Długo oczekiwane funkcje Androida na rok 2023

Długo oczekiwane funkcje Androida na rok 2023

Redakcja 18 stycznia 2023 r

Google było w stanie dostarczyć wiele nowych funkcji w Androidzie w wersji 13 w zeszłym roku, co teraz bardzo doceniają fani otwartego systemu operacyjnego. Ale grupa chciałaby również dostarczyć w 2023 r., aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swój dominujący udział w rynku. Prace nad kolejną wersją rozpoczęto dopiero niedawno, a zakres nie jest jeszcze tak naprawdę znany.

Źródło obrazu: Pexels

Ale użytkownicy Androida już chcą niektórych funkcji, które, miejmy nadzieję, zostaną dostarczone wraz z następną wersją. Renomowane kasyna, takie jak NetBet, zapewniają odpowiednią różnorodność i w zabawny sposób skracają czas oczekiwania na kolejną aktualizację Androida.

Układaj widżety na ekranie głównym

Z biegiem czasu ekran główny może być przepełniony różnymi aplikacjami i widżetami, co wymaga dużo przeglądu. Z drugiej strony ułożone widżety umożliwiają układanie wielu widżetów jeden na drugim, aby zmniejszyć miejsce, które zajmują na ekranie.

W ten sposób przydatne widżety można dodawać do ekranu startowego bez utraty widoku. iPhone wprowadził już tę funkcję, a telefony Samsung mają ją dzięki wewnętrznemu interfejsowi One UI. Z drugiej strony wszyscy inni użytkownicy Androida z niecierpliwością czekają na tę przydatną funkcję w 2023 roku.

Uśpij aplikacje same

Kolejną funkcją, którą wielu chciałoby zobaczyć w Androidzie 14, jest możliwość uśpienia nieużywanych aplikacji. Nikt nie lubi aplikacji działających w tle bez powodu. Z drugiej strony w trybie bezczynności zużywają mniej zasobów telefonu, co ostatecznie oszczędza również żywotność baterii i dostępną pamięć RAM.

W Sklepie Play znajdują się aplikacje innych firm, które emulują tę funkcję. Jednak często nie są one niezawodne i czasami mogą powodować niezamierzone problemy, takie jak: B. Awarie aplikacji i blokowanie powiadomień. Tak więc zintegrowana funkcja samego Google byłaby idealna, aby dać użytkownikom lepszą alternatywę dla zewnętrznych dostawców.

Zablokuj poszczególne aplikacje osobnym hasłem

Istnieje wiele powodów, aby oddzielnie blokować niektóre aplikacje w celu zapewnienia dodatkowej prywatności. Na przykład usługi prywatne, takie jak galerie, aplikacje bankowe, aplikacje inwestycyjne, aplikacje do śledzenia okresu, aplikacje randkowe i aplikacje do przesyłania wiadomości, mogą być wyposażone w dodatkowy mechanizm ochronny.

Android nie ma obecnie funkcji umożliwiającej blokowanie poszczególnych aplikacji za pomocą hasła, chociaż niektóre interfejsy Androida, takie jak ColorOS Oppo i MIUI Xiaomi, pozwalają na to. Blokowanie aplikacji daje użytkownikom pewność, że nawet jeśli ktoś ominie ekran blokady, nie będzie mógł uzyskać dostępu do niektórych aplikacji.

Szczegółowe wyświetlanie stanu baterii

Gdy telefon komórkowy jest używany przez wiele lat, ogólny stan baterii pogarsza się, tzn. nie jest w stanie utrzymać takiego ładunku jak kiedyś. Innymi słowy, ogólna pojemność baterii będzie ograniczona przez naturalne zużycie sprzętu baterii i z czasem będzie tracić na wydajności.

Stan baterii można sprawdzić na iPhone’ach, ale ta funkcja nie jest dostępna na Androidzie. Idealnie, akumulator powinien nadal mieć około 80% swojej maksymalnej pojemności po 800 cyklach ładowania. Więc jeśli telefon komórkowy jest ładowany raz dziennie, powinien zapewnić dobrą żywotność baterii przez ponad dwa lata.

Więcej opcji dostosowywania ekranu blokady

Android jest znany z szerokiego zakresu i opcji dostosowywania, ale ostatnio iPhone’y bardzo nadrobiły zaległości i teraz oferują jeszcze lepsze dostosowywanie ekranu blokady. Na przykład w systemie iOS użytkownicy mogą zmieniać styl zegara, czcionkę, kolor i dodawać inne przydatne widżety.

Najnowszy One UI firmy Samsung oferuje już lepsze dostosowywanie ekranu blokady dla telefonów Galaxy, ale system Android nie ma jeszcze takich możliwości. Byłoby więc miło zobaczyć, jak Android 14 wprowadza nowe opcje dostosowywania ekranu blokady i możliwość dodawania widżetów do ekranu. To nie postawiłoby Cię w żaden sposób gorszym od konkurencji ze strony produktów Apple w tej dziedzinie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android