Galaxy S23 wydaje się nudny, ale właśnie tego chcieliśmy od Samsunga

Galaxy S23 wydaje się nudny, ale właśnie tego chcieliśmy od Samsunga

Robert Triggs / Android Authority Dziesięć lat temu premiera nowego smartfona była niesamowicie ekscytująca. Technologia rozwijała się wtedy tak szybko, że wydawało się, że każdy nowy smartfon ma funkcję, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Dziś jednak premiery telefonów stają się z każdym rokiem coraz bardziej nudne. Samsung Galaxy S23 nie jest wyjątkiem. „Nudne” może wydawać się mocnym słowem, ale widziałem, jak było dość często rzucane podczas tej premiery. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Gdybyś tylko rzucił okiem na te telefony, powiedziałbyś, że jest kilka kosmetycznych zmian, kilka drobnych ulepszeń pod maską i garść nowych funkcji oprogramowania. Mało ekscytujące. Kiedy Samsung spędza dużo czasu podczas swojej premiery, rozmawiając o wpływie swoich produktów na środowisko i o tym, jak kręci dwa filmy krótkometrażowe ze znanymi reżyserami, wiesz, że nie ma też wiele do powiedzenia na temat telefonów. Byłoby to naprawdę łatwe napisać zjadliwą krytykę Samsunga w tym zakresie. Mógłbym mówić bez końca o tym, jak te telefony są bardzo „meh” i jak nie ma powodu do aktualizacji, jeśli posiadasz flagowiec z ostatnich dwóch lat. Byłoby to jednak niewłaściwe posunięcie, ponieważ pomimo tego, jak nieciekawe wydają się te telefony, są one dokładnie tym, o co prosiliśmy w 2022 roku.

Tylko kilka zmian, ale są one duże

samsung galaxy s23 series ustawione porty w kolorze różowymRyan Haines / Android Authority Nie musisz osobiście korzystać z Galaxy S23, aby zauważyć kluczową zmianę w modelach Vanilla i Plus. W zeszłym roku te dwa wyglądały zupełnie inaczej niż Ultra z wyższej półki; nie było nawet jasne, czy wszyscy należeli do tej samej rodziny. Jednak w 2023 roku trzy telefony wyglądają spójnie, każdy z dopasowanym układem pływających aparatów z trzema obiektywami z tyłu. Galaxy S23 Ultra nadal wygląda nieco nie na miejscu dzięki bardziej pudełkowej konstrukcji, dodatkowym soczewkom i zakrzywionemu wyświetlaczowi, ale przynajmniej nie można już pomylić rodziny. To świetna zmiana. W środku seria Samsung Galaxy S23 ma kilka drobnych, ale znaczących ulepszeń. Po pierwsze, baterie w modelach Vanilla i Plus są większe. Chociaż wzrost o 200 mAh nie wydaje się dużo, jest to lepsze niż nic — a na pewno lepsze niż spadek, który odnotowaliśmy w 2022 r. Większe baterie i więcej pamięci rozwiązują dwie z naszych największych skarg. Podobnie aktualizacja do bardziej wydajnego Snapdragon 8 Gen 2 zapewnia dużą szybkość i moc we wszystkich trzech telefonach. Ten chipset pojawia się teraz na każdym Galaxy S23 na całym świecie, co jest ogromną sprawą. Klienci w Wielkiej Brytanii, Europie i wielu innych krajach nie muszą już obawiać się różnic w funkcjach chipa Exynos. To cały czas Snapdragon, czego chcieliśmy od lat. Kamery też znalazły trochę miłości. Aparat do selfie we wszystkich trzech modelach to nowszy system 12 MP, a Galaxy S23 Ultra ma z tyłu ogromną główną strzelankę 200 MP. Samsung wprowadził również wiele funkcji opartych na oprogramowaniu dla aparatów, które były w stanie zaimponować Ridleyowi Scottowi. W tym roku nie ma telefonów Galaxy S opartych na Exynos, co jest ogromną zmianą, której pragnęliśmy od lat. Wreszcie, nie ma już nędznych wersji Galaxy S23 Plus i S23 Ultra o pojemności 128 GB. 256 GB to nowe piętro i nie będzie Cię to dodatkowo kosztować. To kolejna zmiana, której pragnęliśmy od lat, a teraz w końcu ją mamy. Oczywiście nie widzieliśmy wszystkich zmian, których byśmy chcieli, ale poprawki, które widzieliśmy, były bardzo potrzebne, zwłaszcza że nie zawsze są łatwe dostrzec na papierze.

