Ile pieniędzy zarabiają streamerzy Twitcha?

Ile pieniędzy zarabiają streamerzy Twitcha?

Jeśli rozważasz streaming na Twitchu jako potencjalną ścieżkę kariery, możesz się zastanawiać, ile pieniędzy możesz zarobić. Czy musiałbyś pracować w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na boku, czy mógłbyś z tego zrezygnować i zarabiać na życie wyłącznie z przesyłania strumieniowego? Zastanowimy się nad tym i nie tylko, gdy będziemy badać, ile zarabiają streamerzy Twitcha.
CZYTAJ WIĘCEJ: Jak rozpocząć przesyłanie strumieniowe na Twitchu z komputera?

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
Jeśli jesteś Towarzyszem lub Partnerem Twitcha, zarabiasz pieniądze na Twitchu poprzez Bity, subskrypcjeoraz reklamy. Dodatkowo możesz dodać przycisk Przekaż darowiznę, tworzyć treści na innych platformach, aby rozwijać swoją markę, współpracować z innymi markami i tworzyć gadżety.


KLUCZOWE SEKCJE

Jak streamerzy zarabiają pieniądze za pośrednictwem Twitcha?

Trochę wcześniej zgłębialiśmy ten temat, ale możesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem Twitcha tylko wtedy, gdy jesteś Partner Twitcha lub Przyłączać. Aby uzyskać więcej informacji na temat zostania Partnerem lub Towarzyszem Twitcha, zapoznaj się z naszym artykułem wprowadzającym, w którym wyjaśniamy wymagania i parametry obu programów. Czy streamerzy Twitcha zarabiają pieniądze na podstawie wyświetleń? Wyświetlenia i jednoczesni widzowie nie mają bezpośredniego wpływu na to, ile zarabiasz. Nie ma związku między wyświetleniami a zarobkami, ponieważ zarobki na Twitchu są uzyskiwane dzięki Bitsom, subskrypcjom i reklamom. Posiadanie większej liczby jednoczesnych widzów pomoże Ci zarobić pieniądze, ponieważ osoby te mogą przekazywać punkty, subskrybować Twój kanał lub oglądać reklamy podczas Twojego strumienia. Jeśli zakwalifikowałeś się już jako Partner lub Towarzysz Twitcha, istnieją trzy główne sposoby zarabiania pieniędzy za pośrednictwem samego Twitcha: Bity, subskrypcjeoraz reklamy.

Bity Twitcha

Bity Twitcha to cyfrowa waluta, za pomocą której ludzie mogą przekazać Ci darowizny podczas transmisji Doping lub rozszerzenia.
Curtis Joe / Android AuthorityPrzykład Twitcha „Cheer”. Jako streamer Twitch zarabiasz 0,01 USD za każdy bit Twitcha przekazany podczas transmisji Doping. „Cheer” pozwala widzowi wysłać wiadomość na czacie, która (a) pojawia się na ekranie podczas transmisji i (b) jest wypowiadana przez agenta zamiany tekstu na mowę. Możesz celowo wyciszyć funkcję Cheer podczas transmisji, co oznacza, że ​​nawet jeśli ktoś wyśle ​​wiadomość cheerującą, nie pojawi się ona w Twoim strumieniu ani nie zostanie nagłośniona. Będziesz chciał to zrobić tylko wtedy, gdy koncentrujesz się na grze lub aktywności, ponieważ zasadniczo powoduje to, że ludzie marnują swoje Bitsy.
rozszerzenie drganiaCurtis Joe / Android AuthorityPrzykład rozszerzenia „soundboard” Twitcha. Widzowie mogą również używać Twitch Bits na rozszerzeniach, które jako streamer musisz już ręcznie skonfigurować. Jeśli widzowie aktywują rozszerzenie za pomocą swoich Bitsów, otrzymasz tylko 80% z tych 0,01 USD za Bit, podczas gdy 20% trafia do programisty rozszerzenia. Rozszerzenia dają widzom więcej opcji i mogą zachęcić ich do pozostania przy nim.
lokalizacja drgawekCurtis Joe / Android AuthorityGdzie znaleźć sumę Twitch Bits. Dla niewtajemniczonych Bits to wirtualna waluta, którą można kupić za pośrednictwem Twitcha, która według Twitcha „daje ci moc zachęcania i okazywania wsparcia streamerom, przyciągania uwagi na czacie za pomocą animowanych emotikonów, głosowania w ankietach, zdobywania uznania dzięki odznakom, tabelom wyników, i potwierdzenie od streamera, z jeszcze większymi możliwościami w rozszerzeniach”. Aby sprawdzić swoje aktualne saldo Twitch Bits, kliknij Zdobądź bity u góry strony. Twoje saldo Bity Twitcha pojawi się pod nagłówkiem „Kup Bity”. Co robisz z Twitch Bits? Możesz używać Twitch Bits do cheerowania lub używać rozszerzenia podczas transmisji streamera. Doping sprawia, że ​​wszystko, co wpiszesz w wiadomości cheerującej, pojawia się na ekranie w strumieniu. Jeśli streamer ma to włączone, Twoja wiadomość może być również odczytana na głos w trybie zamiany tekstu na mowę. Coś się wydarzy podczas transmisji, gdy użyjesz rozszerzenia z Bitsami; na przykład czasami streamery włączają rozszerzenie „soundboard”, gdzie, jeśli używasz Bitsów, podczas transmisji odtwarzany jest dźwięk.

