Jak grupować i porządkować karty w Chrome

Jak grupować i porządkować karty w Chrome

Jedną z pierwszych rzeczy, których można się nauczyć podczas korzystania z Google Chrome, jest to, że karty mogą pozornie się mnożyć. Dla większości z nas otwieranie nowych kart jest jak oddychanie; to się po prostu dzieje, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Kiedy otwierasz tak wiele kart, że ledwo możesz rozpoznać tekst obok każdej ikony, możesz się zastanawiać, czy istnieje lepszy sposób na uporządkowanie przeglądarki. Na szczęście istnieje sposób na grupowanie kart w Chrome.
CZYTAJ WIĘCEJ: Jak usunąć konto Google z Chrome

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
Aby rozpocząć nową grupę kart w Google Chrome (komputer), kliknij kartę prawym przyciskiem myszy i wybierz Dodaj kartę do nowej grupy. Aby pogrupować karty Chrome na urządzeniu mobilnym, dotknij Karty w prawym górnym rogu. Naciśnij i przytrzymaj dowolną kartę, a następnie przeciągnij ją na kartę, z którą chcesz ją zgrupować. Zwolnij go, aby utworzyć grupę kart.


KLUCZOWE SEKCJE

Gdy nie śledzisz aktywnie otwartych kart w Google Chrome, sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Dotyczy to przeglądarki internetowej Chrome na komputerze oraz aplikacji Google Chrome na urządzeniu z systemem Android lub iOS.Curtis Joe / Android AuthorityW 2020 roku aktualizacja Google Chrome dodała nową funkcję znaną jako grupy kart. Zasadniczo pozwala to organizować grupy kart w funkcjonalny, łatwy w użyciu sposób. Każdej grupie kart możesz nadać niestandardową nazwę i kolor, a także możesz usunąć karty Chrome z grupy lub przenieść je poza grupę.

Jak grupować karty w przeglądarce Chrome (komputer)

Grupowanie kart to obecnie najskuteczniejszy sposób organizowania aktywności związanej z przeglądaniem w Google Chrome. Aby to zrobić, musisz uruchomić grupę kart, a następnie dodać do niej inne karty.

Uruchamianie nowej grupy kart w Chrome

Aby rozpocząć nową grupę kart, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną z otwartych kart i kliknij Dodaj kartę do nowej grupy.kliknij prawym przyciskiem myszy otwórz kartę dla grupy kartCurtis Joe / Android AuthorityWpisz nazwę dla grupy kart w Nazwij tę grupę pole, a następnie kliknij jedno z kolorowych kółek poniżej, aby nadać grupie kolor.nazywanie grupy i wybieranie koloru grupy zakładekCurtis Joe / Android Authority

Dodawanie kart do grupy kart

Po uruchomieniu grupy zakładek możesz dodać do niej kolejne zakładki. Możesz albo dodać nową zakładkę do grupy lub dodać zakładki, które są już otwarte.Jeżeli chcesz dodać nową kartę do grupy, możesz kliknąć grupę kart prawym przyciskiem myszy i kliknąć Nowa karta w grupie. Spowoduje to otwarcie nowej karty w grupie.nowa karta w grupieCurtis Joe / Android AuthorityJeśli chcesz dodać otwarte już karty, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę, którą chcesz dodać do grupy.dodawanie nowej karty metoda kliknięcia prawym przyciskiem myszyCurtis Joe / Android AuthorityNajedź kursorem na opcję, która brzmi Dodaj kartę do grupy. W rozszerzonym menu kliknij nazwę grupy kart, do której chcesz ją dodać.

Jak grupować karty w aplikacji mobilnej Chrome

Przed rozpoczęciem upewnij się, że Twoja wersja Androida jest aktualna, a także zaktualizowałeś aplikację Google Chrome do najnowszej wersji.Otwórz aplikację mobilną Google Chrome i dotknij przycisku Karty w prawym górnym rogu.grupowanie zakładek na urządzeniu mobilnym krok 1Curtis Joe / Android AuthorityNastępnie naciśnij przycisk ⋮ w prawym górnym rogu. Z kolejnego menu wybierz Zakładki grup.grupowanie zakładek na telefonie komórkowym s2.1Curtis Joe / Android Authority Każda karta będzie miała puste kółka w prawym górnym rogu. Wybierz dowolne karty, które chcesz pogrupować, dotykając pustych kręgów; to je podświetli i odhaczy.grupowanie zakładek na telefonie komórkowym s3Curtis Joe / Android Authority Po zakończeniu dotknij Grupa w prawym górnym rogu.
CZYTAJ WIĘCEJ: Jak przywrócić karty w Google Chrome

Szybszy sposób grupowania kart Chrome na urządzeniach mobilnych

Otwórz Google Chrome na telefonie i naciśnij przycisk Tabs w prawym górnym rogu.grupowanie zakładek na urządzeniu mobilnym krok 1Curtis Joe / Android AuthorityTeraz na ekranie kart naciśnij i przytrzymaj (naciśnij i przytrzymaj) jedną z kart, które chcesz pogrupować.grupowanie zakładek metoda długiego naciśnięcia 1.1Curtis Joe / Android Authority Trzymając kartę, przeciągnij ją bezpośrednio na inną kartę, z którą chcesz ją pogrupować. Gdy wokół obu kart pojawi się większe pole, zwolnij kartę, aby upuścić ją w nowej grupie kart.grupowanie zakładek metoda długiego naciśnięcia 2.1Curtis Joe / Android AuthorityJaki jest skrót do otwierania karty w Chrome?Skrót klawiaturowy do otwierania karty Chrome w systemie Windows to Ctrl + T. Skrót klawiaturowy do otwierania karty Chrome na Macu to ⌘ Polecenie + t. Jaki jest skrót do zamykania karty w Chrome? Skrót klawiaturowy do zamykania karty Chrome w systemie Windows to Ctrl + w. Skrót klawiaturowy do zamykania karty Chrome na Macu to ⌘ Polecenie + w. Co oznacza karta pin w Chrome? Przypięcie karty w Google Chrome zablokuje ją po lewej stronie paska kart Chrome. Pokaże również tylko swoją ikonę; nie zobaczysz żadnego tekstu na karcie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android