Google Pay staje się Portfelem Google – to nowość

Google Pay staje się Portfelem Google – to nowość

Aplikacja Google Pay to już historia. W telefonach z Androidem zastępuje go „Portfel Google”. Więc nic nie jest stracone, ale dodawane są nowe funkcje. Pokażemy Ci, do czego możesz wykorzystać nową aplikację.

Wersja: 1.0

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie:26.05.2011

Jedna rzecz nie zmienia się przy przejściu z Google Pay na Wallet: tylko karty kredytowe i PayPal są nadal prawidłowo obsługiwane, podczas gdy wiele banków polega na własnych systemach, jak np. kasy oszczędnościowe na „płatności mobilnej”. Nowością jest jednak to, że możesz teraz bezpiecznie przechowywać tam takie rzeczy, jak karty bonusowe lub bilety, podobnie jak w aplikacji portfela Apple.

Oto, co może zrobić Portfel Google:

Łatwiej w codziennym życiu. Z Portfelem Google.

Co Portfel Google może zrobić lepiej niż Google Pay – różnice

Przede wszystkim zachowujesz wszystkie opcje Google Pay: możesz nadal nim płacić, pod warunkiem, że użyjesz odpowiedniej karty lub PayPal. W domu towarowym, na stacji benzynowej czy w supermarkecie trzymasz telefon komórkowy nad terminalem płatniczym z włączoną funkcją NFC i płacisz zbliżeniowo.

Nowością jest jednak możliwość przechowywania karty Payback, na przykład Ikea Family Card, ale także kodów do kart podarunkowych i biletów, aby w razie potrzeby móc je szybko pokazać.

Celem tej procedury jest uniknięcie konieczności noszenia wielu różnych plastikowych kart bez utraty korzyści. Jeśli więc w przyszłości robisz zakupy w Media Markt lub stoisz przy kasie w Douglas, H&M i Obi, nie musisz szukać karty rabatowej, po prostu pokaż ją w Portfelu Google.

Oczywiście działa to tylko w przypadku kart, w których ma to sens. Karty ubezpieczenia zdrowotnego lub inne karty członkowskie nadal muszą być włożone do terminali czytników. Musisz je nosić ze sobą.

Zobaczymy, czy pewnego dnia Niemcy zechcą zintegrować dokumenty, takie jak dowody osobiste lub prawa jazdy, z cyfrowymi portfelami. W USA można już było przechowywać oba w portfelu iPhone’a.

Możesz pobrać aplikację tutaj:

portfel Google

Deweloper: Google LLC

Dodawaj karty i bilety do Portfela Google i korzystaj z nich

W przeglądzie aplikacji Portfel Google zawsze możesz zobaczyć przycisk Dodaj do portfela. Jeśli go dotkniesz, zobaczysz następujące cztery kategorie:

Źródło obrazu: GIGA CategoryCelPayment cardTutaj możesz dodać różne metody płatności, takie jak karty kredytowe lub debetowe lub PayPal, aby zapłacić telefonem komórkowym.BiletNiestety, oferowane tutaj bilety pochodzą od lokalnych amerykańskich dostawcówPunkty lojalnościoweJeśli masz karty lojalnościowe lub bonusowe od dostawców takich jak Ikea Family, Douglas, Saturn czy Media Markt, możesz je tutaj nagrać, a na przyszłość zostawić w domu.

Tam, gdzie to możliwe, możesz zeskanować kody QR lub kody kreskowe, aby błyskawicznie zintegrować karty. Czasami konieczne jest ręczne wprowadzenie niezbędnych danych, takich jak numery kart.

Źródło obrazu: GIGA

Są one następnie wymienione w przeglądzie i można je wyświetlić, dotykając ich, na przykład w celu odczytania ich na skanerze kart.

GIGA poleca

Najczęściej czytane artykuły o Androidzie

Oprogramowanie open source a oprogramowanie komercyjne – czego używasz?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android