Subskrypcje

Kiedy ludzie subskrybują Twój kanał Twitch, dzielisz zarobki z Twitchem pięćdziesiąt pięćdziesiąt. Oznacza to, że im więcej osób miesięcznie subskrybuje Twój kanał, tym więcej możesz zarobić.drganie przycisku subskrypcjiCurtis Joe / Android AuthoritySubskrypcje stanowią dużą część dochodu, który zarabiasz na Twitchu. Jednak zachęcenie ludzi do subskrybowania Twojego kanału, gdy dopiero zaczynasz, nie jest łatwe. Musisz dbać o wyjątkowe treści i regularnie przesyłać strumieniowo. Po pierwsze, zachęcaj ludzi do Podążać Twój kanał. Po tym, jak będą Cię obserwować przez jakiś czas, możesz zacząć próbować nakłonić ich do kliknięcia tego w kształcie gwiazdy Subskrybuj przycisk. Jak zasubskrybować streamer Twitcha za darmo? Nie jest to możliwe. Streamerzy Twitcha zarabiają większość swoich dochodów z pieniędzy za subskrypcję, więc nie jest tak, że możesz po prostu jeździć za darmo. To powiedziawszy, jeśli chcesz po prostu regularnie oglądać ich zawartość, możesz kliknąć Obserwuj, aby je obserwować. Alternatywnie, jeśli jesteś subskrybentem Amazon Prime, otrzymasz jedną bezpłatną miesięczną subskrypcję Twitcha, jeśli połączysz swoje dwa konta.

Reklamy

Reklamy to niezawodny, spójny sposób na zarobienie trochę pieniędzy ze swoich strumieni. Jednak niekoniecznie zalecamy dodawanie do strumieni zbyt wielu reklam.Przykład reklamy TwitchaCurtis Joe / Android AuthorityJeśli widzowie subskrybują Twitch Turbo, nie ma to większego znaczenia, ponieważ nie zobaczą żadnych reklam, które umieszczasz podczas transmisji. Jeśli jednak tak nie jest – a większość widzów nie korzysta z subskrypcji Twitch Turbo – będą musieli oglądać potencjalnie długą reklamę podczas transmisji. Reklamy są jednym z głównych powodów, dla których ludzie przestają oglądać strumienie. Tak więc, gdy budujesz swoją publiczność i próbujesz skłonić ludzi do subskrybowania Cię, nie sugerujemy dodawania żadnych reklam podczas Twoich transmisji.

Inne sposoby zarabiania pieniędzy jako streamer Twitch

Twitch na smartfonie zdjęcie stockowe 13Edgar Cervantes / Android AuthorityBity, subskrypcje i reklamy to podstawowe sposoby zarabiania pieniędzy tylko przez Twitch. Nie są to jednak jedyne opcje. Istnieją inne sposoby zarabiania pieniędzy jako streamer Twitcha, które niekoniecznie mają coś wspólnego z samym Twitchem. Niektóre rzeczy, które możesz zrobić, to dodanie przycisku Przekaż darowiznę pod strumieniem, rozszerzenie marki na platformy takie jak YouTube, kapitalizacja na sponsoringu i partnerstwieoraz sprzedaż towarów.

