Filmy typu Oppenheimer, które warto obejrzeć

Filmy typu Oppenheimer, które warto obejrzeć

Oppenheimer Christophera Nolana był wyjątkowym hitem krytycznym i komercyjnym 2023 roku, zdobywając siedem nagród Akademii, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego aktora pierwszoplanowego i najlepszego aktora drugoplanowego. Można go już transmitować strumieniowo w serwisie Peacock (a także u niektórych innych zdobywców Oscara), ale jeśli prawie trzygodzinny czas wyświetlania nie jest dla Ciebie wystarczający, oto dziesięć filmów takich jak Oppenheimer, które warto dodać do swojej listy filmów do obejrzenia.

Dunkierka

DunkierkaOppenheimer to właściwie druga wyprawa Nolana w czasy II wojny światowej, a pierwszą była jego filmowa Dunkierka z 2017 roku. Tak naprawdę w momencie premiery był to najbardziej dochodowy film o II wojnie światowej wszechczasów, wyprzedzony jedynie przez Oppenheimera w zeszłym roku. Chociaż Cillian Murphy wciąż się pojawia, jest to zupełnie inny rodzaj filmu. Opowiada historię ewakuacji Dunkierki, gdzie trzeba było uratować setki tysięcy żołnierzy alianckich z północnej Francji. To trzymający w napięciu thriller, w którym ton dzieła w większym stopniu opiera się na zdjęciach. Jeśli podobały Ci się praktyczne efekty Oppenheimera, spodziewaj się więcej wspaniałych efektów wizualnych w Dunkierce. Niestety Dunkierka nie jest obecnie dostępna w żadnym większym serwisie streamingowym, więc aby ją obejrzeć, będziesz musiał wypożyczyć kopię fizyczną lub cyfrową.

Piękny umysł

Russell Vrowe siedzi na trawie na terenie kampusu w „Pięknym umyśle” – najlepszych filmach opuszczających HBO MaxPrzechodząc do filmu biograficznego, Piękny umysł bada życie matematyka Johna Nasha, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii i odegrającego dużą rolę w rozwoju teorii gier. Wyreżyserowany przez Rona Howarda i wyreżyserowany przez Russella Crowe’a film przyjmuje bardziej współczujące podejście do filmu biograficznego, skupiając się nie tylko na jego twórczości, ale także na życiu osobistym i wpływie na nie jego zmagań z chorobą psychiczną. Podobnie jak Oppenheimer, Piękny umysł odniósł komercyjny i krytyczny sukces w 2001 roku. Możesz go teraz oglądać w serwisie Starz.

Gra imitacji

Gra imitacjiKolejnym świetnym filmem biograficznym, który warto obejrzeć dla fanów Oppenheimera, jest Gra tajemnic. Z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej jest to także utwór z epoki, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Skupia się jednak na matematyczce i informatyku Alanie Turingu i jego roli w odszyfrowaniu przechwyconych niemieckich danych wywiadowczych przy użyciu prymitywnej technologii komputerowej. Występ Cumberbatcha ugruntował jego status aktora światowej klasy, a film od początku do końca dostarcza ekscytujących wrażeń. Można go przesyłać strumieniowo w serwisach Netflix, Amazon Prime i Hulu.

Teoria wszystkiego

Teoria wszystkiegoJeśli chcesz kolejną biografię z innego punktu widzenia, sprawdź Teorię wszystkiego. To biograficzny dramat romantyczny opowiadający o życiu Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), skupiający się na jego związku z Jane Wilde (Felicity Jones). W przeciwieństwie do Oppenheimera, historia koncentruje się na tym, jak zmienia się ich związek w miarę postępu choroby, a tło stanowi jego przełomowa praca naukowa. Niestety film z 2014 roku nie jest obecnie dostępny w żadnym serwisie streamingowym.

Lotnik

lotnikLotnik to kolejny dramat biograficzny, tym razem Martina Scorsese. Jest to kronika ekscentrycznego życia pioniera lotnictwa i filmowca Howarda Hughesa (Leonardo DiCaprio). Akcja rozgrywa się na tle złotej ery Hollywood i przedstawia pasję Hughesa do lotnictwa, jego burzliwe związki i walkę ze zdrowiem psychicznym. To znacznie bardziej efektowny film niż Oppenheimer, który może być dobry lub zły, w zależności od tego, kim jesteś szukam. Możesz go teraz przesyłać strumieniowo na Paramount Plus.