Ulepszenia, których nie widać w arkuszu specyfikacji

Szuflada aplikacji Samsung Galaxy S23 1Ryan Haines / Android Authority Dwa największe problemy, jakie mieliśmy z serią Galaxy S22, to ciepło i żywotność baterii. Chociaż nie poddaliśmy jeszcze tych telefonów Galaxy S23 naszym rygorystycznym testom, jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie znacznie lepiej.
Nasze recenzje z 2022 r.: Galaxy S22 | Galaxy S22 Plus | Galaxy S22 UltraFirst, Snapdragon 8 Gen 2 jest o krok przed 8 Gen 1 pod względem wydajności cieplnej i efektywności energetycznej. Przynajmniej z tego, co widzieliśmy w naszych początkowych testach 8 Gen 2. Wyjątkowa, podkręcona wersja 8. generacji procesorów z serii Galaxy S23 — oficjalnie znana jako Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy — może nieco różnić się od tego, co już widzieliśmy, ale jesteśmy pewni, że zobaczymy lepszą zrównoważoną wydajność niż zrobiliśmy to z 8. generacją 1. Seria Galaxy S23 może nie wydawać się aż tak różna, ale jest więcej niż na pierwszy rzut oka. 8 Gen 2 nie tylko ma być lepszy pod względem temperatur i żywotności baterii, ale wszystkie telefony mają również ulepszone radiatory. W przypadku Galaxy S23 po raz pierwszy ma grafitową chłodnicę, co prawdopodobnie zrobi znaczącą różnicę. Innymi słowy, będzie niesamowicie zaskakujące, jeśli seria Samsung Galaxy S23 nie będzie miała lepszej termiki, a co za tym idzie wydajności, w porównaniu z serią Galaxy S22. Samsung wyraźnie zaatakował te problemy łeb w łeb. Wzornictwo telefonów jest również lepsze w tym roku. Na przykład Galaxy S23 Ultra ma mniejszą krzywiznę wyświetlacza. Nie jest płaski (czego chce większość naszych czytelników i my), ale jest bliższy płaskiemu niż kiedykolwiek wcześniej. Trwałość wzrosła dzięki Gorilla Glass Victus 2, a aluminiowe szyny są w tym roku mocniejsze i zawierają więcej materiałów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu ich wpływ na środowisko jest nieco mniejszy. W rzeczywistości Samsung podwoił liczbę komponentów, które zawierają materiały pochodzące z recyklingu w 2023 roku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wniosek jest taki, że seria Galaxy S23 może nie wydawać się aż tak różowa, ale jest więcej niż na pierwszy rzut oka.

Wszystko to i brak wzrostu cen (przynajmniej w USA)

