Google Pixel 7 Pro ponownie: dobre i złe sześć miesięcy później

Google Pixel 7 Pro ponownie: dobre i złe sześć miesięcy później

Kiedy Pixel 7 Pro został wprowadzony na rynek w październiku 2022 r., wydawało się, że Google wykonał magiczną sztuczkę i wreszcie naprawił telefon. Świetne funkcje i realistyczna cena zostały zwieńczone entuzjastycznymi recenzjami Pixela 7 Pro, do tego stopnia, że ​​zdobył on zarówno nasze nagrody Editor’s Choice, jak i Reader’s Choice dla smartfona roku. Ale czy coś się zmieniło sześć miesięcy później? Czy Pixel 7 Pro nadal jest jednym z najlepszych telefonów z Androidem, jakie można kupić w 2023 roku? Używam Pixela 7 Pro jako mojego głównego telefonu od czasu jego premiery i jestem gotowy, aby zagłębić się i podzielić jego najlepszymi i najmniej imponującymi aspektami po całym tym czasie.

dobro

Najlepszy Pixel pod każdym względem

Rita El Khoury / Android Authority W 2021 roku Pixel 6 Pro zapoczątkował nową erę w biznesie smartfonów Google, skupiając się na wewnętrznym procesorze, unikalnym nowym projekcie, udoskonalonym Androidzie z Material You i rosnącym ekosystem akcesoriów. Ale Pixel 6 Pro był pełen problemów i wszystkie oczy skierowane były na jego następcę. Czy Pixel 7 Pro rozwiązałby te problemy, czy też je utrwalił? Google zajęło siedem pokoleń, aby w pełni udoskonalić swoją serię Pixel, ale w końcu to zrobił. Krótko mówiąc, Pixel 7 Pro udoskonalił wszystko, co widzieliśmy w 6 Pro. Krzywizny wyświetlacza są mniej drastyczne i łatwiejsze w użyciu podczas przesuwania od krawędzi, metalowa ramka przechodzi w wybrzuszenie aparatu, zapewniając bardziej elegancki wygląd, a telefon lepiej leży w dłoni. Po trzymaniu i używaniu 7 Pro przez kilka miesięcy powrót do 6 Pro wydaje się właściwym obniżeniem wersji. Pixel 7 Pro ma również szybszy procesor Tensor G2, jaśniejszy wyświetlacz, bezproblemowy skaner linii papilarnych na wyświetlaczu, który działa być niezawodnym, lepszym obiektywem zmiennoogniskowym i – o ile nam wiadomo – żadnym z problemów z łącznością Pixela 6 Pro. To wszystko, do czego dążył Pixel 6 Pro, ale lepsze. Wszystkie te ulepszenia zostały połączone z lepszą ogólną kontrolą jakości. Sześć miesięcy później jasne jest, że niesławne wady, awarie i błędy linii Pixel nie uderzyły w serię Pixel 7 tak bardzo, jak jej poprzednicy, tak bardzo, że zapomnieliśmy, że dotyczyły one poprzednich modeli. Nadal zgłaszamy problem z telefonem tu czy tam na Android Authority, ale nie więcej niż inne flagowce i zdecydowanie nie tak bardzo, jak w przypadku Pixela 6 i innych przed nim.

Doskonały aparat

Google Pixel 7 Pro leszczyna skupia się na wypukłości aparatuRita El Khoury / Android Authority Dzięki wiedzy fotograficznej Google najnowsze Pixele są uważane za jedne z najlepszych telefonów z aparatem i dlatego zawsze są uwzględniane w każdym przeprowadzanym przez nas teście porównawczym. Właśnie dlatego Pixel 7 Pro jest częścią rozmowy, nawet gdy robimy sesję zdjęciową Samsunga Galaxy S23 Ultra, telefonu, który jest znacznie droższy i zawiera astronomicznie lepszy sprzęt fotograficzny na papierze. Bez względu na temat lub sytuacji oświetleniowej, są szanse, że dostanę świetne zdjęcie z Pixela 7 Pro. Ponad 3000 zdjęć później, można śmiało powiedzieć, że naprawdę doceniam tę niezawodność. Krajobrazy lub sceny miejskie, jedzenie lub przyroda, dzień lub noc, obiekty statyczne lub poruszające się, zdjęcie lub wideo; Jestem przekonany, że mój telefon poradzi sobie ze wszystkim. Od lat wychwalam fotografię Pixels i myślę, że najbardziej błyszczy ona w przypadku obiektów, które fotografujemy najczęściej — ludzi i zwierząt. Pixel 7 Pro przenosi to na nowy poziom dzięki wydajności zoomu, która pozostaje sprawna do 20x, schludnemu trybowi makro i doskonałej wydajności nocnej. Stał się również moim najlepszym aparatem koncertowym zarówno do zdjęć, jak i filmów, wykorzystując ten zoom, aby dotrzeć do sedna akcji, nawet gdy siedzę daleko i mam zasłonięty widok. Chociaż mogą nie zapewniać absolutnie najlepszego zdjęcia w każdym ustawieniu, czujniki Pixel 7 Pro nadal uderzają powyżej swojej wagi w większości sytuacji.

