Google Pixel 8: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć (aktualizacja: 14 marca)

Google Pixel 8: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć (aktualizacja: 14 marca)

Robert Triggs / Autorytet AndroidaAktualizacja, 13 marca 2023 r. (13:34 ET): To centrum zostało zaktualizowane, aby zawierało pierwsze ujawnione rendery Google Pixel 8 Pro.


Oryginalny artykuł: Seria Google Pixel 7 zrobiła furorę w październiku 2022 r., zdobywając zarówno nasze nagrody Editor’s Choice, jak i Reader’s Choice w 2022 r. Zdecydowanie rozumiemy, dlaczego, ponieważ telefony zapewniały przyzwoitą wydajność, dopracowane oprogramowanie i świetne wrażenia z użytkowania aparatu (jak zwykle w przypadku telefon Google). Teraz, gdy te telefony są dostępne na rynku od kilku miesięcy i ugruntowały swoją pozycję wśród najlepszych telefonów z Androidem, jesteśmy ciekawi, jak Google może je ulepszyć dzięki serii Pixel 8. Zebraliśmy więc wszystkie najbardziej znaczące plotki i przecieki dotyczące Pixela 8 w jednym miejscu, a także przygotowaliśmy listę życzeń dla tych telefonów.

Czy będzie seria Google Pixel 8?

Google wypuszcza flagowego Pixela lub dwa co roku od pierwszej linii Pixel w 2016 roku. Są więc duże szanse, że rodzina Pixel 8 zadebiutuje w 2023 roku. Wiarygodny niemiecki outlet WinFuture wcześniej potwierdził w listopadzie 2022 roku, że Pixel 8 i Pixel 8 Pro rzeczywiście nadchodzą i będą miały odpowiednio nazwy kodowe „Shiba” i „Husky”.

Kiedy będzie data premiery Pixela 8?

Google Pixel 7 tylna szyba kładąca sięRyan Haines / Urząd ds. Androida
Data premiery serii Pixel 7: 6 października 2022 r
Data premiery serii Pixel 6: 19 października 2021 r
Data premiery Pixela 5: 30 września 2020 r. Google zwykle wprowadza na rynek swoje flagowe telefony w październiku każdego roku, a seria Pixel 7 i Pixel 6 duet są ujawniane w tym miesiącu. Pixel 5 został wprowadzony na rynek 30 września, ale był to raczej wyjątek niż reguła, ponieważ wszystkie poprzednie urządzenia zostały wprowadzone na rynek w październiku. Nie trzeba dodawać, że można się spodziewać, że data premiery Pixela 8 przypadnie na wrzesień lub październik 2023 r.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miała seria Pixel 8?

Nie widzieliśmy jeszcze wielu wycieków rodziny Pixel 8, ale wciąż jest przyzwoita ilość informacji. Oto, co wiemy o telefonach pod względem wyglądu, funkcji i ogólnej specyfikacji.

