Honor Magic 4 Pro: chiński producent słucha krytyków

Honor Magic 4 Pro: chiński producent słucha krytyków

Honor chce zająć miejsce Huawei i zrobił to już w Chinach. Teraz, wraz z Honor Magic 4 Pro, kolejny topowy smartfon wchodzi na rynek w Niemczech w cenie 1099 euro. Technicznie i optycznie prawdziwa gratka. Jednak, jak pokazują pierwsze testy zza oceanu, wyraźnie widać problemy z oprogramowaniem – zwłaszcza z gwarancją aktualizacji. Krytyka została wysłuchana.

Honor Magic 4 Pro: gwarancja aktualizacji powinna być lepsza

Aktualizacja z 27 maja 2022 r.: Honor wziął sobie do serca krytykę i odpowiedział na naszą W odpowiedzi na politykę aktualizacji opublikowano następujące oświadczenie:

Obecnie aktualizujemy naszą politykę aktualizacji — również ze względu na opinie naszych klientów w kontekście bieżących premier. Oczywiście zmieniona polityka dotyczy również urządzeń Magic4 Pro z mocą wsteczną. Chcemy również oferować naszym klientom pozytywne wrażenia użytkownika w perspektywie długoterminowej i oferować im pozytywne wrażenia użytkownika z Magic4 Pro przez długi czas.

To już brzmi bardzo dobrze. Dwa lata aktualizacji to po prostu za mało. Honor poinformuje nas, czy będzie coś konkretnego na ten temat, którym oczywiście podzielimy się z Państwem.

Tymczasem trwa kampania przedsprzedażowa. Smartwatch i słuchawki otrzymasz za darmo przy zakupie Honor Magic 4 Pro (patrz Honor). Niestety bezprzewodowa stacja ładująca jest już wyprzedana. Oczywiście dotyczy to również zakupów z umową.

Oryginalny artykuł:

Wraz z Honor Magic 4 Pro wprowadza się naprawdę ważny smartfon dla chińskiej firmy. Chcesz podbić rynek, tak jak zrobił to Huawei kilka lat temu przed wprowadzeniem zakazu w USA. Honor jako niezależny producent smartfonów jest darmowy i może wystartować. Przedsprzedaż w Niemczech rozpocznie się 24 maja 2022 r.. Premiera rynkowa nastąpi 31 maja 2022 r. Honor Magic 4 Pro ze Snapdragonem 8 Gen 1, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej i specjalną potrójną kamerą trafia do nas za 1099 euro.

Podczas gdy sprzęt Honor Magic 4 Pro uzyskał dość dobre wyniki w testach The Verge lub AndroidAuthority, oprogramowanie nie wypadło tak dobrze. W szczególności The Verge zauważył wiele irytujących nawyków Magic UI 6.0 opartego na Androidzie 12. Ale największym rozczarowaniem jest gwarancja aktualizacji, której w zasadzie nie ma wcale. Honor chce rozpowszechniać aktualizacje tylko przez dwa lata. Czy to nowe wersje Androida, czy aktualizacje zabezpieczeń. Po dwóch latach to koniec. Pamiętaj, że ze smartfonem za 1099 euro.

Dla porównania: w zasadzie wszyscy inni znani producenci smartfonów oferują co najmniej trzy aktualizacje Androida i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. Google i Samsung oferują nawet pięcioletnie aktualizacje. Samsung ma nawet cztery nowe wersje Androida, podczas gdy Google obiecuje trzy nowe wersje Androida. Kupujący coraz dłużej korzystają ze smartfonów, więc dwuletnia gwarancja aktualizacji Honora jest po prostu przestarzała.

Co potrafi aparat Honor Magic 4 Pro:

Honor Magic 4 Pro: Na początek są prezenty

Jeśli nie zniechęca Cię gwarancja krótkiej aktualizacji, możesz ją kupić od 24 maja w cenie 1099 euro. Osoby zamawiające w przedsprzedaży otrzymują bezpłatnie zegarek Honor Watch GS3 i bezprzewodową ładowarkę, która szybko ładuje smartfon mocą 100 watów (źródło: Honor). Całkowita wartość to około 340 euro. Gdyby polityka aktualizacji była na poziomie konkurencji, smartfon byłby naprawdę dobrą opcją na przyszłość.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android