Niepodważalna wartość

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S22 Ultra vs Pixel 7 Pro z bliskaRobert Triggs / Android Authority Pomimo rosnących cen smartfonów na całym świecie, Google utrzymał cenę serii Pixel 7 na poziomie swojego poprzednika. To było godne pochwały pod koniec 2022 roku, ale teraz, w 2023 roku, robi jeszcze większe wrażenie. Za 899 USD flagowiec Google jest o 100 USD tańszy niż Samsung Galaxy S23 Plus i Apple iPhone 14 Pro, ale często porównuje się go ze znacznie droższym Galaxy S23 Ultra i iPhone’a 14 Pro Max. Nie tylko przez nas, ale przez każdą publikację techniczną. To doskonały smartfon w przystępnej cenie i pod tym względem istnieje we własnej lidze. Moglibyśmy spędzić godziny na sprawdzaniu każdego elementu sprzętowego i wyjaśnianiu, w jaki sposób jest to krok za tym telefonem lub innym telefonem, ale Pixel 7 Pro jest znacznie lepszy niż suma jego części w codziennym użytkowaniu. To doskonały smartfon w przystępnej cenie i pod tym względem istnieje w swojej własnej lidze. Kwartalne spadki funkcji również zapewniają świeżość, nawet jeśli będę szczery i powiem, że kilka ostatnich kropli nic nie przyniosło przełomowe. A lista ekskluzywnych funkcji Pixela wydłuża się z każdym rokiem, zapewniając telefonowi lepszą wartość. Odejmiemy jednak punkt za czteroletnie zobowiązanie Google do aktualizacji. Powinien co najmniej pasować do piątki Samsunga.

Złe

Taka sobie ergonomia

Google Pixel 7 Pro w dłoni z jasną tapetą ekranu głównego na pomarańczowym tleRita El Khoury / Android Authority Na papierze Pixel 7 Pro ma prawie takie same wymiary i wagę jak Pixel 6 Pro, ale inaczej leży w dłoni, jak wspomniałem wcześniej. Jest łatwiejszy do uchwycenia, ma bardziej zrównoważony rozkład ciężaru i jest przyjemniejszy w użyciu. Jest również bardziej przyjazny dla dłoni niż większość innych dużych flagowców na rynku, takich jak Samsung Galaxy S23 Ultra i iPhone 14 Pro Max. Mimo to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cieszę się z niewielkiej poprawy ergonomii, kiedy widać, że główny projekt nie jest idealny. To na pewno bardzo subiektywny problem, ale mam dwa problemy z telefonem. Po pierwsze uważam, że tylna szyba jest zbyt śliska. Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek go nosił, a nawet położył na gładkiej powierzchni bez etui; to po prostu wzywanie do katastrofy. Po drugie, Pixel 7 Pro również pozostaje zbyt duży, aby wygodnie go trzymać i używać jedną ręką, zwłaszcza jeśli masz dłonie średniej wielkości, tak jak ja. Byłbym zachwycony, gdyby Google skopiował tutaj strategię Apple i wkrótce wypuścił mniejszego Pro Pixela; najwcześniejsze plotki sugerują, że możemy to uzyskać w 2024 roku wraz z Pixelem 8.

Powolne „szybkie” ładowanie

Szybkie ładowanie ekranu blokady Google Pixel 7 Pro i czytnik linii papilarnychRita El Khoury / Android Authority Żywotność baterii Recent Pixels nie bije żadnych rekordów. Często są sprawne przez cały dzień średnio intensywnego użytkowania, ale nie mogą przetrwać innych telefonów z siedmioma, ośmioma, a nawet dziewięcioma godzinami czasu na ekranie. To, co sprawia, że ​​​​jest to problematyczne, to powolne, bardzo wolne ładowanie podtrzymujące 21-23 W w serii Pixel 7. Niska prędkość ładowania jest obecnie niewybaczalna. Google powinno przynajmniej oferować opcję szybszego ładowania, gdy się spieszysz. Pełne naładowanie wyczerpanego Pixela 7 Pro zajmuje prawie dwie godziny. Jeśli masz mało energii w telefonie i masz zamiar wyjść na kilka godzin, nie możesz go podłączyć na 10 minut przed wyjściem i pomyśleć, że będzie wystarczająco blisko, by wyciągnąć cię z kłopotów. Nie stanowi to większego problemu, jeśli zawsze masz w pobliżu ładowarkę ścienną lub wszędzie nosisz przenośny power bank, ale jeśli masz kilka gorączkowych dni z bardziej ograniczonym dostępem do zasilania, na pewno to zauważysz. Powolne ładowanie prędkość jest obecnie prawie niewybaczalna, gdy inne telefony z Androidem oferują co najmniej 45 W lub 65 W mocy. Uważamy, że Google nie powinien osiągać ekstremalnych wartości, takich jak 240 W, ale oferowanie 25 W jako podstawowej prędkości ładowania z przełącznikiem umożliwiającym ładowanie na żądanie 45-65 W byłoby idealne. W ten sposób moglibyśmy przez większość czasu korzystać z energii przyjaznej dla baterii, ale podkręć ją, gdy się spieszymy.

