Razer Edge to najlepsza maszyna do gier w chmurze, ale ma to swoją cenę

Razer Edge to najlepsza maszyna do gier w chmurze, ale ma to swoją cenę

Edgar Cervantes / Android Authority Pamiętasz, kiedy gry na Androida przeżywały swój rozkwit? W tamtych czasach istniały dziesiątki telefonów do gier, a nawet wyspecjalizowane tablety do gier, takie jak Nvidia Shield. Po pewnym czasie trend trochę ucichł, głównie z powodu ograniczeń związanych ze sprzętem do gier mobilnych. Teraz wydaje się, że gry na Androida znów się nagrzewają, a pole bitwy przenosi się do chmury. Do tej pory większość urządzeń z Androidem do grania w chmurze — takich jak Logitech G Cloud — miała bardziej wygląd urządzenia przenośnego do gier niż tabletu, ale nowy Razer Edge wygląda na nieco inne podejście.

Czym dokładnie jest Razer Edge i czym różni się od innych?

Razer Edge na targach CES 2023 6Edgar Cervantes / Android Authority Zamiast przenośnego urządzenia do grania, Razer Edge to wspaniały tablet o bardzo wysokiej i smukłej konstrukcji, który sprawia, że ​​bardziej przypomina mi gigantyczny telefon niż tradycyjny tablet. Ta obudowa idealnie nadaje się do przeglądania sieci, oglądania filmów i grania w gry na Androida. Chcesz mieć doświadczenie bardziej przypominające konsolę? Załóż dołączony kontroler Razer Kishi V2 Pro i masz coś bardziej podobnego do G Gloud. Pamiętaj, że pomimo „V2” w nazwie, jest to zmodyfikowana wersja, która została zaprojektowana tak, aby lepiej pasowała do Razer Edge. Dodaje również dotykowe sprzężenie zwrotne do miksu, którego nie znajdziesz w standardowych modelach.razer edge 5g kishi v2 proRyan Haines / Android Authority Kiedy myślisz o grach, zazwyczaj oczekujesz najlepszych specyfikacji, a Razer zapewnia mobilny chipset Snapdragon G3X Gen 1. Dostajesz także 8 GB pamięci RAM, obsługę Bluetooth 5.2, obsługę Wi-Fi 6E, 128 GB pamięci i przedni aparat 5 MP. Ci, którzy chcą dźwięku wyższej jakości, również ucieszą się z faktu, że tym razem dołączono gniazdo słuchawkowe. Szczerze mówiąc, wszystkie powyższe specyfikacje są ważne dla gier na Androida i innych zadań, ale tak naprawdę są to najważniejsze rzeczy, które mają znaczenie dla dobrej chmury system do gier to wygoda, dobre przyciski i drążki analogowe, świetna żywotność baterii, dobra obsługa gier w chmurze i naprawdę ostry wyświetlacz. Na szczęście Razer Edge wydaje się sprawdzać prawie wszystkie te pola, ponieważ tablet konsoli nigdy nie był zbyt ciężki ani zbyt delikatny, co czyni go całkiem wygodnym urządzeniem.

Zaznacz wszystkie pola, które chciałbyś mieć w tablecie do gier — z wyjątkiem jednego

Razer Edge na targach CES 2023 1Edgar Cervantes / Android Authority 6,8-calowy wyświetlacz Razer Edge jest szczególnie imponujący. Razer Edge wykorzystuje technologię OLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz i rozdzielczością 2400 x 1080. Niezależnie od tego, czy przeglądasz interfejs, czy grasz w gry, wyświetlacz był jasny, piękny i bardzo responsywny. Przechodząc do kontrolera, tutaj nie masz się czym martwić. W zeszłym roku sprawdziliśmy kontroler Kishi V2 i stwierdziliśmy, że jest to najlepszy kontroler z systemem Android na rynku, więc dodanie dotykowego sprzężenia zwrotnego jest tylko udoskonalaniem już dobrej rzeczy. Dla tych, którzy martwią się o ciepło, Razer mówi, że zaprojektował urządzenie z aktywnym chłodzeniem, więc poradzi sobie z długimi sesjami grania bez nadmiernego nagrzewania się. Urządzenie nigdy nie było nieprzyjemnie gorące w czasie, gdy się nim bawiłem, ale to było tylko około 15 minut. Na razie musimy uwierzyć Razerowi na słowo, ale przyjrzymy się bliżej, kiedy wydamy pełną recenzję. Razer Edge zaznacza wszystkie właściwe pola, z wyjątkiem żywotności baterii, którą chcielibyśmy zobaczyć nieco wyżej. Chociaż grałem krótko w kilka lokalnych gier i coś w GeForce Now (naprawdę zapomniałem nazwy), tak naprawdę nie zagłębiłem się tutaj w gry w chmurze, ale mój krótki gust daje mi pewność, że to coś więcej niż do zadania. Oprócz GeForce Now, Edge wspiera również Xbox Game Pass Live. Niestety, nieco mniej imponująca jest żywotność baterii. Chociaż nie mieliśmy z tym wiele praktycznego czasu, Razer mówi, że podczas przesyłania strumieniowego gry będziesz mieć około jednej do dwóch godzin. Oczekuje się, że żywotność baterii poza chmurą będzie wynosić co najmniej 6,5 godziny. Chociaż nie jest to okropne w przypadku systemu do gier w chmurze, G Cloud radzi sobie lepiej po około 10-13 godzinach czuwania, chociaż żywotność baterii przesyłania strumieniowego nie różni się znacząco od Edge.

Sieć 5G jest twoja, o ile otrzymujesz ją od Verizon

Razer Edge na targach CES 2023 4Edgar Cervantes / Android Authority W tej chwili konsole do gier w chmurze są w większości ograniczone do połączeń Wi-Fi, więc cieszymy się, że Razer oferuje model 5G. Niestety, można to uzyskać tylko za pośrednictwem Verizon. Nie znamy żadnych szczegółów na temat ceny tego modelu, ale wyobrażamy sobie, że będzie to co najmniej 50 USD więcej niż wersja Wi-FI.

Czy naprawdę powinieneś być podekscytowany Razer Edge?

Za 400 USD Razer Edge jest dość drogi, a 5G może dodać jeszcze więcej do ceny. To dużo jak na maszynę do gier w chmurze, która robi większość tych samych rzeczy, co telefon w Twojej kieszeni. Możliwość odłączenia kontrolera jest jednak dużym plusem, ponieważ można go skutecznie używać jako zwykłego tabletu, gdy nie grasz. Biorąc pod uwagę, że jest to mniejszy tablet, osoby z dużymi telefonami mogą już uzyskać prawie takie same wrażenia tak jak w przypadku Razer Edge, po prostu uderzając w Kishi V2. Szybciej rozładowałbyś też baterię, ale kilka akumulatorów będzie kosztować znacznie mniej niż 400 USD. Jeśli jednak intryguje Cię pomysł automatu do gier w chmurze, nie będę twierdził, że wygląda to najlepiej dotychczasowa realizacja. To po prostu wydaje się odrobinę drogie, biorąc pod uwagę, że Steam Deck kosztuje tylko 200 $ więcej i można na nim również grać w rzeczywiste gry na PC. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android