IMAP, POP3 i SMTP dla AOL, Freenet, iCloud, Vodafone, Postal & Co.

IMAP, POP3 i SMTP dla AOL, Freenet, iCloud, Vodafone, Postal & Co.

Każdy, kto konfiguruje nową aplikację pocztową lub klienta pocztowego, potrzebuje ustawień IMAP, POP3 i SMTP, aby móc bezproblemowo odbierać i wysyłać wiadomości e-mail. Tutaj zebraliśmy dane od mniej popularnych dostawców poczty e-mail, takich jak Freenet, iCloud, Vodafone i Posteo.

Ustawienia IMAP, POP3 i STMP

Aby odbierać i wysyłać wiadomości e-mail od 1&1, t-online, Posteo & Co., musisz wprowadzić następujące adresy IMAP lub POP3 i SMTP wraz z powiązanymi z nimi portami w aplikacji poczty e-mail na urządzeniu mobilnym lub adresie e-mail. komputer. Obecnie możesz swobodnie wybierać pomiędzy protokołem IMAP lub POP3 u prawie wszystkich dostawców poczty e-mail.

IMAP (port)
POP3 (Port)
SMTP (port)

1 i 1
imap.1und1.de (993) pop.1und1.de (995) smtp.1und1.de (587 STARTTLS, 465 SSL)

AOL (aol.com)
imap.de.aol.com pop.aol.com smtp.de.aol.com (465)

AOL (aol.de i aim.com)
imap.aim.com pop.aim.com smtp.aim.com (465)

darmowa sieć
mx.freenet.de (993) mx.freenet.de (995) mx.freenet.de (587)

Poczta internetowa Google
imap.googlemail.com (993) pop.googlemail.com (995) smtp.googlemail.com (587 STARTTLS, 465 SSL)

iCloud
imap.mail.me.com (993) Nieobsługiwane smtp.mail.me.com (587)

Poczta kablowa

imap.kabelmail.de (993) pop3.kabelmail.de (995) smtp.kabelmail.de (465)

Perspektywy
imap-outlook.com (993) pop-mail.outlook.com (995) smtp-mail.outlook.com (587)

Post
posteo.de (143 STARTTLS, 993 SSL) posteo.de (110 STARTTLS, 995 SSL) posteo.de (587 STARTTLS, 465 SSL)

Vodafon
imap.email.vodafone.de (993) pop3.email.vodafone.de (995) smtp.email.vodafone.de (465 SSL, 587 TLS)

Wieśniak

imap.mail.yahoo.com (993) pop.mail.yahoo.com (995) smtp.mail.yahoo.com (587)

POP3/IMAP: Odzyskiwanie wiadomości e-mail nie działa?

W przypadku większości dostawców bezpłatnej poczty wystarczy ustawić prawidłowe porty w swoim kliencie poczty e-mail. Jednak kilku dostawców ukrywa protokoły e-mail POP3 lub IMAP za zaporą. Najpierw musisz utworzyć płatne konto premium, aby móc korzystać z POP3 lub IMAP.

Inni dostawcy, np. GMX, również umożliwiają dostęp do wiadomości e-mail za pośrednictwem POP3 i IMAP, ale najpierw musisz aktywować określone ustawienie na stronie internetowej dostawcy. Gdy to zrobisz, będziesz mógł także uzyskać dostęp do swoich e-maili od tych dostawców za pomocą programów Outlook, Thunderbird i Co.

POP3, IMAP i SMTP?

POP3 I IMAP to oba protokoły do ​​zarządzania wiadomościami e-mail. Obydwa oferują zalety i wady. Chociaż masz szybki dostęp do wiadomości e-mail za pomocą protokołu POP3, możesz zarządzać swoimi skrzynkami odbiorczymi bezpośrednio za pomocą protokołu IMAP. Dokładną różnicę możesz przeczytać w następującym artykule:

The Sniemożliwe Mchorować Ttransfer Protokol (SMTP) potrzebujesz – jak sama nazwa wskazuje – do wysyłania e-maili. Jeśli więc nie chcesz tylko odbierać wiadomości e-mail na urządzeniu z systemem Android, Apple, Windows lub Linux, musisz także wprowadzić ustawienia protokołu SMTP dla swojego dostawcy poczty e-mail. Zebraliśmy je również dla Ciebie na poniższej liście.

Ustawienia zabezpieczeń poczty e-mail

Może się zdarzyć podczas konfiguracji, że wybrany klient poczty e-mail wyświetli komunikat z pytaniem, czy a Zaakceptowano certyfikat bezpieczeństwa Może. Taki certyfikat bezpieczeństwa może zapewnić bezpieczną transmisję danych logowania.

Jeśli nadal masz problemy z nawiązaniem połączenia, może być konieczne sprawdzenie ustawień SSL (szyfrowania). Ogólnie rzecz biorąc, opcja SSL jest opcjonalna, ale zawsze powinieneś z niej korzystać, w przeciwnym razie istnieje ryzyko bezpieczeństwa konta e-mail i hasła.

Jeśli ty Wybór pomiędzy STARTTLS i SSL/TLS Ty też powinieneś to zawsze mieć wybierz tę drugą opcję: Tutaj dane są od początku szyfrowane za pomocą protokołu TLS. W przypadku STARTTLS wiadomość jest najpierw wysyłana w formie niezaszyfrowanej, w postaci zwykłego tekstu. Jeśli nie możesz uniknąć STARTTLS, powinieneś ustawić opcje swojego klienta poczty e-mail tak, aby zatrzymywał transmisję, jeśli nie można wynegocjować szyfrowania.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Oprogramowanie open source vs oprogramowanie komercyjne – czego używasz?

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android