Tensor nowej generacji

Obraz funkcji testu porównawczego Google Tensor G2Robert Triggs / Android AuthorityWinFuture jako pierwszy poinformował, że seria Pixel 8 otrzyma procesor nowej generacji Tensor o nazwie kodowej „Zuma”. Zostało to potwierdzone przez naszą własną mapę drogową Google Pixel, która wyciekła. Nie ma słowa na temat specyfikacji i możliwości Tensor G3, ale mamy nadzieję, że Google przestawi się na bardziej nowoczesne rdzenie procesora, ponieważ Tensor G2 wciąż jest kilka generacji za najnowszymi rdzeniami ARM. W lutym otrzymaliśmy pewne dowody sugerujące, że Google rzeczywiście może pójść tą drogą i włączyć bardziej nowoczesne rdzenie. W pierwszej wersji deweloperskiej Androida 14 Mishaal Rahman odkrył funkcję o nazwie „Zaawansowana ochrona pamięci”. Ta funkcja zapobiegłaby błędom w obsłudze pamięci w rodzimych językach programowania, takich jak Memory Tagging Extension (MTE) w procesorach ARMV9. Układ Tensor G2 – znajdujący się w Pixel 7 i Pixel 7 Pro – składa się z rdzeni procesora ARMV8.2 i dlatego nie może obsłużyć tej funkcji. Jednak nowa funkcja Androida 14 umożliwia MTE na kompatybilnych urządzeniach ARMV8.5+. Sugeruje to, że Tensor G3 będzie miał co najmniej rdzeń procesora ARMV8.5. Mamy również nadzieję, że nowy chipset zapewni chłodniejsze wrażenia, ponieważ narzekaliśmy na ogrzewanie w naszej recenzji Pixela 7. Dodatkowo przeciek z WinFuture wskazywał również na 8 GB pamięci RAM dla standardowego Pixela 8 i 12 GB pamięci RAM dla wariantu Pro. Jest to zgodne z serią Pixel 7. Oczekuje się, że seria Pixel 8 będzie oferować chipset Tensor G3. WinFuture twierdzi również, że Pixel 8 będzie miał wyświetlacz o rozdzielczości 2268 x 1080, podczas gdy Pixel 8 Pro będzie miał ekran o rozdzielczości 2822 x 1344. Ta ostatnia rozdzielczość jest nieco niższa w porównaniu z panelami Pixel 6 Pro i Pixel 7 Pro 1440p. Zgadujemy, że standardowy Pixel 8 zachowa baterię 4300 mAh lub wyższą, podczas gdy Pixel 8 Pro może zachować baterię ~ 5000 mAh. Co do prędkości ładowania? Desperacko chcemy zobaczyć znaczące skrócenie czasu ładowania, ale nie postawilibyśmy na to.

kamery

Tylne aparaty Google Pixel 7Adamya Sharma / Android Authority Google trzyma się podobnych systemów kamer już od dwóch pokoleń, a jedyną prawdziwą zmianą sprzętową jest przejście Pixela 7 Pro na teleobiektyw 5x 48MP zamiast strzelanki 4x. W przeciwnym razie nadal masz tutaj ten sam główny aparat 50 MP Isocell GN1. Warto również zauważyć, że obsługa rozłożonej technologii HDR może przynieść kilka korzyści w porównaniu z obecnymi pikselami. Korzyści te to szybsze, wydajniejsze ujęcia HDR wraz z większą ilością szczegółów i bogatszymi kolorami. W przeciwnym razie historia mówi nam, że zobaczymy dwa tylne aparaty w Pixel 8 (główny i ultraszeroki) oraz trzy tylne strzelanki w modelu Pro (główny, ultraszerokokątny i peryskopowy teleobiektyw). Ale będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, czy kolejne flagowce Google mogą po raz kolejny znaleźć się wśród najlepszych telefonów z aparatem, jakie możesz kupić.

Projekt

Pixel 8 Pro 5K3 skalowany 1Google całkowicie zmienił wygląd pikseli dzięki serii Pixel 6. W przypadku serii Pixel 7 firma udoskonaliła tylko ten projekt i wygląda na to, że mogliśmy zobaczyć podobne iteracje dla serii Pixel 8. Mamy tu do czynienia z pewnymi subtelnymi zmianami. Ramki wyświetlacza wyglądają na znacznie cieńsze. Ten wyświetlacz jest również płaski, pierwszy w telefonach Pro od Google. Moduł tylnej kamery ma nieco nowy wygląd, a wszystkie trzy kamery są zamknięte w jednej szklanej „pigułce”, w przeciwieństwie do konstrukcji „pigułka + kółko” w Pixel 7 Pro. Wydaje się również, że pod lampą błyskową aparatu znajduje się dodatkowy czujnik, chociaż to, co robi ten czujnik, jest na razie tajemnicą. Jednak poza tymi czterema rzeczami nie widzimy zbyt wielu innych zmian. Nawet ogólne wymiary urządzenia — 162,6 x 76,5 x 8,7 mm — niewiele różnią się od wymiarów Pixela 7 Pro wynoszących 162,9 x 76,6 x 8,9 mm. Nadal czekamy na rendery waniliowego Pixela 8, ale powinny wkrótce wylądować. Tymczasem nasze własne informacje uzyskane z zaufanego źródła mówią, że Pixel 8 będzie w rzeczywistości mniejszy niż Pixel 7 (zarówno pod względem wyświetlacza, jak i ogólnego rozmiaru). Dlatego fani bardziej kompaktowego flagowca Pixel powinni mieć oko na ten model.

