Elektrownia na przyszłe kryzysy

Elektrownia na przyszłe kryzysy

Od redakcji 8 listopada 2022 r.

Jak na ironię, globalne ocieplenie na razie uratowało Niemcy w kryzysie energetycznym zimy 2022/23. Historycznie gorący październik, który przez większość czasu przypominał lato, oznaczał, że prawie nie było ogrzewania, co odpowiednio oszczędziło magazyny gazu w Niemczech.

Ale zimna połowa roku potrwa długo, więc jest o wiele za wcześnie, aby wszystko było jasne. Zakup elektrowni na nadchodzącą zimę nadal może się opłacać, zwłaszcza że prawie wszyscy eksperci zakładają, że zawierucha będzie trwać nadal, której obecne kryzysy są tylko zwiastunem.

Źródło obrazu: Unsplash

Jeśli zgaśnie prąd, wszystko dzieje się bardzo szybko

Bezwarunkowość, z jaką wszystko, czego potrzeba, było łatwo dostępne na Zachodzie, skłoniła wielu ludzi do myślenia, że ​​w złożonym, zglobalizowanym świecie drobne zakłócenia mogą mieć poważne konsekwencje. W szczególności awaria zasilania, którą elektrownia pomaga przezwyciężyć, byłaby katastrofalna.

Ponieważ dłuższa przerwa w dostawie prądu doprowadziłaby do upadku cywilizacji z zapierającą dech w piersiach prędkością, a ludzie atakowaliby się nawzajem jak dzikie zwierzęta. Historia raz po raz pokazała, do czego zdolny jest człowiek, a rzeki krwi płyną przez historię ludzkości.

Awaryjne zaopatrzenie pomaga w przetrwaniu

Jeśli nastąpi awaria, człowiek znów jest sam. W porównaniu z archaicznymi czasami przetrwanie byłoby jeszcze trudniejsze, ponieważ nie ma już klanu, który chroniłby jednostkę, gdyż z czasem na racjonalistycznym Zachodzie organizacje państwowe i społeczne zastąpiły liczną grupę rodzinną i nie polegają na ich ochronie ze względu na znacznie słabszą moc wiążącą można ufać bardziej. Dlatego preppersi od lat zaopatrują się w niezbędne akcesoria na wypadek sytuacji awaryjnych.

Elektrownie mają kluczowe znaczenie w tej walce o przetrwanie, ponieważ dobrobyt i nieszczęście społeczeństwa zależą od dostaw energii. Rząd federalny radzi obywatelom, aby zaopatrywali się w awaryjne zapasy i zaleca przechowywanie wody, żywności, artykułów higienicznych, apteczki, lamp na baterie i podstawowego sprzętu kempingowego. Przy wyborze elektrowni należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które omówimy w tym przewodniku.

Czym jest elektrownia?

Elektrownie najlepiej rozumieć jako przenośne urządzenia magazynujące energię, które podobnie jak awaryjne generatory prądu nie są zależne od publicznej sieci energetycznej. W przeciwieństwie do generatorów awaryjnych nie są zasilane olejem napędowym ani benzyną, co czyni ich użytkowanie atrakcyjnym dla osób prywatnych. Możliwe źródła zasilania to moduły słoneczne, zapalniczka podczas jazdy (wtyczka 12 V) oraz gniazdka do przerw, w których energia elektryczna płynie ponownie przez krótki czas.

rozmiar i wydajność

Elektrownie są zróżnicowane w zależności od ich wielkości, przy czym urządzenia o mocy do 500 watów uważa się za małe, urządzenia o mocy od 1000 do 2000 watów za średnie, a urządzenia o mocy 2000 watów lub większej za duże Elektrownie. Inne wskaźniki wydajności to pojemność akumulatora w watogodzinach (Wh), czas ładowania i liczba połączeń. Standardowe porty USB-A oferują moc 12 W, szybkie ładowarki od 17 do 18 W oraz porty USB-C o mocy 45, 60 lub 100 watów. Możliwe są bezprzewodowe interfejsy do zawieszenia smartfona.

Bateria: litowo-jonowa czy LiFePO4?

Minęło dużo czasu, odkąd akumulatory litowo-jonowe zastąpiły stare akumulatory ołowiowo-miedziane. W międzyczasie nastąpił kolejny etap rozwoju i akumulatory LiFePO4 konkurują z akumulatorami litowo-jonowymi. Baterie LiFePO4 są oparte na fosforanie litu i żelaza (żelazo = żelazo).

Zaletą jest dłuższa żywotność od 2000 do 3000 cykli ładowania, podczas gdy akumulatory litowo-jonowe mają tylko 600 do 800 cykli ładowania. W praktyce oznacza to, że po tej fazie akumulatory straciły 80% swojej wydajności. Wadą jest natomiast mniejsza gęstość energii i trudniejsza czytelność akumulatorów LiFePO4.

Jakie funkcje są możliwe?

Elektrownie różnią się między sobą złożonością wyświetlaczy. Informacje o parametrach można podawać z grubsza krokami lub dokładnie w procentach. Wyświetlacz pozostałego czasu i system zarządzania baterią powinny być standardem. Dość ładne są uchwyty do przenoszenia, torba na akcesoria, diody LED i latarka. Jeśli elektrownia ma sterowanie z aplikacji, możliwe jest zdalne sterowanie i monitorowanie za pomocą smartfona. Przed dokonaniem zakupu klienci powinni zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę od niego potrzebują.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android