Disney + mówi poważnie: hity Marvela są już nie tylko w kinie

Disney + mówi poważnie: hity Marvela są już nie tylko w kinie

Koniec czekania. Najnowszy film Marvela za kilka dni wystartuje na Disney+ – bez dopłaty VIP, bezpośrednio w ramach regularnej ryczałtowej transmisji strumieniowej. Kto nie widział „Czarnej Pantery: Wakanda Forever” w kinie, już niedługo będzie miał okazję to zrobić w telewizji.

Aktualizacja z 8 stycznia 2023 r.: Nieco później niż wcześniej, ale nie tak późno, jak się obawiano – „Czarna Pantera: Wakanda na zawsze” zaczyna się w Disney+ od 1 lutego 2023 r a więc 84 dni po premierze kinowej w listopadzie ubiegłego roku (obejrzyj na Disney+). Tymczasem start został potwierdzony przez Disney+, a film jest odpowiednio reklamowany również w serwisie streamingowym:

Najnowszy film Marvela startuje na Disney+ w środę, 1 lutego. (Źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu Disney+)

Ostatni film okazał się pełnym sukcesem Marvela i Disneya, nawet jeśli zarobił „tylko” nieco ponad 820 milionów dolarów w kasie. Dla przypomnienia: pierwsza część z Chadwickiem Bosemanem, który niestety zmarł o wiele za wcześnie, zarobiła na całym świecie 1,3 miliarda dolarów. Nawiasem mówiąc, tylko „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” w MCU odniósł większy sukces niż kontynuacja Czarnej Pantery w 2022 roku – wpompował do kasy Disneya ponad 955 milionów dolarów.

Oryginalny artykuł:

Szansa przepadła, ponieważ aktualny przebój Marvela „Czarna Pantera: Wakanda Forever” nie pojawi się już na Disney+ do końca grudnia. Czemu? Bieżący podgląd nie obejmuje nowego filmu. Jeśli Disney nie planuje większej świątecznej niespodzianki, co jest mało prawdopodobne, to będzie to było na 2022 rok.

Disney + nie przynosi już Black Panther: Wakanda Forever w grudniu

Jednak sporo fanów Marvela liczyło na start w Disney + do końca grudnia. W końcu np. od startu kin do premiery „Doctor Strange in the Multiverse Of Madness” minęło zaledwie 47 dni. W efekcie start ostatniego hitu Marvela między świętami a Nowym Rokiem byłby całkiem możliwy. Teraz nic z tego nie będzie. Ale kiedy można spodziewać się premiery na Disney+?

Jeszcze jedno spojrzenie wstecz: Thor 4 zajął Disneyowi 64 dni, Shang-Chi 70 dni, a Eternals 68 dni. Ergo: Najwcześniej powinno to nastąpić w połowie stycznia. Jeśli możemy wpisać: piątek 14 lub 21 stycznia byłoby możliwe, gdyby Disney zdecydował się rozpocząć tuż przed weekendem.

W zwiastunie jest pierwszy przedsmak:

Czarna Pantera od Marvel Studios: Wakanda Forever | Oficjalny zwiastun

Ostatnio jednak powtarzają się też dyskusje, że można by zdecydować się na rozpoczęcie jeszcze w lutym, żeby nie storpedować sprzedaży kinowej. Bardzo możliwe, ale obecnie niepotwierdzone. W każdym razie początek „Black Panther: Wakanda Forever” na Disney + powinien nadal tam być na długo przed 17 lutego 2023 r odbywać się. Właśnie wtedy do kin trafia kolejny film MCU – Ant-Man and the Wasp: Quantumania.

W temacie:

Wcześniejsze rozpoczęcie transmisji jest wykluczone za opłatą

Nie będzie już dostępny tak zwany dostęp VIP, dzięki któremu klienci Disney+ mogą obejrzeć film wcześniej za dopłatą. To narzędzie do zwiększania sprzedaży było używane tylko sporadycznie podczas pandemii koronowej i nie jest już używane w Disney+. Kiedy „Czarna Pantera: Wakanda Forever” rozpocznie się w Disney +, być może dowiemy się pod koniec grudnia, kiedy ogłaszane są nowe filmy i seriale na styczeń. Jeśli nadal nie ma hitu Marvela, prawdopodobnie będzie to dopiero w lutym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android