Google One VPN: co to jest, ile kosztuje i nie tylko

Google One VPN: co to jest, ile kosztuje i nie tylko

Sieci VPN Edgara Cervantesa / Android Authority są obecnie powszechne, a Google wskoczył na pokład dzięki Google One VPN. Ale co to właściwie jest? Wyjaśnimy tajniki tej usługi VPN.

Co to jest Google One VPN?

VPN od Google One działający na Pixelu 7 Pro leżącym na klawiaturze.Edgar Cervantes / Android AuthorityVPN od Google One to wirtualna sieć prywatna, podobnie jak Nord VPN, Express VPN i inne popularne opcje. VPN umożliwia szyfrowanie ruchu sieciowego i zachowanie jego poufności, z dala od wścibskich oczu hakerów, dostawców usług internetowych i innych stron. Usługa Google One VPN jest dostępna na Androida, iOS, Maca i Windowsa.
Czytaj dalej: Czy Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć Twoją historię przeglądania? VPN firmy Google jest częścią usługi przechowywania danych w chmurze Google One. Nie można go kupić osobno. Dlatego też jest droższa niż niektóre inne opcje. Podobnie jak w przypadku innych dostawców, po włączeniu sieci VPN Google One ruch sieciowy jest przekierowywany na serwery proxy. Oznacza to, że Twój smartfon lub komputer będzie mieć bezpieczne i szyfrowane połączenie za każdym razem, gdy będziesz korzystać z Google One VPN. Jednak usługa przypisuje ci adres IP automatycznie na podstawie regionu świata, w którym się znajdujesz, więc nie możesz wybrać serwera w innym kraju — więcej na ten temat później.

Czy Google One VPN działa jak tradycyjna sieć VPN?

Witryna VPN by Google One wyświetlana na smartfonie.Hadlee Simons / Android AuthorityGoogle One VPN działa jak każda inna sieć VPN, szyfrując dane i przekierowując ruch sieciowy przez serwery proxy. Jest jednak jedna kluczowa różnica, o której powinieneś wiedzieć. Inni dostawcy VPN pozwalają wybrać lokalizację, aby ominąć ograniczenia regionalne. Umożliwia to na przykład dostęp do treści przesyłanych strumieniowo, do których inaczej nie można było uzyskać dostępu w swoim kraju. Google One VPN nie pozwala na to. Zamiast tego automatycznie zostanie Ci przypisany adres IP na podstawie Twojej lokalizacji. Tak więc, jeśli jesteś w Niemczech, otrzymasz niemiecki adres IP, a jeśli jesteś w USA, otrzymasz na przykład amerykański adres IP. Nie możesz używać Google One VPN do uzyskiwania dostępu do treści przesyłanych strumieniowo, które nie są dostępne w Twoim obecnym regionie. Nie masz też wielu innych dzwonków i gwizdków, które oferują inne sieci VPN. Na przykład nie otrzymujesz programu do blokowania reklam. Ponadto nie jest jasne, ile serwerów łącznie ma Google One VPN. Dostajesz jednak opcję „kill switch”. Oznacza to, że jeśli VPN przestanie działać z jakiegokolwiek powodu, możesz całkowicie odłączyć się od internetu, zamiast kontynuować przeglądanie z niezabezpieczonym połączeniem. Poza tym Google One VPN działa jak inne VPN. Google twierdzi, że nie rejestruje twoich danych poza kilkoma drobnymi szczegółami, aby pomóc ulepszyć usługę. Chociaż Google nie ma najlepszej reputacji w zakresie prywatności danych, udostępnił niektóre pliki referencyjne dla Google One VPN, a audyty stron trzecich wykazały, że ilość rejestrowanych danych jest zgodna z tym, co mówi Google. Google twierdzi, że rejestruj, jak często korzystałeś z VPN w ciągu ostatnich 28 dni, ile razy próbowałeś nawiązać połączenie, oraz dzienniki błędów. Możesz także zdecydować się na udostępnienie opinii firmie Google, która prześle dzienniki urządzenia zawierające dane osobowe, takie jak adres e-mail. Jest to opcjonalne i musisz wyrazić zgodę na przesłanie raportu za każdym razem. Inne sieci VPN również twierdzą, że nie rejestrują twoich danych, ale szczegóły różnią się w zależności od tego, ile faktycznie zbierają i co z nimi robią. Pamiętaj, że podobnie jak każda sieć VPN, strony internetowe mogą nadal wykorzystywać pliki cookie i inne metody do śledzenia Cię. Nawet Google może nadal gromadzić Twoje dane za pośrednictwem przeglądarki internetowej Chrome, Gmaila i innych usług Google, w tym także Twoje dane dotyczące przestrzeni dyskowej Google One i działań na koncie Google One innych niż VPN.

Kto może korzystać z Google One VPN?