Niezrealizowany potencjał

Google Pixel 7 Pro biały obok figurki szturmowca na pomarańczowym tleRita El Khoury / Android AuthoritySeria Pixel nigdy nie była budowana z myślą o surowej wydajności. Zamiast tego podejście Google zawsze koncentrowało się na oprogramowaniu, unikając szczytowych prędkości procesora i karty graficznej w celu lepszego przetwarzania obrazu, wzmocnionych zabezpieczeń i większej liczby umiejętności uczenia maszynowego (ML) na urządzeniu. Jest to jasne jak słońce, gdy spojrzysz na wyniki testów porównawczych Tensor G2 i jak zdeklasowany jest w porównaniu ze Snapdragonem 8 Gen 2. Wyobraź sobie, co Google może zrobić z szybszym i bardziej energooszczędnym chipsetem. Ale to już koniec. Google jest w stanie wykonać tłumaczenia na żywo na urządzeniu, doskonałe przetwarzanie zdjęć i kilka innych funkcji Pixela opartych na ML z utrudnionym chipsetem. Wyobraź sobie, co mógłby zrobić z nowocześniejszą architekturą procesora i większą mocą. Więc nawet jeśli niekoniecznie zauważymy jakieś czkawki w codziennym użytkowaniu Pixela 7 Pro, nadal uważamy, że lepszy chip pozwoliłby mu robić więcej rzeczy szybciej, miał lepszą efektywność energetyczną, a tym samym dłuższą żywotność baterii i zachować chłodzi zamiast nagrzewać się przy każdym wysiłku.

Google Pixel 7 Pro ponownie: czy nadal warto?

Google Pixel 7 Pro piwny na brązowym skórzanym tle z okularami przeciwsłonecznymiRita El Khoury / Android Authority Google osiągnął sukces dzięki serii Pixel 7 w 2022 roku. Po raz pierwszy od lat wydaje się, że pierwotna wizja tego składu nabiera właściwych kształtów. Pixel 7 Pro oferuje spójną konstrukcję programowo-sprzętową, przejrzyste doświadczenie zorientowane na usługi i oparte na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym, fantastyczną wydajność fotograficzną, a wszystko to przy mniejszej liczbie problemów z dawnymi pikselami. miejsce w strategii ekosystemu sprzętowego Google. Połącz go z Pixel Buds Pro, Pixel Watch i nadchodzącym Pixel Tablet, a uzyskasz spójną konfigurację, która zbliża się do doskonałych ekosystemów Samsunga i Apple.

Czy po sześciu miesiącach nadal warto kupić Google Pixel 7 Pro?

55 głosów Sześć miesięcy później cena telefonu 899 USD jest nadal uzasadniona w porównaniu z wartością, jaką przynosi, ale tym bardziej, gdy jest obniżona do 799 USD lub mniej, jak to często bywa. Ci, którzy lubią podejście Google do oprogramowania, usług i fotografii, ale nie potrzebują obiektywu zmiennoogniskowego, uznają mniejszy Pixel 7 (599 USD w Amazon) za lepszy zakup, podczas gdy każdy, kto szuka większej mocy i bardziej zróżnicowanego oprogramowania pakiet powinien spojrzeć na Samsunga Galaxy S23 (799,99 USD w Amazon), Galaxy S23 Plus (849,99 USD w Amazon) lub OnePlus 11 (699 USD w Amazon). Największym znakiem zapytania jest jednak to, czy należy czekać na Google Pixel 8 Pro lub kup teraz Pixela 7 Pro. Nie ma na to oczywistej odpowiedzi; wszystko zależy od okoliczności. Z jednej strony, jeśli potrzebujesz telefonu wkrótce, możesz znaleźć przeceniony 7 Pro i cenić sobie solidne wrażenia, to zdecydowanie idź po niego. Ale jeśli nie spieszysz się i chciałbyś zobaczyć, co naprawdę przyniesie następca, to sześć miesięcy to nie tak długo czekać. Pamiętaj tylko, że nie wiemy, ile to będzie kosztować ani jakie będą premie za zamówienie w przedsprzedaży (jeśli takie będą). Google Pixel 7 ProGoogle Pixel 7 ProGoogle Pixel 7 ProNajlepszy aparat Google • Wysokiej jakości wyświetlacz • Duża bateria Pixel 7 Pro to najlepszy telefon w ofercie Google. Google Pixel 7 Pro czerpie najlepsze funkcje z Pixela 6 Pro i ujednolica je lepsza. Ciesz się licznymi ulepszeniami aparatu i kilkoma zabawnymi nowymi sztuczkami programowymi, a wszystko to za tę samą cenę, co telefon Pixel ostatniej generacji.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android