Samsung Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S23 w rękuRobert Triggs / Android AuthorityW Stanach Zjednoczonych seria Galaxy S23 kosztuje tyle samo, co seria Galaxy S22. Galaxy S23 zaczyna się od 799 USD, podczas gdy Galaxy S23 Plus i Galaxy S23 Ultra pozostają odpowiednio w cenie 999 USD i 1199 USD. Seria wydaje się świetnym zakupem, biorąc pod uwagę ulepszenia, które już omówiliśmy. W szczególności Galaxy S23 może okazać się idealnym telefonem dla nieco bardziej świadomych budżetu. W Stanach Zjednoczonych 55% użytkowników smartfonów posiada iPhone’a, ale Galaxy S23 wyprzedza teraz iPhone’a 14, którego cena zaczyna się od tej samej ceny 799 USD. Galaxy S23 oferuje lepszy sprzęt niż iPhone 14 w tej samej cenie. iPhone 14 nie ma częstotliwości odświeżania 120 Hz ani teleobiektywu. Ma słabsze szkło, mniej RAMu, chipset z 2021 roku, jest minimalnie większy w każdym wymiarze i nie radzi sobie z nagrywaniem wideo w 8K. Jedyne, co iPhone 14 ma do zaoferowania w porównaniu z Galaxy S23, to wyświetlacz o nieco wyższej rozdzielczości, obsługa MagSafe i głęboka integracja z ekosystemem Apple. Jeśli nie zależy ci na MagSafe i świecie Apple, trudno jest argumentować na korzyść iPhone’a 14 nad Galaxy S23. Niestety ta struktura cen nie jest taka sama na całym świecie. Na przykład w Wielkiej Brytanii Galaxy S23 zaczyna się od 849 GBP (~ 1041 USD), co stanowi znaczny skok w stosunku do ceny 769 GBP (943 USD) zeszłorocznego Galaxy S22. Pozostałe modele nie różnią się od siebie, a Galaxy S23 Plus i Galaxy S23 Ultra wzrosły o 100 GBP (~ 123) każdy. Podobne wzrosty obserwowaliśmy w innych częściach świata, w tym w Europie i Indiach. Te zmiany sprawiają, że decyzja o zakupie Galaxy S23 jest znacznie trudniejsza. Jednak tutaj, w Stanach Zjednoczonych, seria Galaxy S23 powinna znajdować się na szczycie każdej listy kupujących smartfony lub w jej pobliżu. 999,99 USD w SamsunguSamsunga Galaxy S23 PlusSamsung Galaxy S23 PlusDuży wyświetlacz AMOLED
Moc Snapdragon 8 Gen 2
Większa bateria
1199,99 USD w SamsunguSamsunga Galaxy S23 UltraSamsung Galaxy S23 UltraNowy aparat główny 200MP
Piękny wyświetlacz
Funkcjonalność rysika S Pen

Samsung Galaxy S23 nie jest tym, czego chcemy, ale to jest w porządku

aparaty z serii Samsung Galaxy S23Ryan Haines / Android AuthorityNie będę zaprzeczać: dla serii Galaxy S23 to rok ewolucji, a nie rewolucja. Nie mam co do tego złudzeń. Jednak rzeczy, które zmienił Samsung, są małe, ale znaczące. To nie są tylko kosmetyczne rozkwity, jakie widzieliśmy w przypadku iPhone’a 14, który jest w zasadzie iPhone’em 13.5. Są to namacalne zmiany, które pozytywnie wpłyną na twoje wrażenia z korzystania z telefonów. Jasne, byłoby miło zobaczyć szybsze prędkości ładowania, więcej pamięci RAM, a może nawet dodatkowy nowy sprzęt do aparatu. Głośnikom prawdopodobnie przydałoby się odświeżenie i rozczarowujące jest to, że łączność satelitarna nie zadebiutowała w tym roku. Chociaż nie jest to konieczne, zawsze ekscytujące jest obserwowanie dzikich przeróbek w ogólnym projekcie, a my też tego nie dostaliśmy. Jednak tutaj, w Stanach Zjednoczonych, z serią Galaxy S23, zasadniczo mamy serię Galaxy S22 z większością naprawionych problemów i za tę samą cenę. To nie jest super ekscytujące, ale też nie jest niczym. Samsung dokonał ważnych zmian. Mogą nie być seksowne, ale może nazywanie tych telefonów „nudnymi” niesprawiedliwie je poniża.

Czy Samsung zmienił się wystarczająco z Samsungiem Galaxy S23?

111 głosówTak, zmiany są wystarczające.69%Nie, telefony są nudne.31%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android