DoorLine kończy 30 lat

Tillmann Braun 18 września 2023 r

Czy to przez telefon stacjonarny czy komórkowy: DoorLine łączy drzwi wejściowe z (dowolnym) telefonem

Dokładnie 30 lat temu pierwszy domofon DoorLine stał się punktem zwrotnym. Po raz pierwszy na dzwonek można było odpowiedzieć za pomocą telefonu. Od tego czasu wiele się wydarzyło, między innymi poprzez wprowadzenie nowych modeli. Trzy dekady i 500 000 sprzedanych linii DoorLine później Telegärtner Elektronik oferuje teraz rocznicową edycję klasyka w modnym kolorze antracytowym.

Domofon DoorLine, będący niegdyś częścią oferty Telekomu, od 30 lat ułatwia życie setkom tysięcy właścicieli i najemców nieruchomości. Podstawowa zasada zawsze pozostawała ta sama. Zamiast spieszyć się do drzwi lub do mozolnie zainstalowanego wcześniej domofonu, możesz skorzystać z DoorLine, aby wygodnie odebrać wywołanie domofonowe przez telefon. Najważniejszą rzeczą, która zmieniła się w ciągu ostatnich trzech dekad, są telefony użytkowników i systemy telefoniczne.

Na początku DoorLine był początkowo używany wyłącznie w połączeniu z klasycznymi telefonami stacjonarnymi, jednak z biegiem czasu dodano nowe opcje – od telefonów bezprzewodowych po pierwsze telefony komórkowe i smartfony. Równolegle rozwijały się krajowe systemy telefoniczne. Kamieniem milowym był FRITZ!Box berlińskiego producenta AVM. Instalacja telefoniczna jest już zintegrowana z prawie wszystkimi modelami FRITZ!Box – zwykle zawiera bazę DECT. Telekom oferuje także różne bramki ze zintegrowanymi systemami telefonicznymi, z których część obsługuje także standard radiowy DECT.

Radio DECT pokonuje sieć WLAN

Dzięki DoorLine Slim DECT podłączenie dzwonka do systemu telefonicznego jest teraz szczególnie łatwe. W przeciwieństwie do wielu domofonów WiFi, nie są wymagane żadne aplikacje, żadne usługi w chmurze, żadne konta użytkowników, a zatem żadne dane osobowe nie są wymagane. Ponadto standard DECT, który został opracowany specjalnie dla telefonii bezprzewodowej, jest bardziej odpowiedni do transmisji głosu niż jakikolwiek inny standard radiowy. Dzięki chronionym pasmom częstotliwości DECT jest również znacznie mniej podatny na zakłócenia niż WLAN. Dzięki domofonowi DoorLine Slim DECT opartemu na technologii DECT możesz mieć całkowitą pewność, że nie przegapisz żadnego gościa ani kuriera.

Przekazywanie połączeń na dowolny telefon: słuchaj, kto dzwoni

Czy to za pośrednictwem radia DECT, czy klasycznej telewizji kablowej: we wszystkich modelach DoorLine jako numer standardowy można zapisać numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego. W przeciwieństwie do domofonów WLAN można także skonfigurować połączenia grupowe i przekazywanie połączeń. Oznacza to, że możesz odebrać dzwonek nawet z piekarni, pracy lub wakacji.

Z okazji 30-lecia firmy Telegärtner Elektronik oferuje teraz również wypróbowaną i przetestowaną DoorLine Classic w modnym kolorze antracytowym. Istnieje również zniżka w wysokości 30 euro na wszystkie modele DoorLine.

DoorLine_Slim_DECT_firmy Telegärtner pasuje do każdych drzwi wejściowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android