Google nie drażnił Pixela 8 na I/O, dlaczego?

Google nie drażnił Pixela 8 na I/O, dlaczego?

C. Scott Brown / Android Authority Google I/O zakończyło się kilka tygodni temu, a firma miała się czym pochwalić na konferencji programistów. Był Pixel 7a za 500 USD, Pixel Fold i Pixel Tablet, ale nie było wzmianki o długo oczekiwanej linii Pixel 8. Jest to wyraźny kontrast z zeszłym rokiem, kiedy Google drażnił serię Pixel 7 na I / O 2022. Nie ma takiego Teaser flagowca nowej generacji sprawia, że ​​tym razem zastanawiamy się, dlaczego tak się stało, i mamy kilka potencjalnych powodów.

Żadnych większych przecieków, które mogłyby zmusić Google do działania

Google Pixel 7 Pro śnieżnobiały obok Google Pixel 7 w kolorze trawy cytrynowejRita El Khoury / Android Authority Pierwszy potencjalny powód: nie było żadnych większych wycieków Pixela 8 przed I/O, aby skutecznie zmusić Google do rzucenia więcej światła na produkt. Jasne, widzieliśmy rzekome rendery od seryjnego przecieka Steve’a Hemmerstoffera, ale on przecieka prawie każdy telefon. Zauważyliśmy niedawny wyciek pokazujący Pixel 8 Pro ze zintegrowanym termometrem, ale stało się to po I/O. Jest możliwe, ale być może mało prawdopodobne, że przecieki skutecznie zmusiły Google do zaprezentowania serii Pixel 7 na I/O w zeszłym roku. Dla porównania, seria Pixel 7 została kompleksowo ujawniona w zeszłym roku dzięki wyciekom specyfikacji i zwykłym renderom OnLeaks. Jednak widzieliśmy tylko masowe wycieki, takie jak prototypowe urządzenia Po I/O 2022. Tak więc, o ile to możliwe, jest mało prawdopodobne, aby brak przecieków był powodem, dla którego Google wstrzymał się tym razem z pokazaniem serii Pixel 8.

Google I/O było pełne ogłoszeń

Google Pixel 7a i Pixel Fold otworzyły się na stole 2Kris Carlon / Android Authority Bardziej prawdopodobną motywacją dla Google do unikania dokuczania serii Pixel 8 było to, że miał już mnóstwo ogłoszeń dotyczących tego wydarzenia. Był tam Pixel Tablet i towarzysząca mu stacja dokująca z głośnikiem, Pixel 7a ze średniej półki i pierwszy składany w firmie Pixel Fold. Oczywiście te ujawnienia sprzętu były dodatkiem do ogłoszeń firmy dotyczących oprogramowania / sztucznej inteligencji, które również zajmowały centralne miejsce tego dnia. Ma więc sens, że Google nie wrzucił tam serii Pixel 8, ponieważ byłoby to dla zatłoczona scena. Flagowa seria Pixel jest na tyle duża, że ​​Google zawsze może trafić na pierwsze strony gazet jeszcze w tym roku dzięki wstępnemu zwiastunowi lub pełnoprawnemu ujawnieniu. Pixel 7a również kosztuje 500 USD, tylko o 100 USD mniej niż Pixel 7. 7a już ma trudności z stanowić dla siebie wyraźny argument dotyczący wartości, a Google z pewnością podeptałby grzmot ze średniego zasięgu za pomocą waniliowego Pixela 8. W końcu niektórzy konsumenci mogą woleć trzymać się flagowca, jeśli jest tylko trochę droższy niż średnia- opcja zasięgu.

Szansa na sprzedaż większej liczby egzemplarzy serii Pixel 7

stojący ekran główny google pixel 7 proRyan Haines / Android AuthorityMarki smartfonów rzadko ogłaszają istnienie telefonów nowej generacji na wiele miesięcy przed faktyczną premierą. I jest ku temu dobry powód. Ogłaszając urządzenie nowej generacji z dużym wyprzedzeniem, producenci ryzykują, że negatywnie wpłyną na sprzedaż ich obecnych modeli. „Po co kupować Pixela 7 teraz, skoro Google właśnie pokazał mi Pixela 8 i powiedział, że pojawi się jeszcze w tym roku?” niektórzy mogą się zastanawiać. Jasne, modele nowej generacji często wydają się nieuniknione, ale jedną rzeczą jest oczekiwanie nowego telefonu, a drugą potwierdzenie przez firmę jego istnienia. Sprzedaż serii Pixel 7 mogłaby drastycznie zwolnić, gdyby Google drażnił linię Pixel 8. Google powiedział również, że jego telefony z 2022 r. (Pixel 6a, Pixel 7 i Pixel 7 Pro) były najlepiej sprzedającymi się urządzeniami Pixel w historii. To może znacznie ułatwić firmie decyzję o wstrzymaniu się z pokazaniem serii Pixel 8, ponieważ prawdopodobnie chciałaby trochę dłużej jeździć na tej fali sukcesu. Mówiąc najprościej, nie ma gwarancji, że nowe telefony utrzymają tę dynamikę sprzedaży, więc po co narażać sprzedaż obecnej linii?

W przypadku serii Pixel 8 stawka jest większa

Pixel 8 Pro 5K1 skalowany 1Innym możliwym powodem, dla którego Google nie chce ujawnić serii Pixel 8, jest to, że jest to większa zmiana niż Pixel 7 w stosunku do Pixela 6. Seria Pixel 7 była faktycznie linią Pixel 6 2022, wprowadzając drobne zmiany projektowe i sprzętowe . Tak więc Google nie miał zbyt wiele nowego do pokazania. Rendery z serii Pixel 8 sugerują, że telefony przeszły bardziej znaczącą zmianę. Poza tym, że Pixel 8 Pro potencjalnie zyskuje płaski ekran, uważa się, że standardowy Pixel 8 może być mniejszy. Google może więc chcieć zachować tajemnicę, aby (nieco) zaskoczyć ludzi odważniejszym przeprojektowaniem w tym roku.

Nie martw się: zobaczymy serię Pixel 8 przed premierą

Renderowanie na pikselu 8Nawet jeśli jesteś zdenerwowany, że nie widzisz serii Pixel 8 na Google I / O, warto zauważyć, że oficjalna premiera jest jeszcze za wiele miesięcy. I spodziewamy się coraz większej liczby wycieków, gdy zbliżamy się do oczekiwanego październikowego okna premiery, o czym świadczy niedawny wyciek termometru Pixel 8 Pro.

Planujesz zakup telefonu z serii Pixel 8?

402 głosyTak, Pixel 823%Tak, Pixel 8 Pro38%Może, poczekam na więcej informacji25%Nie, jestem dobry14% Więc fani Pixela i entuzjaści smartfonów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o rodzinie Pixel 8, nie będą zawiedziony. W rzeczywistości historia mówi nam, że możesz mieć oko na eBay i Facebook Marketplace dla telefonów z serii Pixel 8 pojawiających się na długo przed premierą. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android