Z usługi Google One VPN możesz korzystać na urządzeniach z Androidem, iOS, Windows i Mac. Jest dostępny dla subskrybentów Google One z subskrypcją 2 TB Premium za 9,99 USD miesięcznie. Subskrypcja Google One Premium na tym poziomie zapewnia dostęp do 2 TB miejsca w chmurze na potrzeby tworzenia kopii zapasowych danych z telefonu i innych urządzeń. Dodatkowo uzyskasz dostęp do narzędzi do edycji zdjęć, aby ulepszyć swoje migawki i portrety. A jeśli korzystasz z Google Meet, subskrypcja Premium zapewnia dostęp do grupowych rozmów wideo trwających do 24 godzin, wyciszania szumów podczas rozmów i nagrywania rozmów. Ponadto od grudnia 2022 roku użytkownicy Pixela 7 i Pixela 7 Pro mogą uzyskać dostęp do Google One Bezpłatna sieć VPN na telefonach korzystających z aplikacji Google One bez abonamentu. Pamiętaj, że ta funkcja jest niedostępna dla urządzeń Pixel 7 i Pixel 7 Pro w Singapurze i Indiach. Google prowadzi listę krajów, w których możesz korzystać z Google One VPN. W chwili pisania tego tekstu są to: Austria Australia Belgia Kanada Dania Finlandia Francja Niemcy Islandia Irlandia Włochy Japonia Meksyk Holandia Norwegia Korea Południowa Hiszpania Szwecja Szwajcaria Tajwan Wielka Brytania Stany Zjednoczone VPN będzie nadal działać, jeśli Twój kraj pochodzenia jest jednym z wymienionych powyżej a Ty podróżujesz gdzie indziej. Subskrypcję Google One VPN może współdzielić maksymalnie sześć urządzeń. Ponadto grupy rodzinne mogą również udostępniać usługę VPN. Jednak nadzorowane konta dzieci nie kwalifikują się.

Jak uzyskać Google One VPN i ile to kosztuje

Zrzut ekranu przedstawiający VPN w aplikacji Google One dla systemu Windows.Aby korzystać z Google One VPN, musisz mieć subskrypcję Google One o pojemności 2 TB. Możesz kupić konto od Google lub uaktualnić istniejące konto, jeśli je masz. Miesięczna subskrypcja kosztuje 9,99 USD, a roczna subskrypcja 99,99 USD. Jeśli masz Pixela 7 lub Pixela 7 Pro, możesz bezpłatnie korzystać z Google One VPN na swoim urządzeniu mobilnym. Będziesz też potrzebować aplikacji Google One zainstalowanej na urządzeniu z Androidem lub iOS. Aby włączyć Google One VPN na smartfonie, otwórz aplikację Google One i kliknij Korzyści, przewiń w dół do Korzyści VPN opcję i przejdź do Zobacz szczegóły > Włącz VPN.Jeśli chcesz korzystać z sieci VPN w systemie Windows lub Mac, możesz ją pobrać, wykonując następujące czynności: Na komputerze otwórz stronę one.google.com w przeglądarce internetowej. Kliknij Korzyści.
W sekcji „VPN dla wielu urządzeń” kliknij Pokaż szczegóły.
Kliknij Pobierz aplikację i potwierdź. Po zakończeniu pobierania otwórz VPNbyGoogleOneSetup.exe w systemie Windows lub VpnByGoogleOne.dmg na komputerze Mac. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować Google One VPN na swoim komputerze. Korzystanie z Google One VPN na urządzeniu mobilnym spowoduje większe zużycie baterii i danych. Chociaż nie jest to ekstremalne, możesz zauważyć różnicę. Google szacuje, że po włączeniu VPN użyjesz około 5-15% więcej danych.

Często zadawane pytania dotyczące Google One VPN

Czy mogę używać Google One VPN do oglądania treści, które nie są dostępne w moim kraju? Nie, Google One VPN przydziela Ci adres IP na podstawie Twojego regionu i nie możesz wybrać innego obszaru, aby obejść ograniczenia dotyczące treści. Na jakich urządzeniach jest dostępna usługa Google One VPN? Usługa Google One VPN jest dostępna na Androida, iOS, Windows i Mac. Czy potrzebuję subskrypcji Google One, aby korzystać z VPN? Tak, aby korzystać z usługi VPN, potrzebujesz subskrypcji Google One o pojemności 2 TB. Jeśli jednak masz Pixela 7 lub Pixela Pro, możesz korzystać z Google One VPN na tych urządzeniach bez żadnych dodatkowych opłat. Czy Google VPN spowalnia Twój internet?Czy Google One VPN współpracuje z Netflix?Możesz oglądać treści przesyłane strumieniowo przez Google One VPN, ale nie możesz zmienić swojej lokalizacji, aby uzyskać dostęp do treści niedostępnych w Twoim kraju. Zamiast tego automatycznie zostanie Ci przydzielony serwer na podstawie Twojej bieżącej lokalizacji. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android