Jak korzystać z Midjourney: popularnego generatora obrazów AI

Jak korzystać z Midjourney: popularnego generatora obrazów AI

Z pozoru znikąd Midjourney stało się jednym z najpopularniejszych narzędzi do generatywnej sztucznej inteligencji. Jeśli jeszcze go nie używałeś, podstawowe założenie jest raczej proste. Wpisz tekst, a mózgi (lub komputery) stojące za Midjourney automatycznie narysują dla ciebie żywy obraz. Ale w przeciwieństwie do innych generatorów obrazów AI, takich jak DALL-E, dostęp do Midjourney można uzyskać tylko za pośrednictwem aplikacji czatu Discord. Na początku może się to wydawać mylące, ale nie martw się, mamy twoje wsparcie. Oto przewodnik krok po kroku, jak korzystać z Midjourney.

Jak zarejestrować się w Midjourney

Aby zarejestrować się w Midjourney, musisz najpierw utworzyć bezpłatne konto Discord. Discord to popularna w społeczności graczy aplikacja do czatowania. Ma również solidne wsparcie dla chatbotów, co wyjaśnia, dlaczego Midjourney go używa. Aby wygenerować nowe obrazy, zasadniczo musisz dołączyć do serwera Discord i zacząć rozmawiać z chatbotem Midjourney. Ale zanim będziemy mogli to zrobić, oto jak zarejestrować się w Midjourney: Utwórz nowe konto Discord. Możesz to zrobić w przeglądarce internetowej lub za pomocą aplikacji Discord na komputer i urządzenia mobilne. Jeśli masz już konto, po prostu zaloguj się. Jeśli utworzyłeś nowe konto, sprawdź, czy w wiadomości e-mail znajduje się link weryfikacyjny. Aby kontynuować, potrzebujesz zweryfikowanego adresu e-mail konta Discord. Przejdź do serwera Midjourney Discord za pomocą linku z zaproszeniem. Ewentualnie poszukaj ikony kompasu w Discord i wyszukaj Midjourney. Aby przejść do ostatniego kroku, kliknij na Dołącz do Midjourney przycisk znajdujący się w górnej części ekranu. W następnej sekcji omówimy sposób generowania pierwszego obrazu Midjourney. Ponieważ Midjourney nie jest już bezpłatny dla nowych rejestracji, będziesz także musiał zasubskrybować jeden z trzech planów. Najtańszy poziom zapewni ci zwrot 10 USD miesięcznie, a otrzymasz z niego 200 zdjęć. Tymczasem plan Standard za 30 USD oferuje do 900 szybkich generacji i nieograniczoną ilość, jeśli chcesz dłużej czekać między żądaniami obrazu.

Jak korzystać z Midjourney

przykładowy monit w połowie podróżyCalvin Wankhede / Android Authority Po dołączeniu do serwera Midjourney Discord i wykupieniu abonamentu możesz zacząć generować obrazy. Wykonaj następujące kroki: Otwórz Discord i upewnij się, że w lewym menu wybrałeś serwer Midjourney. Powinieneś zobaczyć długą listę kanałów po lewej stronie ekranu, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu. Wybierz jeden z kanałów, który zaczyna się od „nowicjuszy”. Być może trzeba będzie przewinąć listę w dół, aby go znaleźć. Możesz przewijać kanał, aby zobaczyć, jakich podpowiedzi użyli inni użytkownicy do generowania obrazów. Gdy będziesz gotowy do utworzenia pierwszego obrazu AI, po prostu wpisz /wyobrażać sobie następnie twój monit. Możesz podać dowolną liczbę szczegółów. Na przykład możesz wpisać „/imagine Fotorealistyczny portret afrykańskiej kobiety na ciemnym tle. Obraz przedstawia jej twarz zniekształconą trudami życia w oszałamiających szczegółach”. Alternatywnie możesz wypróbować prostszy monit, na przykład „Stos naleśników na talerzu”. Każdy monit generuje zestaw czterech obrazów 512×512. Może być konieczne odczekanie minuty lub dwóch na pełne wyrenderowanie obrazów, w zależności od obciążenia serwera w danym momencie. Gdy obrazy będą gotowe, zobaczysz je w kanale czatu. Są one publicznie widoczne, więc odradzam generowanie obrazów, których inni nie chcą oglądać.