Przycisk Przekaż darowiznę (zewnętrzne usługi darowizn)

Jako streamer Twitch możesz skonfigurować panel pod swoim strumieniem lub w sekcji Informacje na Twoim kanale, który pozwoli innym przekazywać Ci pieniądze bezpośrednio. Skonfigurowanie jednego z tych dedykowanych paneli darowizn za pośrednictwem Stream Elements i Streamlabs umożliwi przyjmowanie bezpośrednich darowizn od użytkowników bez obaw o utratę części.

znajdź ich napiwek lub przycisk darowizny i kliknij goCurtis Joe / Android AuthorityZlokalizuj przycisk darowizny. Pamiętaj, że przycisk darowizny każdego streamera będzie wyglądał inaczej! Chociaż jest to łatwy sposób na wygenerowanie dodatkowego dochodu, nie oczekuj, że z samych darowizn zarobisz ogromne kwoty. Bardzo niewiele osób klika przycisk darowizny, chyba że istnieją dodatkowe korzyści, takie jak ekskluzywny przycisk czatu lub podświetlona wiadomość.

Przejdź na inne platformy

Innym niesamowitym sposobem na zarabianie pieniędzy jako streamer Twitch jest przejście na inne platformy. Oznacza to stworzenie społeczności dla siebie na Discordzie, oficjalne konto na Twitterze i Instagramie oraz oczywiście założenie kanału na YouTube.xqc ytCurtis Joe / Android Authority Kanał YouTube popularnego streamera xQc. Jak wspomnieliśmy wcześniej, YouTube jest postrzegany przede wszystkim jako miejsce, w którym można oglądać stałe filmy. Ponieważ transmisje na Twitchu odbywają się w czasie rzeczywistym, YouTube to świetne miejsce do przesyłania klipów i najciekawszych momentów z Twoich transmisji dla tych, którzy je przegapili.

Sponsoring, partnerstwa i marketing afiliacyjny

To prowadzi nas do sponsoring, Związki partnerskieoraz Marketing afiliacyjny. Są to różne metody współpracy z bardziej znanymi markami, które mogą wykorzystać Ciebie i Twoją platformę do reklamowania swoich produktów. W zamian zyskasz z nich określoną kwotę przychodów.marketing xqcCurtis Joe / Android Authority Potrzeba czasu, aby te większe organizacje zobaczyły Cię jako platformę do sprzedaży swoich produktów. Musisz osiągnąć punkt, w którym Twoje obserwacje są znaczące i już zarabiasz jako streamer.
xQc pojemnik na sokCurtis Joe / Android AuthorityTwitch streamer xQc jest sponsorowany przez GFUEL. Dobrym przykładem współczesnego sponsoringu jest partnerstwo xQc z GFUEL. W 2021 roku GFUEL wypuścił zainspirowany przez niego smak o nazwie „The Juice”.

Towary

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zarobić pieniądze – i dotyczy to nawet tych, którzy nie streamują na Twitchu – to zacząć sprzedawać swoją markę za pośrednictwem towarów. Gadżety umożliwiają widzom posiadanie czegoś, co jest z Tobą powiązane.gadżety zenCurtis Joe / Android AuthorityZanim zaczniesz tworzyć gadżety, które mogą, ale nie muszą być sprzedawane, poproś widzów o ich opinię. Na koniec dnia chcesz zapewnić im opcje merchów, które faktycznie kupili.

Ile zarabiają (popularne) streamery Twitcha?

Od sierpnia 2019 r. do października 2021 r. Critical Role zarobił 9,6 mln USD, xQc zarobił 8,4 mln USD, a summit1g zarobił 5,8 mln USD. Były to trzy najpopularniejsze streamery Twitch w tym okresie. Zarabianie tego rodzaju pieniędzy jest bardzo trudne jako streamer Twitch. Musisz stale się rozwijać i regularnie streamować, zawsze mając oko na to, czego chcesz i czego chcą Twoi widzowie. Mali streamerzy, którzy są Towarzyszami Twitcha, mogą zwykle zarabiać od 50 do 1500 USD miesięcznie, jeśli pracują bardzo ciężko i regularnie zdobywają widzów, obserwujących i subskrybentów. Według przecieku z października 2021 r.: 100 najlepszych streamerów Twitcha zarabia co najmniej 32 850 USD miesięcznie za pośrednictwem Twitcha. 1000 najlepszych streamerów Twitcha zarabia co najmniej 7063 USD miesięcznie za pośrednictwem Twitcha. 10 000 najlepszych streamerów Twitcha zarabia co najmniej 904 USD miesięcznie za pośrednictwem Twitcha. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android