Jak korzystać z Fitbit i Raportu chrapania do zarządzania bezdechem sennym?

Jak korzystać z Fitbit i Raportu chrapania do zarządzania bezdechem sennym?

Jeśli masz problemy ze snem w nocy, często budzisz się nagle we wczesnych godzinach lub czujesz się niesamowicie wyczerpany rano, możesz mieć problemy z bezdechem sennym. Jest to zaburzenie, w którym chory nagle i na krótko przestaje oddychać. Bezdech senny może dotknąć każdego, ale istnieją sposoby, aby dowiedzieć się, czy go masz, i radzić sobie z objawami. Jedną z takich metod jest raport Fitbita o chrapaniu. Oto, jak korzystać ze smartwatcha Fitbit, aby lepiej zarządzać zdrowiem snu i bezdechem sennym.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Raport o chrapaniu Fitbit to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy masz jakiekolwiek potencjalnie poważne zaburzenia snu, w tym bezdech senny.
SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest raport Fitbit o chrapaniu?

Jimmy Westenberg / Android Authority

Jak to działa?

Fitbit wprowadził funkcję monitorowania chrapania do obsługiwanych urządzeń we wrześniu 2021 roku. Wykorzystuje mikrofon smartwatcha do monitorowania głośnego chrapania przez całą noc. Zdarzenia te są rejestrowane i zestawiane w codzienny raport o chrapaniu, który użytkownicy mogą przestudiować lub przekazać personelowi medycznemu w celu dokładniejszego przyjrzenia się.
Zobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o wskaźniku snu Fitbit

Które urządzenia Fitbit mają do niego dostęp?

Obecnie tylko flagowe smartwatche Fitbit są wyposażone w Wykrywanie chrapania i hałasu funkcjonalność. Obejmuje to Fitbit Sense i Fitbit Versa 3. Warto zauważyć, że istnieje oficjalna aplikacja dla Versa 2, ale pozostaje ona w fazie beta i nie jest dostępna dla wszystkich do pobrania. kawałek układanki pozostaje. Aby uzyskać dostęp do raportu o chrapaniu, potrzebujesz subskrypcji Fitbit Premium. Oznacza to dodatkową opłatę w wysokości 79 USD rocznie, która powinna brać pod uwagę Twoją decyzję o zakupie, jeśli szukasz smartwatcha do lepszego zarządzania bezdechem sennym. przynajmniej możesz przetestować tę funkcję przed otwarciem portfela.
Nasz werdykt: Recenzja Fitbit Sense | Recenzja Fitbit Versa 3

Jak mogę włączyć funkcję wykrywania chrapania i hałasu?

Znajdź raport chrapania Fitbit, wykonując następujące kroki: Otwórz Fitbit w telefonie. Stuknij w Spać kafelek na Dziś patka. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz Wykryj chrapanie aby go włączyć. Aby ta funkcja działała, musisz aktywować mikrofon w Sense i Versa 3.

Gdzie mogę znaleźć mój raport o chrapaniu?

Jeśli włączyłeś Wykrywanie chrapania i hałasu, powinieneś być w stanie uzyskać dostęp do Raportu chrapania następnej nocy. Wykonaj poniższe czynności, aby go znaleźć. Otworzyć Fitbit w telefonie. Stuknij w Spać kafelek na Dziś patka. Uzyskiwać Przywrócenie. Na koniec wybierz Wyświetl raport o chrapaniu i hałasie.

Jak korzystać z Raportu chrapania, aby radzić sobie z bezdechem sennym?

fitbit luxe przegląd statystyk uśpienia aplikacji fitbitJimmy Westenberg / Android Authority

Co zawiera raport o chrapaniu?

Raport o chrapaniu Fitbit podkreśla dwa czynniki.

Poziom hałasu: W tej sekcji szczegółowo opisano, jak głośno chrapałeś tej nocy. Dane te zostaną przedstawione na wykresie z dBA lub względnymi decybelami na osi Y i czasem na osi X. Warto zauważyć, że poziom hałasu chrapania waha się od 30 dBA (bardzo cicho) do 90 dBA lub więcej (bardzo głośno).
Chrapanie: Ta sekcja przedstawia, ile czasu spędziłeś na chrapaniu podczas snu. Jest przedstawiony w postaci prostego paska i wartości procentowej. 0-10% to łagodny : lekkipodczas gdy liczby powyżej 40% są określane jako częsty. Obydwa Wydarzenia związane z chrapaniem oraz Całkowity hałas są wyświetlane, aby pomóc widzom odróżnić głośny hałas w tle od chrapania.

Chrapanie może wskazywać na bezdech senny

Według badania przeprowadzonego przez Oxford Academic, cytowanego przez Fitbit, chrapanie może wskazywać na podstawowy stan snu, taki jak bezdech senny. Powoduje to również niekorzystne warunki snu dla partnerów, którzy mają problemy z utrzymaniem snu, gdy nasila się chrapanie. Używanie smartwatcha Fitbit do monitorowania chrapania jest co najmniej jednym pomocnym narzędziem w zarządzaniu higieną i warunkami snu.

Podziel się swoimi danymi z lekarzem

Fitbit podkreśla, że ​​dane gromadzone przez jego smartwatche nie powinny być zastępowane przez lekarza, z czym się zgadzamy. Jeśli zauważysz pogorszenie tendencji w swoim Raporcie o chrapaniu, sugerujemy skontaktowanie się z lekarzem przed samodiagnozą. Dane te mogą również dostarczyć pracownikom służby zdrowia więcej kontekstu i twardych danych. Urządzenia Fitbit nie będą ostrzegać ani diagnozować bezdechu sennego. Tylko lekarz może to zrobić.

Alternatywy Fitbit z wykrywaniem chrapania

Samsung Galaxy Watch 4 na męskim nadgarstku pokazujący nocny ekran monitorowania SpO2.Jimmy Westenberg / Android Authority Zwłaszcza ze względu na wszystkie funkcje alarmowe, których brakuje w Fitbit, jest jednym z liderów pod względem funkcji wykrywania chrapania. Niewielu rywali, jeśli w ogóle, ma wbudowane wykrywanie chrapania. Ale jeśli nie kupujesz Fitbita, poniższe alternatywy będą również kontrolować Twoje chrapanie w nocy. Samsung Galaxy Watch 4 (Amazon): flagowy smartwatch Samsunga 2021 wykrył chrapanie kilka miesięcy po premierze. Będziesz jednak potrzebował telefonu w pobliżu, ponieważ używa on mikrofonu telefonu, a nie smartwatcha. Apple Watch Series 7 (Amazon): Nie ma oficjalnej obsługi wykrywania chrapania dla Apple Watch, ale aplikacje innych firm, takie jak Snore Control, mogą monitorować zdarzenia chrapania i dźwięk przez mikrofon iPhone’a lub iPada. Jeśli chodzi konkretnie o śledzenie bezdechu sennego, warto również wziąć pod uwagę Withings ScanWatch. Ten hybrydowy zegarek jest w całości nastawiony na monitorowanie zdrowia serca. Zawiera również potwierdzone klinicznie powiadomienia, które ostrzegają użytkowników o migotaniu przedsionków (AFib) lub zaburzeniach oddychania wykrytych w nocy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android