Post-generacja: jak dostroić obrazy Midjourney

W połowie podróżyPrzyciski do skalowania lub generowania wariantówekskluzywny obraz w połowie podróżyPowiększone obrazy Co zrobić, jeśli nie jesteś zadowolony z interpretacji podpowiedzi w Midjourney? Podczas generowania siatki z czterema obrazami zauważysz, że każda odpowiedź zawiera również kilka przycisków. Możesz użyć tych przycisków, aby:

Poproś Midjourney, aby spróbował ponownie: Kliknięcie niebieskiego przycisku z dwiema strzałkami (lub ikony ponownego rzutu) spowoduje wygenerowanie nowego zestawu obrazów z tym samym monitem.
Zwiększ skalę obrazu: Po znalezieniu obrazu, który Ci się podoba, kliknij przycisk rozpoczynający się na literę U, aby wygenerować jego wersję w wyższej jakości.
Generuj wariacje obrazu: Przyciski zaczynające się na literę V (V1, V2, V3 i V4) umożliwiają generowanie wariantów określonego obrazu. Kliknij na przykład V1, a otrzymasz jeszcze cztery podobnie wyglądające obrazy. Oprócz tych przycisków, możesz również dołączyć parametry do monitów, aby podać szczegółowe instrukcje. Dla odniesienia, oto krótka lista niektórych parametrów Midjourney, których możesz chcieć użyć:

-aspekt: Jeśli nie określisz niestandardowego współczynnika proporcji, Midjourney wygeneruje tylko obrazy 1:1 lub kwadratowe. Użycie parametru –aspect lub –ar, po którym następuje współczynnik, taki jak 16:9 lub 9:16, spowoduje wygenerowanie szerszych lub wyższych prostokątnych obrazów.
-NIE: Chcesz wykluczyć coś ze swojego wizerunku? Użyj parametru –no, po którym następuje dany element. Na przykład – żadne niebo nie powstrzyma Midjourney przed pokazywaniem nieba na żadnym z generowanych obrazów.
-jakość: Każdy monit w trakcie podróży zajmuje około jednej minuty przydzielonego czasu renderowania. Jeśli chcesz, aby Twoja subskrypcja za 10 USD poszła dalej, użyj parametru – quality z ustawieniem 0,25 lub 0,5. Każda wartość mniejsza niż 1 wygeneruje obraz o niższej jakości i zużyje mniej twojego limitu w procesie. Zawsze możesz przeskalować obrazy, które lubisz później.
–niji: Dodanie tego parametru spowoduje, że Midjourney użyje modelu Niji, który jest zoptymalizowany pod kątem grafiki i ilustracji w stylu anime.
-chaos: Chcesz dodać trochę losowości do swoich zdjęć? Parametr –chaos daje Midjourney możliwość wykazania się kreatywnością i odejścia od podpowiedzi tekstowych. Wyższa wartość chaosu doda więcej losowości, więc możesz eksperymentować z wartościami od 1 do 100.


Często zadawane pytania

Czy Midjourney jest darmowe? Nie, Midjourney nie oferuje już darmowego okresu próbnego. Będziesz musiał zapłacić co najmniej 10 USD miesięcznie, co daje ci 200 generacji obrazów. Jak działa Midjourney? Każdy obraz generowany przez Midjourney zaczyna się od ziarna, które wygląda jak pole zakłóceń telewizyjnych. Stamtąd wykorzystuje model uczenia maszynowego do odtworzenia obrazu na podstawie wzorców statystycznych. Nie znamy wewnętrznego działania Midjourney, ponieważ działa na zastrzeżonym kodzie. Czy możesz dodać bota Midjourney do swojego serwera Discord? Tak, możesz dodać bota Midjourney do dowolnego posiadanego serwera Discord, o ile ma on mniej niż 1000 członków. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę bota i wybierz opcję „Dodaj do serwera” z rozwijanego menu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android