rozwiązywania problemów nie działa dla Ciebie, Twoje urządzenie wymaga dobrego przyjrzenia się jego wnętrzu. Pytanie brzmi – czy warto przynosić Chromebooka do serwisu? Sprowadza się to do ceny Chromebooka i ceny naprawy. Jeśli posiadasz gwarancję na swoje urządzenie, a uszkodzenie nie nastąpiło z powodu niewłaściwego użytkowania, powinieneś być w stanie go naprawić za darmo. Jeśli jednak urządzenie nie jest objęte gwarancją lub Twoje działania spowodowały uszkodzenie, będziesz musiał pokryć koszty naprawy. Jeśli masz doświadczenie w naprawach elektroniki lub znasz kogoś, kto jest, możesz chcieć kupić części zamienne w witrynach takich jak ChromebookParts.com, aby wykonać zadanie. Co do zasady, jeśli koszty naprawy osiągną ponad połowę całkowitej ceny Chromebooka, należy zamiast tego rozważyć zakup nowego. W przypadku typowego Chromebooka daje to średnio 150 USD.


Czytaj więcej: Najlepsze Chromebooki, które możesz kupić Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android