J. Edgara

Film J.EdgaraNastępnie Clint Eastwood podejmuje próbę biograficznego dramatu z J. Edgarem. To nieliniowa narracja opowiadająca historię tytułowego J. Edgara Hoovera (w tej roli Leonardo DiCaprio), który założył FBI w 1935 roku i przez ponad 35 lat był jego pierwszym dyrektorem. Historia nie zawsze jest przejrzysta i łatwa do zrozumienia, ale DiCaprio stworzył naprawdę świetne przedstawienie, przedstawiając skomplikowaną postać historyczną.J. Edgar nie jest obecnie dostępny w żadnym większym serwisie streamingowym, więc aby go obejrzeć, musisz wypożyczyć film lub kupić go.

Sieć społeczna

Mark Zuckerberg w sali pełnej ludzi w The Social Network – filmy opuszczające huluThe Social Network to kolejny film biograficzny ze świetną grą aktorską i dialogami, opowiadający historię początków jednej z najważniejszych firm współczesnych czasów: Facebooka. Akcja filmu koncentruje się głównie na założycielu Facebooka, Marku Zuckerbergu, granym przez Jessego Eisenberga. Chociaż firma (i świat) znacznie się zmieniła od czasu premiery filmu w 2010 roku, film nadal radzi sobie wyjątkowo dobrze. Sieć społecznościowa jest dostępna do transmisji strumieniowej w serwisie Starz. Jeśli szukasz innego filmu biograficznego o tematyce technologicznej, obejrzyj Steve’a Jobsa z 2016 roku, którego scenariusz także napisał Aaron Sorkin.

Międzygwiezdny

MiędzygwiezdnyOdchodząc na chwilę od biografii, Interstellar to zupełnie inna historia tego samego reżysera. Epopeja science-fiction Christophera Nolana z 2014 roku to zapierająca dech w piersiach i zaginająca czas przygoda, której akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której ziemskie ekosystemy są zniszczone nie do naprawienia, a ludzkość musi szukać sposobu na przetrwanie w gwiazdach. Ta mądra opowieść przedstawia Matthew McConaugheya w roli astronauty i pilota i chociaż zawiera dużo fizyki teoretycznej, nadal ma ludzki akcent. Interstellar można teraz oglądać strumieniowo w Amazon Prime Video i Paramount Plus, ale uważaj, to prawie tak długo, jak Oppenheimer.

Amadeusz

Amadeusz (1984) (1)Przeskakując z niedalekiej przyszłości do niedalekiej przeszłości, Amadeus to okresowy dramat biograficzny, którego akcja rozgrywa się w XVIII wieku. Opowiada o (głównie fikcyjnej) rywalizacji Mozarta z włoskim kompozytorem Antonio Salierim, który pozwolił sobie na wiele historycznych swobód, aby stworzyć naprawdę fascynującą historię. To jeden z niewielu filmów, w których obaj czołowi aktorzy zostali nominowani do nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, a ostatecznie film zdobył osiem nagród. Wypuszczony w 1984 roku, nie ma tych wszystkich fantazyjnych efektów specjalnych jak Oppenheimer, ale jest regularnie cytowany jako jeden z najlepszych filmów wszechczasów. Obecnie nie jest dostępny w żadnym większym serwisie streamingowym w USA, ale warto go wyśledzić, jeśli jeszcze go nie widziałeś.

JFK

Film o JFKNaszym ostatnim filmem dla fanów Oppenheimera jest epicki thriller polityczny Olivera Stone’a JFK. To kolejny ponad trzygodzinny film, więc usiądźcie wygodnie i przygotujcie dużą miskę popcornu. Niezależnie od tego, czy wierzysz w teorie spiskowe dotyczące zabójstwa JFK, jest to wciągający film z wybuchowym aktem końcowym. Film był ostro krytykowany za szybką i luźną grę z prawdą, ale jeśli chcesz zawiesić swoje niedowierzanie, to świetny zegarek. Jest to pierwszy z trzech filmów biograficznych o amerykańskich prezydentach autorstwa Stone’a, a następnie Nixona (1995). ) i W. (2008). Niestety, żaden z nich nie jest obecnie dostępny w żadnych głównych serwisach streamingowych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android