Identyfikuj rośliny: zalecane aplikacje do rozpoznawania roślin

Identyfikuj rośliny: zalecane aplikacje do rozpoznawania roślin

Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji na smartfony do identyfikacji roślin, które pomogą Ci zidentyfikować rośliny, które zauważyłeś. Abyś mógł lepiej ocenić, które aplikacje są szczególnie polecane do wykrywania roślin, w poniższym artykule przedstawimy trzy najlepsze aplikacje z tej kategorii.

Wersja:3.14.5

Języki Niemiecki

Platformy: Android

Nie tylko wyższe temperatury są dobrym powodem do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie. Kwitnąca przyroda ma również wiele atrakcji dla uważnego obserwatora. Jeśli chcesz wiedzieć, która roślina tak bardzo Cię urzeka, możesz to łatwo sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfona. Trójka najlepszych Określ aplikacje do sadzenia przedstawimy Cię poniżej.

Określ rośliny za pomocą Pl@ntNet

Aplikacja Pl@ntNet identyfikuje rośliny na podstawie zdjęć. Oznacza to, że robisz zdjęcie rośliny, którą chcesz zidentyfikować, za pomocą aparatu w smartfonie, a następnie aplikacja używa oprogramowania do rozpoznawania, aby określić, która to roślina. Jeśli identyfikacja się powiedzie, możesz wysłać wynik do połączonej społeczności i tym samym przyczynić się do rozszerzenia i tak już bardzo obszernej bazy danych roślin.

Zalety Wady Przyjazny dla użytkownika Obszerna baza danych roślin Aktywna społeczność Nie rozpoznaje roślin ozdobnych

Android:

Identyfikacja instalacji Pl@ntNet

PlantNet

iPhone/iPad:

PlantNet

PictureThis: Zidentyfikuj rośliny ozdobne i uzyskaj wskazówki

Podobnie jak Pl@ntNet, PictureThis umożliwia identyfikację roślin za pomocą aparatu w smartfonie, ale w przeciwieństwie do tego drugiego rozpoznaje także rośliny ogrodowe. Aplikacja PictureThis oferuje również funkcję diagnostyczną, za pomocą której można zidentyfikować choroby roślin, oraz zawiera przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin. Jednak pełna wersja PictureThis jest płatna.

Zalety Wady Rozpoznaje rośliny ogrodowe Funkcja diagnostyki chorób Zawiera wiele wskazówek pielęgnacyjnych Płatna pełna wersja Dość dużo reklam

Android:

PictureThis rośliny określająPictureThis rośliny określają

Glority Global Group Ltd.

iPhone/iPad:

PictureThis: Kwiaty i drzewaPictureThis: Kwiaty i drzewa

Glority Global Group Ltd.

Zidentyfikuj dzikie rośliny za pomocą Flora Incognita

Aplikacja Flora Incognita jest wspólnym projektem Politechniki w Ilmenau i Instytutu Biogeochemii Maxa Plancka i jest szczególnie odpowiednia do wykrywania rodzimych dzikich roślin za pomocą aparatu w smartfonie. Podobnie jak w przypadku Pl@ntNet, możesz przesyłać zrobione przez siebie zdjęcia i tym samym przyczynić się do rozszerzenia bazy danych aplikacji. Jednak Flora Incognita nie nadaje się do identyfikacji roślin ozdobnych.

Zalety Wady Dobrze nadaje się do identyfikacji rodzimych roślin dziko rosnących Możliwy aktywny udział Nie nadaje się do identyfikacji roślin ozdobnych

Android:

Flora nieznanaFlora nieznana

Politechnika Ilmenau

iPhone/iPad:

Flora nieznanaFlora nieznana

Patryk Maeder

Wniosek

Zarówno Pl@ntNet, jak i Flora Incognita doskonale nadają się do wykrywania dzikich roślin, są bezpłatne, oferują użytkownikowi możliwość współpracy i wiele dodatkowych informacji o wykrytych roślinach. Pl@ntNet ma większą bazę danych, ale nie zawsze niezawodnie rozpoznaje rośliny. Jednak wyżej wymienione aplikacje nie nadają się do identyfikacji roślin ozdobnych. W tym celu można skorzystać z dostępnej odpłatnie w pełnej wersji aplikacji PictureThis, która zawiera również wskazówki pielęgnacyjne oraz funkcję diagnostyki chorób roślin.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android