Jakie będą ceny Pixela 8 i Pixela 8 Pro?

Ceny serii Pixel 7
Cena Pixela 7 i Pixela 7 Pro: 599 USD i 899 USD
Cena Pixela 6 i Pixela 6 Pro: 599 USD i 899 USD
Cena Pixela 5: 699 USD Google zrobił ogromny plusk z Pixelem 6, kiedy został wprowadzony na rynek za 599 USD, nadal oferując tę ​​samą cenę z Pixelem 7. Tymczasem Pixel 6 Pro i Pixel 7 Pro kosztowały 899 USD, co stanowi dobrą ofertę w porównaniu do inne flagowce premium na rynku. Nie widzieliśmy jeszcze żadnych wycieków związanych z ceną Pixela 8 i Pixela 8 Pro, ale mamy nadzieję, że Google utrzyma takie same ceny jak poprzednie urządzenia. Jednak nie zdziwilibyśmy się, gdyby w świetle inflacji, gospodarki i innych czynników nastąpiła niewielka podwyżka cen.

Seria Pixel 8: co chcemy zobaczyć

Szybsze ładowanie przewodowe

Wtyczka ładowarki Google Pixel 30WRobert Triggs / Android AuthorityJedną z najbardziej rozczarowujących rzeczy w serii Pixel 7 jest długi czas ładowania przewodowego. Telefony oferują prędkości ładowania od 20 do 23 W, co daje pełne naładowanie w ponad 90 minut. To niewiarygodnie wolno w porównaniu nawet ze średnimi i niskimi urządzeniami innych marek. Naprawdę chcemy, aby Google podniósł stawkę dzięki szybszym ładowaniom. Nie prosimy o ładowanie 80 W+, ale nawet stałe prędkości 30 W lub 40 W znacznie skróciłyby czas ładowania.

Teleobiektyw w Pixelu 8

aparaty Google Pixel 7 Pro 2Ryan Haines / Android Authority Standardowe Pixele 6 i 7 są wyposażone w ten sam system tylnych kamer, a mianowicie główny aparat 50 MP i ultraszerokokątny obiektyw 12 MP. Tak więc ci, którzy chcą robić zdjęcia w dowolnym powiększeniu, będą musieli polegać na niższej jakości Super Res Zoom zamiast dedykowanego teleobiektywu. Mamy nadzieję, że w 2023 roku zobaczymy dedykowany teleobiektyw na standardowym Pixelu 8, ponieważ powinno to zaowocować w powiększeniu o wyższej jakości. Nie prosimy o aparat 4x lub 5x, ale nawet aparat 2x lub 3x byłby przydatnym dodatkiem. Co więcej, Google może używać tego aparatu w połączeniu z Super Res Zoom, aby uzyskać przyzwoite zdjęcia 5x lub wyższe, jak widzieliśmy w telefonach Pixel 4.

Zachowaj aktualne metki cenowe

Google Pixel 7 w dłoniAdamya Sharma / Android AuthorityDwie ostatnie generacje Pixeli utrzymały te same ceny, czyli 599 dolarów za model waniliowy i 899 dolarów za wariant Pro. Mówiąc najprościej, są to doskonałe ceny w porównaniu z podobnie wyposażonymi konkurencyjnymi telefonami flagowymi. Trzymamy kciuki, aby Pixel 8 i Pixel 8 Pro kontynuowały ten trend w 2023 roku. Alternatywnie, mamy nadzieję, że Google wprowadzi tylko niewielką podwyżkę cen ( np. od 20 do 50 USD), jeśli bezwzględnie musi podnieść cenę.

Co chcielibyście zobaczyć z serii Pixel 8?

1146 głosów Szybsze ładowanie przewodowe39%Telekamera w modelu waniliowym22%Takie same ceny jak w poprzednich modelach38%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android